Kaip globalizacija veikia lietuvių kal bą? Skaitymas 4min.
Globalizacija kaip reiškinys gali būti siejama su XX a. antrąja puse, kuomet ėmė augti ir stiprėti tarptautinės organizacijos, didėti ekonominė valstybių priklausomybė. Dabar, kai nukeliauti į kitą pasaulio kraštą galima mažiau nei per 12 valandų, kai susisiekti su daugeliu žmonių pasaulyje ...(Lietuvių kalba. Konspektas, 1 psl, 5 kB)
Kaip kinta lietuvių kal ba, keičiantis visuomenės komunikacinėms reikmėms Savo kal bą norėčiau pradėti žymaus Vokietijos rašytojo Ernsto Moriso Arnto žodžiais: „Nieko dvasingesnio nei širdingesnio už kal bą tauta neturi. Tad jei tauta nenori prarasti to, per ką egzistuoja, turi nieko kito taip nežiūrėti kaip kad nebūtų darkoma jos kal ba.“ Šiuos ...(Lietuvių kalba. Interpretacija, 5 psl, 5 kB)
Kokios grėsmės tyko lietuvių kal bos? Lietuvių kal bos grėsmės. Lietuvių kal bos išnykimas. Kal bos iškraipymas. Barbarizmas. Lietuvių kal ba tampa antraeilė. Kaip išsaugoti savo kal bą? Išvados. Šaltiniai.
Kal ba – didžiausias žmogaus turtas. “Kal ba, kuria kal bam ir kuria didžiuojamės, yra mūsų kal ba. Joje užtenka žodžių meilei ir neapykantai, ...(Lietuvių kalba. Referatas, 11 psl, 339 kB)
Lietuvių kal ba internete Lietuvių kal ba internete – našlaitė
Internete vis dar sunku atskirti raštingus lietuvius nuo neraštingų. Daugelis jų vis dar lengvai atsisako lietuviškų rašmenų ir nepaiso pagrindinių kal bos normų. Valstybinės kal bos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė mano, kad netaisyklingos lietuvių kal bos vartojimas internete ...(Lietuvių kalba. Namų darbas, 2 psl, 4 kB)
Lietuvių kal bos abėcėlę sudaro 32 raidės:
Aa Ąą Bb Cc Čč Dd Ee Ęę Ėė Ff Gg Hh Ii Įį Yy Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Rr Ss Šš Tt Uu Ųų Ūū Vv Zz Žž
Balsės
Aa Ąą Ee Ęę Ėė Ii Įį Yy Oo Uu Ųų Ūū
Priebalsės
Bb Cc Čč Dd Ff Gg Hh Jj Kk Ll Mm Nn Pp Rr Ss Šš Tt Vv Zz Žž
Linksnis – linksniuojamų kal bos dalių gramatinė kategorija. Savo turiniu ir reikšm ...(Lietuvių kalba. Prezentacija, 27 psl, 573 kB)
Lietuvių kal bėjimo 10 klasės potemė ...(Lietuvių kalba. Konspektas, 2 psl, 5 kB)
Ar visuomenei reikal ingi rašytojai moralistai? Savo požiūrį pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais
Moralė yra žmonių santykių centras, pagrindas, formuojantis požiūrį į aplinkinius bei aplinką. Ji apibūdina autoritetingas gero ir blogo žmonių elgesio normas, kurias nustato bendruomenė, visuomenė, papročiai, religija, filosofija ar Lietuvių ...(Lietuvių kalba. Rašinys, 2 psl, 16 kB)
Lietuvių kal bos nykimas - kal bėjimas Savo kal bą norėčiau pradėti labai pamokančiais ir teisingais Mikal ojaus Daukšos žodžiais: „Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kal bą, kuri didina ir išlaiko bendrumą, santaiką ir brolišką ...(Lietuvių kalba. Konspektas, 2 psl, 6 kB)
Lietuvių kal bos – kaip valstybinės – prestižo svarba visuomenėje Įvadas. Kas mūsų tautai yra kal ba? Lietuvių kal bos – kaip valstybinės – prestižiškumas. Ar įmanoma išsaugoti lietuvių kal bą? Išvados. Naudota literatūra.
Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia ...(Lietuvių kalba. Referatas, 8 psl, 67 kB)
Įžanga. Pasaka – epinio žanro trumpas pasakojamasis nesudėtingo turinio kūrinys, dažniausiai sekamas vaikams. Tai literatūra, skirta tikrovę perkelti į fantastinį pasaulį, vaikams suprantama, juos sudominančia kal ba. Įtraukiančiu siužetu pasakos perteikia nesenstančias tautų moralines, etines vertybes, elgesio normas. Jos ugdo kūrybingumą,(Lietuvių kalba. Prezentacija, 2 psl, 12 kB)
1917 m. rugsėjo 18 - 22 d. prasideda Vilniaus konferencija. Į ją atvyksta 214 delegatų. Konferencija tęsėsi 5 dienas. Su pakilia nuotaika visa konferencija, Jonui Basanavičiui pirmininkaujant, pareiškė lietuvių tautos pasiryžimą atgaivinti savarankišką nepriklausomą Lietuvos valstybę, demokratiniais principais sutvarkytą etnografinėse (Kau ...(Istorija. Referatas, 5 psl, 146 kB)
Įvadas. 26 metų gruodžio 17-osios perversmas lietuvoje. Jav lietuvių politinių srovių požiūris į lietuvos valdžią po perversmo. Lietuvos tautininkų vyriausybės politika jav lietuvių atžvilgiu. Išvados. Literatūros sąrašas.
1926 m. gruodžio 17 d. perversmas buvo svarbus reiškinys ne vien prieškario nepriklausomos Lietuvos gyvenime. Jo ...(Istorija. Referatas, 9 psl, 47 kB)
Algimantas Mackus 1932 – 1964 (Algimantas Pagėgis)
1944 m. su tėvais pasitraukė į Vakarus, nuo 1949 m. gyveno JAV. Studijavo Ruzvelto universitete Čikagoje. Nuo 1954 m. dirbo lietuvių radijo programoje „Margučio radijas“. Leidiniuose „Aidai“, „Dirva“, „Draugas“, „Literatūros lankai”, „Margutis”, „Metmenys” ir kt. paskelbė recenzijų, lit ...(Lietuvių kalba. Prezentacija, 20 psl, 522 kB)
Keliai į mokslo aukštumas. Viliojo platesni horizontai. Pasitraukus į užsienį. Antanas Šerkšnas gimė 1903 m. gegužės 17d. buv. Seinų aps. Veisiejų vls., Bertašiūnų kaime, mažažemių valstiečių šeimoje. „Mokslui eiti sąlygų neturėjau – iki 18 metų dirbau žemės ūkio darbus. Pradžios mokslą išėjau pats, dirbdamas namie“, - rašė jis 1940 m. gru(Psichologija. Referatas, 10 psl, 10 kB)
Maironis (tikroji pavardė Jonas Mačiulis, dokumentuose ir Mačiulevičius) gimė 1862m. spalio 21 d. Pasandravio dvare, Šiluvos valščiuje, dabartiniame Raseinių rajone, laisvųjų valstiečių šeimoje.
Maironis – žymus XIXa. pab.- XXa.pr. lietuvių poetas romantikas. Jis rašė eilėraščius, poemas,istorines dramas. Maironis ištobulino poetinę kal bą ...(Lietuvių kalba. Interpretacija, 20 psl, 519 kB)
(intensyvūs, dramatiški išgyvenimai, aktualios idėjos, vertybės) lemia eilėraščio struktūrą, poetinės kal bos pobūdį. Turtingas dvasinis pasaulis dažnai atskleidžiamas lyrinio subjekto monologu, kartais kal bėtojas kreipiasi į menamą pašnekovą. Kompozicija darni, logiška, aiški. Taigi Maironio poezijoje jungiasi du pradai. Romantinis (jausmi(Lietuvių kalba. Konspektas, 13 psl, 26 kB)
Gyvenime apsisprendimai yra kasdienybė: renkamės drabužius, pomėgius, būsimą profesiją. Vieną už kitą geresnius pasirinkimus siūlo ir įvairios reklamos, žiniasklaida, žmogui belieka tik apsispręsti ir pasirinkti tinkamiausią variantą. Kad žmogus yra laisvas rinktis skelbia ir Šv. Raštas, Antikos filosofai. Apsisprendimo problema yra aktual(Lietuvių kalba. Rašinys, 2 psl, 3 kB)
Šių dienų visuomenėje, rodos, jau nieko nebestebina žmonių tarpusavio susvetimėjimas. Vis dažniau pasirenkama bėgti nuo problemų nei jas spręsti, taip išlaikant distanciją ir pasiliekant nuošalyje. Bandydami taikstytis su tokia padėtimi mes pasislepiame už savotiškų kaukių, taip netekdami savojo veido. Deja, tai yra ne tik prasto asmeninio(Lietuvių kalba. Rašinys, 1 psl, 8 kB)
Klasika – tai išliekamąją vertę turintys kūriniai, jie buvo skaitomi visada, nes sugeba įtraukti žmogų į aprašomą veiksmą, taip pat perskaitęs kūrinį šiek tiek tobulėji ir pakeli savo žinių lygio kartelę. Vieniems klasika tampa šių dienų bestseleriai, o kitiems tai antikos ar viduramžių laikais parašyti kūriniai, kurie priverčia pajusti tų(Lietuvių kalba. Rašinys, 2 psl, 5 kB)
Šiuolaikinis žmogus gyvena degtukų dėžutės tipo name kartu su dar šimtu tokių kaip jis. Kas rytą jis kamščiuose juda į darbą ar mokslą, kas savaitę apsipirkinėja didžiuliuose prekybos centruose, o savaitgalius leidžia prekybos ir pramogų sostinėse. Jis keistai žiūri į užsieniečius ir kai kuriuos tautiečius, kurie, nešini turistiniais žemėl(Aplinka. Rašinys, 2 psl, 10 kB)