Dvorkinas ir hartas: teisė kaip vertybė Šioje esė nagrinėjama tema arba keliamas pagrindinis klausimas – ar teisė yra vertybė savaime?. Potemė – siekiama atsakyti į klausimą ar Lietuvoje teisė ir jos sistema yra vertybė ?. Esė keliama pagrindinė tezė – nuo teisė s suvokimo priklauso ir jos vertinimas moralumo ir visuomeninio reikšmingumo kontekste ...(Teisė. Esė, 5 psl, 22 kB)
Teisė kaip vertybė Vertybė : sąvoka ir reikšmė. Teisė s sampratos genezė. Jos įtaka teisė s kaip vertybė s traktuotei. Teisė kaip vertybė . teisinės valstybės doktrinoje. Teisė s raidos vertybinis orientyras – „žmonės, kokiais mes norime būti, ir bendruomenė, kurios siekiame“. (pagal R. Dworkiną). Teisė kaip moralės ar teisingumo „atmaina“. Minkštas ...(Teisė. Kursinis, 18 psl, 29 kB)
1tema. Baudžiamosios teisė s samprata. Baudžiamosios teisė s kaip teisė s šakos sąvoka. 2. Baudžiamosios teisė s dalykas ir metodai. Baudžiamosios teisė s sistema. Baudžiamosios teisė s uždaviniai. Baudžiamosios teisė s specialieji principai (. Ir kt.). Baudžiamosios teisė s funkcijos. Baudžiamosios teisė s santykis su kitomis teisė s šakomis (tarpt ...(Teisė. Konspektas, 78 psl, 291 kB)
1. Civilinės teisė s sąvoka.
Žmonių bendruomenėje egzistuojantys santykiai tarp žmonių – visuomeniniai santykiai.
Tie visuomeniniai santykiai, kurie sureguliuoti teisė s normomis – teisiniai santykiai.
Išskiriamos dvi teisė s rūšys: Pozityvioji teisė , Prigimtinė teisė .
Pozityvioji teisė – tai taisyklės, kurių laikymasis yra sankcionuotas ...(Teisė. Konspektas, 21 psl, 57 kB)
Civilinės teisė s samprata, tai teisė s normų sistema, skirta reguliuoti nepavaldžių subjektų turtinius santykius, kurių objektas turi tiesiogiai išreikštą arba numanomą vertę, taip pat su turtiniais susijusius bei nesusijusius asmeninius turtinius santykius siekiant sukurti privačios nuosavybės teise pagrįsta visuomenės ekonominę bazę, kuri ...(Teisė. Konspektas, 23 psl, 55 kB)
Civilinė teisė kaip teisė s šaka. Civilinė teisė – tai teisė s šaka, kurios normos reguliuoja turtinius ir su jais susijusius, o taip pat ir nesusijusius asmeninius neturtinius santykius, atsirandančius tarp lygių ir vienas kitam nepavaldžių asmenų (subjektų). Objektyvioji ir subjektyvioji civilinė teisė . objektyviosios teisė s pagrindu atsir ...(Teisė. Konspektas, 18 psl, 58 kB)
Įvadas. Studento lyderio ir lyderiavimo samprata. Studento lyderiavimo stilių samprata. Studento situacinė lyderiavimo teorija. Kelio į tikslą studento lyderiavimo teorija. Literatūra.
Kas yra lyderystė?
Efektyvus lyderis yra ne tik vadovas - ekspertas, tačiau ir stipri charizmatinė asmenybė su įkvepiančia vizija, tikslais.
P(Psichologija. Referatas, 7 psl, 12 kB)
Sąjungos institucijos. Vidurio europos iniciatyva. Europos taryba. Europos sąjunga. Europos ekonominis regionas. Europos laisvosios prekybos asociacija. Vakarų europos sąjunga. Europos Taryba buvo pirmoji tarptautinė organizacija, įkurta Europoje po 1939-45 m. karo. Pagal Statutą, kurį pasirašė 10 valstybių steigėjų 1945 m. gegužės 5 d., j(Politologija. Referatas, 9 psl, 14 kB)
ESTETIKA
Turinys. Įvadas. Grožio kriterijus. Grožio kanonai senovės egipte. Senovės graikijos grožio idealas. Arabų musulmonų rytų grožio supratimas. Grožis kaip vertinimo kriterijus šiandien. Išvados. Literatūros sąrašas.
Grožis – gražumo, dailumo ypatybė, grožybė. Grožio idealų įvairumas ir istorinis ketimasis galioja ir turi estetinę(Etika. Referatas, 7 psl, 13 kB)
Įvadas. Konstitucijos samprata. Konstitucijos bruožai, funkcijos, ypatumai. Konstitucinės kontrolės būdai ir formos. LR konstitucijos struktūra, normų bruožai ir pagrindiniai principai. Konstitucijos teisinės savybės. Pagrindiniai konstitucijos bruožai. Lr konstitucijos santykis su kitais teisė s aktais. Konstitucijos reikšmė ir išskirtinum ...(Teisė. Kursinis, 30 psl, 39 kB)
LR konstitucinės teisė s samprata. 1) Bendroji samprata, precizinių požiūrių (apibrėžimų) įvairovė, poveikio apimtis (sritis) ir būdai, reglamentuojami santykiai ir jų grupės. KT samprata (suvokimas) kaip . Apibrėžimai g.b. Teisė s poveikio apimtis, sritis, būdai. KT poveikio būdai (metodai) yra šie. Reglamentuojami santykiai ir grupės. Visuo ...(Teisė. Konspektas, 29 psl, 69 kB)
Įvadas. Liberalizmo raida. Klasikinis liberalizmas. Svarbiausi klasikinio liberalizmo. Teiginiai. Politinis spektras. Liberalizmas lietuvoje. Išvados. Liberalizmas ( lot. Libere – laisvas ) – politinė doktrina, aukščiausia vertybe pripažįstanti individą, jo laisvę r teises. Liberalizmas, kaip politinė doktrina, įvairiomis istorinėmis sąlyg(Politologija. Referatas, 10 psl, 18 kB)
Taip kaip Anglija turi Allbertą Ven Dicey, Austrija – Hansa Kelseną, Lietuva turi Mykolą Romerį.Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetų profesoriaus teisė s daktaro Mykolo Romerio (1880 – 1945) mokslinis palikimas labai įvairus ir gausus. Tai daugybė monografijų ir mokslinių straipsnių, skirtų įvairioms administracinės, baudžiamosios, tar ...(Teisė. Referatas, 8 psl, 91 kB)
Įvadas. Literatūros apžvalga. Dorovinės pareigūnų savybės. Tarnybinis pareigūnų etiketas. Policijos pareigūnų elgesys tarnybos metu. Policijos pareigūnų elgesys su teisė s pažeidėjais. Policijos pareigūnų elgesys ir etika tarnybos, ekstremaliomis. Situacijomis,metu. Pareigūnų bendravimas su užsienio piliečiais. Policijos pareigūnų tarpusavi ...(Etika. Kursinis, 24 psl, 40 kB)
Įvadas. Partijų kūrimasis lietuvoje. Lietuva – palanki terpė kurtis partijoms.neišprususi visuomenė. Daugiapartinė sistema. Situacijos šalyje išnaudojimas. Nusivylimas esama valdžia. Žiniasklaidos įtaka populistinių partijų populiarumui. „vieno žmogaus partija”. Rinkėjo balso kaina. Išvados. Santrauka. Literatūra.
Populizmas – tai veikim(Politologija. Kursinis, 23 psl, 50 kB)
Įvadinė dalis. Dėstomoji dalis. Prigimtinės teisė s atsiradimas ir raida. Prigimtinės teisė s samprata. Prigimtinės teisė s vaidmuo Lietuvos teisinėje sistemoje. Išvados. Summary. Bibliografijos sąrašas. Prigimtinės teisė yra viena seniausių teisinių doktrinų, pripažinusi, kad kiekvienas žmogus - vertybė . Jos pagrindą sudaro įgimtos žmogaus ...(Teisė. Kursinis, 19 psl, 29 kB)
Ekonominė mintis senovėje ir viduramžiais
Pirmosios ekonominės mintys sutinkamos tautosako¬je, religijoje (Biblijoje, Evangelijoje, Talmude, Korane), vėliau jų aptinkama ir kituose rašytiniuose šaltiniuose: įstatymų rinkiniuose, poezijos veikaluose, ūkio tvarkymo nuostatuose, dokumentuose.
Vergovinės santvarkos laikais p(Ekonomika. Referatas, 9 psl, 210 kB)
TS susiformavimo priežastys. Sociologinio požiūrio reikšmė. Analizės lygiai. 3.3. Teisinių-socialinių reiškinių atskyrimas. Su kitais visuomeniniais mokslais. 1.3. Tyrimo etika. Stebėjimas. 2.1. Metodologiniai principai. 3.1. Dokumento sąvoka TS. 3.2. Dokumentų kokybinė analizė. 3.3. Dokumentų kiekybinė analizė. 4.2. Eksperimentavimas. Tei(Teisė. Konspektas, 27 psl, 32 kB)
Teisė s sociologijos apibūdinimas. 1 tema. Teisė s sociologijos samprata ir objektas. Teisė s ir sociologijos sąvokos. Teisė kaip teisingumas ir teisė kaip tvarka, jų santykis. Teisė . Teisė kaip teisingumas. Teisė kaip tvarka. Teisių ir pareigų pusiausvyra. Sociologiją. Teisė s sociologija. Teisė s sociologijos sampratos ir metodologiniai pagri ...(Teisė. Konspektas, 94 psl, 371 kB)
Teisines samones sandaros elementai. Teisine pareiga- teisinio santykio subjekto privalomas elgesys kito subjekto interesams patenkinti. Demokratija- valstybes valdzios igyvendimo budas, atitinkantis daugumos interesus. Apibudinant demokratija, paprastai atsakoma i klausimus: kas valdo ir kaip valdo? Isskiriamos dvi demokratijos formos. Po(Teisė. Konspektas, 9 psl, 16 kB)