Įvadinė dalis. Dėstomoji dalis. Prigimtinė s teisė s atsiradimas ir raida. Prigimtinė s teisė s samprata. Prigimtinė s teisė s vaidmuo Lietuvos teisinėje sistemoje. Išvados. Summary. Bibliografijos sąrašas. Prigimtinė s teisė yra viena seniausių teisinių doktrinų, pripažinusi, kad kiekvienas žmogus - vertybė. Jos pagrindą sudaro įgimtos žmogaus Prigimtinė ...(Teisė. Kursinis, 19 psl, 29 kB)
Teologinė teisė s samprata. Prigimtinė teisė s teorija(Teisė. Prezentacija, 17 psl, 330 kB)
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje skelbiama, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms, o jų teisė s ir laisvės yra prigimtinė s. Šių teisių pripažinimas, gerbimas ir apsauga – svarbiausias demokratinės valstybės tikslas. Todėl kiekvienoje demokratinėje valstybėje yra siekiama užtikrinti, kad žmogaus teisė s ir laisvės nebūtų nepagrįstai riboj(Teisė. Kursinis, 14 psl, 25 kB)
1. Civilinės teisė s sąvoka.
Žmonių bendruomenėje egzistuojantys santykiai tarp žmonių – visuomeniniai santykiai.
Tie visuomeniniai santykiai, kurie sureguliuoti teisė s normomis – teisiniai santykiai.
Išskiriamos dvi teisė s rūšys: Pozityvioji teisė , Prigimtinė teisė .
Pozityvioji teisė – tai taisyklės, kurių laikymasis yra sankcionuotas(Teisė. Konspektas, 21 psl, 57 kB)
Civilinė teisė . I bendrieji nuostatai. Civilinė teisė kaip teisė s šaka. Civilinės teisė s sąvoka. Pozityvioji teisė . Prigimtinė teisė . Viešoji teisė . Privatinė teisė . Civilinė teisė . Civilinio teisinio reguliavimo dalykas. Turtiniai santykiai. Asmeniniai neturtiniai santykiai, nesusiję su turtiniais. Asmeniniai neturtiniai santykiai, susiję(Teisė. Konspektas, 131 psl, 102 kB)
Mano darbo tikslas atsakyti ir tris sau iškeltus klausimus. Kas tai. Civilinės teisė s samprata? Civilinės teisė s principai? Civilinės teisė s šaltiniai? Žmonių bendruomenėje egzistuojantys santykiai tarp žmonių - visuomeniniai santykiai. Tie visuomeniniai santykiai, kurie sureguliuoti teisė s normomis - teisiniai santykiai. Išskiriamos dvi t(Teisė. Referatas, 8 psl, 15 kB)
Civilinė teisė - tai teisė s šaka, kurios normos reguliuoja lygių ir vienas kitam nepavaldžių subjektų visuomeninius turtinius santykius ir su jais susijusius, taip pat ir nesusijusius, asmeninius neturtinius santykius. Prigimtinė teisė - tai amžinų ir nekintančių normų visuma. Jų pagrindą sudaro išsamus vaizdinys apie žmogų, žmogaus giminė(Teisė. Referatas, 13 psl, 18 kB)
Darbuotojų saugos ir sveikatos teisinis reglamentavimas. Darbų saugos reikšmė ir uždaviniai. Teisiniai darbų saugos dokumentai. Darbų saugos organizavimas ir valdymas. Darbų saugos kontrolės formos. Darbdavių ir darbuotojų pareigos ir teisė s. Tam tikrų darbuotojų grupių saugos ir sveikatos garantijos. Atsakomybės formos pažeidus darbų saug(Teisė. Konspektas, 44 psl, 61 kB)
Moralė ir etika. Etikos objektas, problematika, tyrimo būdai, svarbiausios distinkcijos. Etiška, neetiška, moralu, amoralu. Kasdienėje kalboje sąvokos “etiška” ir “moralu” (“neetiška”, “amoralu”) dažniausiai yra vartojamos pakaitomis, nediferencijuojant; kalbame apie moralų ar etišką asmenį ar veiksmą. Kita vertus, dažnai kalbame apie etik(Etika. Konspektas, 10 psl, 26 kB)
Filosofijos objektas ir filosofinio mąstymo ypatumai. Filosofijos šaltinai. Filosofijos ir mokslo santykis. Filosofija ir religija. Filosofijos vaidmuo kultūroje. Aristotelio metafizikos esmė. Daiktai ir idėjos. (platonas). Substancija ir akcidencija. Potencija ir aktas. Materija ir forma. Substancijos samprata naujųjų laikų filosofijoje.s(Filosofija. Konspektas, 16 psl, 47 kB)
Filosofijos objektas ir filosofinio mąstymo ypatumai. Filosofijos šaltinai. Filosofijos ir mokslo santykis. Filosofija ir religija. Filosofijos vaidmuo kultūroje.. Aristotelio metafizikos esmė. Daiktai ir idėjos. (platonas). Substancija ir akcidencija. Potencija ir aktas. Materija ir forma. 8.substancijos samprata naujųjų laikų filosofijoj(Filosofija. Konspektas, 36 psl, 124 kB)
TESTAS
2011
B01. 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, kad Lietuva yra:
A nepriklausoma demokratinė respublika;
B nepriklausoma federacinė respublika;
C nepriklausoma parlamentinė respublika;
D nepriklausoma prezidentinė respublika.
B02. 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, jog „Seimą sudaro ... atstovai“.(Istorija. Konspektas, 30 psl, 57 kB)
LR konstitucinės teisė s samprata. 1) Bendroji samprata, precizinių požiūrių (apibrėžimų) įvairovė, poveikio apimtis (sritis) ir būdai, reglamentuojami santykiai ir jų grupės. KT samprata (suvokimas) kaip. Apibrėžimai g.b. Teisė s poveikio apimtis, sritis, būdai. KT poveikio būdai (metodai) yra šie. Reglamentuojami santykiai ir grupės. Visuo(Teisė. Konspektas, 29 psl, 69 kB)
1776 m. Jav nepriklausomybės deklaracija. Bostone. Pasirašė džefersonas, franklinas, hamiltonas, vašingtonas. 1789 m. Prancūzijos žmogaus ir piliečio teisių deklaracija. Paryžiuje. Ją pasirašė nacionalinio susirinkimo atstovai. Tikslas feodalinės santvarkos sunaikinimas, sąžinės ir žodžio laisvė. Davė pradžią naujai konstitucinės valstybės(Teisė. Konspektas, 5 psl, 9 kB)
Konstitucinė teisė - nacionalinės teisė s sistemos branduolys. Ketvirta. Pagrindinės valstybės valdžios institucijos. Respublikos prezidentas ir vyriausybė. Prigimtinė s unersaliosios teisė s ir laisvės. Specialiosios pilietinės (politinės) teisė s. Konstitucinės asmens pareigos. Demokratinės valstybės principas. Respublikines valstybes princip(Teisė. Konspektas, 18 psl, 53 kB)
Be konstitucinių principų klasifikavimo pagal tai, kaip jie formuluojami konstitucijos tekste ir konstitucinėje doktrinoje (į pirminius, sudėtinius ir išvestinius principus), kur kas labiau žinomas dar vienas jų tipologijos kriterijus. Konstitucinių principų sistema dažniausiai konstruojama pagal tai, kokiu mastu jie kreipia teisė s sistemą(Teisė. Konspektas, 24 psl, 49 kB)
Civilinė teisė kaip teisė s šaka. Civilinės teisė s sąvoka. Žmonių bendruomenėje egzistuojantys santykiai tarp žmonių – visuomeniniai santykiai. Tie visuomeniniai santykiai, kurie sureguliuoti teisė s normomis – teisiniai santykiai. Išskiriamos dvi teisė s rūšys: Pozityvioji teisė , Prigimtinė teisė . Pozityvioji teisė – tai taisyklės, kurių lai(Teisė. Konspektas, 7 psl, 17 kB)
Įvadas. Mokslo samprata. Mokslo atsiradimas. Gero mokymosi kriterijai. Dabartinė aukštojo mokslo sistema. Laipsnį suteikiančios studijų programos. Laipsnio nesuteikiančios studijų programos. Informacija apie kreditus ir vertinimo sistemą. Pagrindinės mokslo sistemos problemos. Mokslo sistemos analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Įvadas.(Raštvedyba. Referatas, 11 psl, 42 kB)
Įvadas. Konstitucinės žmogaus teisė s ir laisvės. Prigimtinė s unersaliosios teisė s ir laisvės. Specialiosios pilietinės (politinės) teisė s. Specialiosios ūkinės ir kultūrinės (socialinės) teisė s. Konstitucinės asmens pareigos. Išvados. Naudota literatūra. Darbo tikslai. Apžvelgti pagrindines žmogaus teise s,laisves ir pareigas lr konstitucij(Teisė. Referatas, 12 psl, 20 kB)
Įvadas. Literatūros apžvalga. Dorovinės pareigūnų savybės. Tarnybinis pareigūnų etiketas. Policijos pareigūnų elgesys tarnybos metu. Policijos pareigūnų elgesys su teisė s pažeidėjais. Policijos pareigūnų elgesys ir etika tarnybos, ekstremaliomis. Situacijomis,metu. Pareigūnų bendravimas su užsienio piliečiais. Policijos pareigūnų tarpusavi(Etika. Kursinis, 24 psl, 40 kB)