Paveldėjimo teisė Paveldėjimas. Paveldėjimo samprata ir pagrindai. Testamentų rūšys? Ar turiu teisę paveldėti? Kaip elgtis atsiradus palikimui? Kaip elgtis sužinojus apie pažeistą paveldėjimo teisę ? Palikimas užsienio valstybėje. Šaltiniai. Mirus palikėjui, jo turtinės teisė s ir pareigos nesibaigia, o pereina mirusiojo įpėdiniams. Jeigu įpėdinių ...(Teisė. Referatas, 8 psl, 20 kB)
Paveldėjimo teisė 2 Paveldėjimo teisė . Paveldėjimas pagal įstatymą. Paveldėjimas pagal testamentą. Paveldėjimo atsiradimas. Asmenys turintys teisę paveldėti (įpėdiniai). Palikimo priėmimas ir jo atsisakymas. Atsakomybė už palikėjo skolas. Įpėdinių tarpusavio santykai. Paveldejimo teise - tai civilines teise s institutas, kurio normos reglamentuoja ...(Teisė. Konspektas, 6 psl, 14 kB)
Paveldėjimo teisė civilinė teisė (Teisė. Prezentacija, 24 psl, 162 kB)
1. Civilinės teisė s sąvoka.
Žmonių bendruomenėje egzistuojantys santykiai tarp žmonių – visuomeniniai santykiai.
Tie visuomeniniai santykiai, kurie sureguliuoti teisė s normomis – teisiniai santykiai.
Išskiriamos dvi teisė s rūšys: Pozityvioji teisė , Prigimtinė teisė .
Pozityvioji teisė – tai taisyklės, kurių laikymasis yra sankcionuotas(Teisė. Konspektas, 21 psl, 57 kB)
Ir forma. 2002-07-18 Lietuvos Respublikos Seimas priėmė naująjį, pirmąjį Lietuvos teisė s istorijoje Civilinį kodeksą. Parengiamieji šio teisė s akto darbai vyko bene dešimt metų, kad naujojo Kodekso normos atspindėtų Lietuvos civilinės teisė s ir pažangiausias užsienio valstybių privatinės teisė s tradicijas. Naujasis Lietuvos respublikos civ(Teisė. Laboratorinis darbas, 10 psl, 10 kB)
Bendrosios CT nuostatos. Teisė s šaka. Civilinis teisinis santykis. Civilinio teisinio santykio samprata. CT atribojimas nuo kitų teisė s šakų. Interesai ir subjektinės civilinės teisė s. Subjektinių civilinių teisių rūšys. CT reglamentavimo metodas ir principai. CT reglamentavimo metodo samprata. Civilinių įstatymų rūšys. Civilinės teisė s ha(Teisė. Konspektas, 22 psl, 81 kB)
Cilinio proceso teisė s samprata, dalykas ir metodas. Civilinis procesas ir kitos subjektinių teisių ir interesų gynimo bei ginčų sprendimo formos. Teisė į teisminę gynybą, kaip viena pagrindinių asmens teisių. Teisė į teisminę gynybą lietuvos respublikos konstitucijoje ir kituose teisė s šaltiniuose. Civilinio proceso teisė s funkcijos ir už(Teisė. Konspektas, 87 psl, 197 kB)
Įvadas. Daiktinė teisė . Prievolių teisė . Daiktiniai ir prievoliniai teisiniai santykiai.civilinio teisinio santykio subjektai.civilinio teisinio santykio objektas. Daiktinės teisė ms taikyta teisė .nuosavybės teisiniams santykiams taikyta teisė . Sutartinėms prievolėms taikytina teisė .dovanojimo sutartims taikytina teisė . Sutarčių rūšys. Išva(Teisė. Kursinis, 17 psl, 27 kB)
GENETIKA- MOKSLAS APIE PAVELDIMUMĄ IR KINTAMUMĄ
GENETIKA- XX a. MOKSLAS
Eksperimentinės genetikos pradžia. XX a. Pradžioje jau buvo visos
prielaidos (suvokti dauginimosi procesai, turėta pakankamai žinių apie ląstelę ir
jos dalijimąsi, buvo tobulesni hibridizacijos metodai) eksperimentiškai spręsti,
kaip paveldimi požymiai.
Genetikos(Medicina. Konspektas, 91 psl, 609 kB)
Genčių teisė . Antikinės civilizacijos žlugimas ir barbarų įsigalėjimas. Gentinės (barbarų) teisė s esminiai bruožai. Salijų, saksų, bavarų įstatymai. Anglosaksų gentinės teisė s ypatybės. Teritorinio teisė s taikymo įsigalėjimas. Kanonų teisė . Krikščionybės atsiradimas ir raida viduramžiais: bažnyčios skilimas, popiežių revoliucijos raida, re(Istorija. Konspektas, 71 psl, 186 kB)
Kanonų teisė s kūrimasis, raida ir šaltiniai. Kanonų teisė s šaltiniai:. Kanonų teisė s sietinumas su romėnų teise . Graciano dekretas. Popiežių revoliucija. Struktūriniai kanonų teisė s sistemos elementai. Santuokos kanonų teisė . Paveldėjimo kanonų teisė . Nuosavybės kanonų teisė . Sutarčių kanonų teisė . Baudžiamoji kanonų teisė . Sisteminis kano(Teisė. Referatas, 6 psl, 14 kB)
Lietuvos teise s istorijos konspektas. Tema. Lietuvos teisė s istorijos dalykas. Lietuvos valstybės teisė s istorijos dalykas ir vieta kitų teisė s mokslų sistemoje, studijavimo metodai ir tikslai. Lietuvos teisė s istorijos mokslo ir studijų raidos bruožai. Lietuvos teisė s raidos periodizacija ir jos santykis su valstybingumo raidos etapais. T(Teisė. Konspektas, 47 psl, 109 kB)
Įvadas. Palikimo priėmo ir atsakomybės už palikėjo skolas teorinė analizė. Palikimo priėmimo ir atsakomybės už palikėjo skolas teismų praktikoja. Išvados. Literatūros sąrašas.
Palikimo priėmimas yra vienas iš paveldėjimo teisė s institutų, keliančių įvairių diskusijų, klausimų. Dėl palikimo priėmimo, t. y. subjektinės paveldėjimo teisė s m(Teisė. Kursinis, 22 psl, 53 kB)
2002-07-18 Lietuvos Respublikos Seimas priėmė naująjį, pirmąjį Lietuvos teisė s istorijoje Civilinį kodeksą. Parengiamieji šio teisė s akto darbai vyko bene dešimt metų, kad naujojo Kodekso normos atspindėtų Lietuvos civilinės teisė s ir pažangiausias užsienio valstybių privatinės teisė s tradicijas. Naujasis Lietuvos respublikos civilinis kod(Teisė. Laboratorinis darbas, 9 psl, 10 kB)
Kartų kaita yra natūralus dalykas. Sokratas sakė, kad gamta kiekvieną jau nuteisusi mirti, tačiau žmogus gyvas savo palikuonyse, o jie, romėnų žodžiais tariant, yra palikėjo dalis. Taigi praktiškai didesnio ar mažesnio turto paveldėjimo klausimai tampa svarbūs kiekvienam fiziniam, o kartais ir juridiniam asmeniui.
Paveldėjimo teise i viso(Teisė. Referatas, 19 psl, 25 kB)
Įvadas. Paveldėjimo pagal testamentą teisiniai aspektai. Privalomoji palikimo dalis. Privalomosios palikimo dalies paskirtis. Asmenys, turintys teisę į privalomąją palikimo dalį. Privalomosios palikimo dalies dydžio nustatymas. Privalomosios palikimo dalies paveldėjimo tvarka. Išvados. Literatūra. Įvadas. Ši tema pasirinkta, nes ji aktuali(Teisė. Kursinis, 24 psl, 40 kB)
Romėnų teisė s šaltiniai. Cilinų teisių įgyvendinimas ir gynimas. Ieškinio sąvoka ir rūšys. Civilinis (legisakcioninis) procesas. Formuliarinis procesas. Ypatingosios pretorinės gynybos priemonės. Ekstraordinarinis procesas. Procesinis atstovavimas. Terminai, ieškinio senatis. Romėnų teisė s subjektai. Status libertatis. Status civitatis. St(Teisė. Konspektas, 74 psl, 210 kB)
Romėnų teisė s šaltiniai. Cilinų teisių įgyvendinimas ir gynimas. Ieškinio sąvoka ir rūšys. Civilinis (legisakcioninis) procesas. Formuliarinis procesas. Ypatingosios pretorinės gynybos priemonės. Ekstraordinarinis procesas. Procesinis atstovavimas. Terminai, ieškinio senatis. Romėnų teisė s subjektai. Status libertatis. Status civitatis. St(Teisė. Konspektas, 27 psl, 486 kB)
Valdymo samprata, valdymo rūšys romos teisė je. Nuosavybės teisė s sąvoka ir turinys. Nuosavybės teisė s rūšys, jų bendra charakteristika. Nuosavybės teisė įgyjimo būdai, gynimo ir pasibaigimo pagrindai. Teisė į svetimus daiktus ir jos rūšys. Servitutai, jų rūšys ir bendra charakteristika. Superficijus ir emfiteuzis. Įkeitimo teisė . Įkaito sa(Teisė. Konspektas, 13 psl, 59 kB)
4-3 tūkst. Pr. Kr. Akado imperija(pirmą kartą buvo susjungti Mesopotamijos miestai-valstybės) ir jos valdovu tapo Sargonas. Ji greitai žlugo, nes ją užpuolė kalnų gentys a pr Kr. Iškilo Babilono karalystė. Modernus tiems laikams dalykas. Teisyno sandara. Socialinės grupės. Avilumai(tiesiog žmonės;laisvasis sūnus) ir muškenumai(smulkūs žmon(Teisė. Konspektas, 20 psl, 31 kB)