Įžanga. Darnaus vystymosi koncepcija. Darnaus vystymosi atsiradimo priežastys. Darnaus vystymosi dimensijos. Darnaus vystymosi indikatoriai. Darnaus vystymosi rodiklių parinkimas. Išvados. Literatūros sąrašas.
1992 m. Rio de Žaneire (Brazilija), pasaulio vadovų pasitarime, skirtame aplinkosaugos problemoms, atsirado darnaus vystymosi pl(Aplinka. Referatas, 15 psl, 73 kB)
1 filosofija kaip metafizika. 2 filosofija (f.) Ir religija (r.). 3 filosofija (f.) Ir mokslas (m.). 4 filosofijos (f.) Objektas. 5 ikisokratikai apie būtį. 6 būties samprata nuo sokrato iki hėgelio. 7 būtis absoliučioji ir santykinė. 8 būtis ir pasaulio vienybė. 9 sąmones sąvokos raida filosofijos istorijoje. 10 jutiminė ir racionalioji s(Filosofija. Špera, 9 psl, 34 kB)
Gerontologijos objektas. Senatvės vieta žmogaus raidos periodizacijoje. ISTORINĖ GERONTOLOGIJOS RAIDA. Ikimokslinis gerontologijos istorijos periodas. Mokslinis gerontologijos raidos periodas. Senatvės vertinimo stereotipai. Seni žmonės nėra linkę domėtis seksu. Senatvė – ramybės laikotarpis. Seni žmonės – vieniši ir izoliuoti. Eidžizmas.(Psichologija. Konspektas, 15 psl, 43 kB)
Tikslui pasiekti buvo suformuluoti šie uždaviniai:
1 .Aptarti Lietuvos išeivijos ir diasporų istoriją;
2.Nustatyti lietuvių kultūrinės tapatybės ypatumus;
1. Lietuvos išeivijos ir diasporų istorija
Terminas diaspora graikiškai reiškiantis „išsisėjimą“ žymi tautos dalį gyvenančią už istorinės žemės ribų. Diasporoje gyvenama palaikant t(Istorija. Referatas, 9 psl, 35 kB)
Įvadas. Kaimo plėtra Lietuvoje. Kaimo turizmo vieta tolydžioje kaimo plėtroje. Socialinė s ir ekonominės politikos poveikis kaimo plėtrai. Kaimo plėtra europos sąjungoje ir lietuvoje. Kaimo infrastruktūra blogėja. Kaimo plėtros programos 2000-2006 m. Lyderio (leader) programa. Kokybė – svarbiausias kaimo plėtros veiksnys. Inovacijų sklaida ...(Kita. Referatas, 23 psl, 898 kB)
Įvadas. Darbo su tėvais tikslai. Nesutarimų su tėvais priežastys. Nesutarimų įveikimo būdai. Išvados. Literatūra.
Vaiko kelias į gyvenimą prasideda tėvų namuose. Šeima yra ypatinga socialinė institucija, kurioje pratęsiama gyvybė ir kuri atsako už vaiko auginimą, auklėjimą bei lavinimą, ruošia jį gyvenimui už šeimos ribų. Darni, dora šei ...(Pedagogika. Referatas, 8 psl, 18 kB)
Sociologija. Socializacija. Asmenybė ir visuomenė. Kas yra mitas. Anketinės apklausos gautų duomenų analizė tyrimų, kurie jau buvo atlikti. Elgesio mitų paplitimas ir pavojingumas. Mitų apie lietuva paplitimas ir pavojingumas. Mitų apie verslą paplitimas ir pavojingumas. Mitų apie valdžią paplitimas ir pavojingumas. Mitų apie religiją papl(Sociologija. Kursinis, 23 psl, 56 kB)
PERSONALO VALDYMO SISTEMA
Personalo valdymas kaip specifinė valdymo rūšis egzistuoja tik socialinių organizacijų rėmuose.
Nepriklausomai nuo veiklos pobūdžio visas socialines organizacijas vienija keletas bendrų bruožų:
Pirmas universalus organizacijos bruožas yra tikslas. Tikslų nustatymas turi labai svarbią reikšmę
organizacijos veik(Vadyba. Konspektas, 50 psl, 322 kB)
Politikos samprata. Terminas siejamas su sen. Graikijos polio (miesto-valstybės) valdymu. Yra skiriamos trys politikos sampratų grupės. Politikos funkcijos. Politikos mokslo funkcijos. Metodologinė. Teorinė. Deskriptyvinė. Paaiškinamoji. Prognozavimo. Instrumentinė. Ideologinė. Etc. Politikos mokslo struktūra. D. Easton: xx amžiaus viduryj(Teisė. Konspektas, 22 psl, 172 kB)
Įvadas. Politologijos samprata. Kas yra politologija? Politologijos objektas. Išvados. Visai laikais, o ypač dabar, politika turi svarbią reikšmę, o kartais ypatingą įtaką ne tik žmonių gyvenimui, bet tautoms. Ji netrūkstamai yra susijusi su žmonijos civilizacijos pagrindais. Pasak Aristotelio, didžiausio antikinio proto, politika esti žmo(Politologija. Referatas, 10 psl, 13 kB)
Įvadas. Reklamos praeitis ir šiolaikinės reklamos formavimas. Komercinės reklamos esmė ir vaidmuo. Komercinės reklamos funkcijos. Komercinės reklamos tikslų formulavimas. Reklamos biudžetas. Komercinės reklamos priemonių parinkimas. Reklamos reguliavimas. Socialinė s rinkodaros samprata. Socialinė s rinkodaros kampanijos parengimas. Socialin ...(Vadyba. Kursinis, 53 psl, 256 kB)
Kalbant apie socialinė s kritikos klasikiniame ir moderniame diskursuose temos aktualumą, reiktų pradėti nuo to, kad jau nuo senų senovės visuomenėje pasireikšdavo socialinė kritika. Visuomenės kritika tikriausiai tokia pats sena kaip ir pati visuomenė. Ir tai yra puikiai suprantama, kadangi skundimasis ir nepasitenkinimas esama padėmi yra ...(Politologija. Referatas, 10 psl, 22 kB)
Įvadas. Intelekto veikimas. Žmogaus elgesio algoritmas. Žmogaus elgesio motyvai. Motyvacija. Komandinis darbas. Organizacinės kultūros vaidmuo vadyboje. Išvados. Literatūra. Žmogus – dvikojis primatas, iš kitų gyvūnų išsiskiria savo protiniais sugebėjimais, kalba, kultūra ir socialiniais ypatumais. Jau nuo seno mokslininkai tyrinėja žmogau(Vadyba. Referatas, 22 psl, 134 kB)
Įvadas. Etikos samprata. Socialinė etika. Socialinio gyvenimo būdas. Lietuvos socialinių darbuotojų etikos kodeksas (straipsniai). Sociologija ir etika. Išvados. Literatūros sarašas.
Specialistai iki šiol ginčijasi, ar etika iki šiol apima visą žinių apie moralę kompleksą, ar ribojasi tik moralinės privalomybės, moralinių imperatyvų ( li ...(Sociologija. Referatas, 12 psl, 29 kB)
Įvadas. Socializacijos sąvoka. Socializacijos veiksniai. Šeima. Mokykla. Bendraamžiai. Žiniasklaida. Darbovietė. Socializacija vaikystėje. Išvados. Kryžiažodis. Literatūra. Grožinės literatūros analizė. Šio darbo tikslas – atskleisti socializacijos esmę ir ją įtakojančių pagrindinių faktorių įtaką žmogaus socializacijoje, palyginti skirtin(Sociologija. Referatas, 16 psl, 36 kB)
Įvadas. Švedijos istoriniai ypatumai. Geografija, gamta ir klimatas. Demografinė padėtis ir bendroji informacija. Politinė padėtis ir simboliai. Švedijos istorijos svarbiausi aspektai. Svarbiausios švedijos istorinės datos. Švedijos kultūriniai ypatumai. Švedijos etninė sudėtis ir kita informacija. Populiarūs žmonės. Nobelio premija. Tradi(Kita. Referatas, 31 psl, 63 kB)
Teisės sociologijos apibūdinimas. 1 tema. Teisės sociologijos samprata ir objektas. Teisės ir sociologijos sąvokos. Teisė kaip teisingumas ir teisė kaip tvarka, jų santykis. Teisė. Teisė kaip teisingumas. Teisė kaip tvarka. Teisių ir pareigų pusiausvyra. Sociologiją. Teisės sociologija. Teisės sociologijos sampratos ir metodologiniai pagri(Teisė. Konspektas, 94 psl, 371 kB)
Teisines samones sandaros elementai. Teisine pareiga- teisinio santykio subjekto privalomas elgesys kito subjekto interesams patenkinti. Demokratija- valstybes valdzios igyvendimo budas, atitinkantis daugumos interesus. Apibudinant demokratija, paprastai atsakoma i klausimus: kas valdo ir kaip valdo? Isskiriamos dvi demokratijos formos. Po(Teisė. Konspektas, 9 psl, 16 kB)
1 tema. Bendroji teisės teorijos charakteristika. Teisės teorija: jos objektas.teisės teorijos metodas: mokslinio metodo samprata. Teisės teorijoje naudojami metodai, jų tarpusavio santykiai. Teisės mokslo kaip studijų disciplinos sistema. Teisės mokslo specifika. Teisės teorijos metodologinė reikšmė specialiesiems teisės mokslams. Šiuolai(Teisė. Konspektas, 33 psl, 116 kB)
1 tema. Sisteminis požiūris ir organizacija. Bendrosios sistemų teorijos idėjos. Bendroji sistemų klasifikacija (k. Bouldingas). Sisteminė analizė ir jos esmė. Sistema ir elementas, sistemas sudarančių elementų rūšys, sistemų klasės. Pagrindinės sistemų charakteristikos. Sistemų strukūrų klasės. Valdymo būdai proceso organizavimo požiūriu.(Vadyba. Konspektas, 62 psl, 1132 kB)