Įvadas. 26 metų gruodžio 17-osios perversmas lietuvoje. Jav lietuvių politinių srovių požiūris į lietuvos valdžią po perversmo. Lietuvos tautininkų vyriausybės politika jav lietuvių atžvilgiu. Išvados. Literatūros sąrašas.
1926 m. gruodžio 17 d. perversmas buvo svarbus reiškinys ne vien prieškario nepriklausomos Lietuvos gyvenime. Jo(Istorija. Referatas, 9 psl, 47 kB)
Administracinė teisė kaip teisės šaka. Administracinės teisės samprata. Administracinės teisės kaip savarankiškos teisės šakos genezė. Administracinė teisė ir socialiniai pokyčiai. Administracinės teisės vieta lietuvos teisinėje sistemoje. Administracinės teisės dalykas ir reguliavimo metodas. Vykdomosios valdžios sąvoka, požymiai ir funkc(Teisė. Konspektas, 56 psl, 148 kB)
Administracinė teisė kaip savarankiška teisės šaka. Administracinės teisės principaiadministracinės teisės principų sisteminimas. Pagrindiniai administracinės teisės principai. Organizaciniai techniniai administracinės teisės principai. Konstitucinio teisinės valstybė s, subsidiarumo, proporcingumo, informavimo principų taikymo ypatumai. Ad(Teisė. Konspektas, 174 psl, 372 kB)
Advokatų taryba. Visuotinis advokatų susirinkimas. Advokatų garbės teismas. Advokatų rūmai. Advokatūra. Išvados. Naudota literatūra.
Lietuvoje, kaip ir kitose demokratinėse šalyse, viena iš įteisintų valstybė s valdžios šakų pagal valdžių padalijimo principus yra teismų valdžia . Tai savarankiška ir nepriklausoma valdžia , kurią paga(Teisė. Referatas, 11 psl, 26 kB)
Asmens saugumas ir teisėtvarka. Valstybė s valdymas. Nacionalinis saugumas. Vsd veikla. Vsd funkcijos. Valstybė s svarbiausias uždavinys - nusikalstamumo pažabojimas ir asmens gyvybės, turto bei sveikatos apsauga. Kova su nusikalstamumu turi būti nukreipta į nusikaltimus sukeliančių priežasčių pašalinimą. Nusikalstamumo mažėjimą lemia ne bau(Politologija. Referatas, 19 psl, 17 kB)
Nusikaltimai nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams. 178 str. Vagystė. Neteisėtas naudojimasis energija ir ryšių paslaugomis. Plėšimas. Turto prievartavimas. Turto iššvaistymas. Svetimo turto, lobio pasisavinimas. Turtinės žalos padarymas apgaule. Turto sunaikinimas ir sugadinimas. Turto nusikalstamu būdu įsigijimas ir real(Teisė. Konspektas, 36 psl, 74 kB)
Bt specialiosios dalies samprata ir ryšys su bendrąja dalimi. Nusikaltimų kvalifikavimo ir bt specialiosios dalies normų konkurencijos sampratos. Genocido sudėties analizė ir atskiriamas nuo karo nusikaltimų. Karo nusikaltimų rūšys, šių nusikaltimų rūšinės sudėties analizė ir atskyrimas nuo panašių nusikaltimų. Vieno iš nusikaltimų lietuvo(Teisė. Konspektas, 47 psl, 146 kB)
Nusikaltimai žmogaus gyvybei. Nužudymas. Nužudymas labai susijaudinus. Naujagimio nužudymas. Neatsargus gyvybės atėmimas. Sukurstymas nusižudyti ar privedimas prie savižudybės. Padėjimas nusižudyti. Nusikaltimai žmogaus sveikastai. Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas. Nusikaltimai ir baudžiamieji nusižengimai žmogaus(Teisė. Konspektas, 40 psl, 128 kB)
Politinė sistema. Administracinis suskirstymas. Ekonomika. Demografija ir migracija. Regioninė politika. Regioninės plėtros strategija. Regioninės politikos principai. Pagrindiniai regioninės plėtros veiksniai. Užimtumas. Žemės ūkis. Transportas. Ssgg analizė. Čekijos regioninės plėtros strateginis planas. Vizija. Uždaviniai. Stebėsena. Na(Vadyba. Referatas, 18 psl, 40 kB)
1. Civilinės teisės sąvoka.
Žmonių bendruomenėje egzistuojantys santykiai tarp žmonių – visuomeniniai santykiai.
Tie visuomeniniai santykiai, kurie sureguliuoti teisės normomis – teisiniai santykiai.
Išskiriamos dvi teisės rūšys: Pozityvioji teisė, Prigimtinė teisė.
Pozityvioji teisė – tai taisyklės, kurių laikymasis yra sankcionuotas(Teisė. Konspektas, 21 psl, 57 kB)
Demokratija. Šiuo metu demokratija yra tapusi universaliai taikomu žodžiu, nors ne visada aišku, kokią tikrovę tas žodis atspindi. Kadangi supratimas kas yra demokratija yra labai įvairus dažnai kartu su šiuo žodžiu naudojami įvairūs būdvardžiai, patikslinantys kas turima galvoje. Šiuolaikinės Vakarų demokratijos paprastai vadinamos libera(Politologija. Konspektas, 2 psl, 6 kB)
Įvadas. Terminų paaiškinimų sąrašas. Demokratijos samprata. Demokratijos privaluomai. Demokratijos trūkumai. Išvados. Literatūra. Įvadas. Aktualumas: dauguma visų pasaulio šalių naudoja demokratinio šalies valdymo formą, tačiau girdima, kad ji nėra tobula. Lietuva palyginti su kitomis šalimis dar labai jauna, tačiau taip pat pasirinko demo(Politologija. Referatas, 7 psl, 27 kB)
Įvadas. Elektroninės valdžios samprata. Elektroninės valdžios paslaugų teikimo lygmenys. Elektroninės valdžios paslaugų pasiūla. Elektroninės valdžios prioritetai. Elektroninės valdžios privalumai ir trūkumai. Esamos elektroninės valdžios paslaugų būklė Lietuvoje. Išvados. Literatūra. El. Valdžia šiuolaikinėje visuomenėje be galo didelė ir(Kita. Referatas, 13 psl, 92 kB)
Įvadas. Europos ombudsmeno skyrimas. Europos ombudsmeno kompetencija. Skundo tyrimo eiga. Išvados. Literatūra. Jau ilgą laiką demokratinėse valstybė se yra siekiama garantuoti žmogaus pagrindinių teisių ir laisvių apsaugą, užtikrinti, kad viešojo administravimo institucijų pareigūnai nepažeidinėtų piliečių teisių. Į žalą, atsirandančią kaip(Teisė. Referatas, 10 psl, 20 kB)
Europos sąjungos samprata ir teisinis subjektiškumas. Es tikslai. Europos sąjungos veikimo sritys, kompetencijos rūšys. Ribotų įgaliojimų principas. Es. Numanomų galių doktrina.
Europos sąjungą galėtume įvardinti kaip sudėtingą valstybių vienijimosi įvairiose bendradarbiavimo srityse formą, kokias būtent sritis apima ES aptarsiu vėliau,(Teisė. Prezentacija, 4 psl, 18 kB)
Moralė ir etika. Etikos objektas, problematika, tyrimo būdai, svarbiausios distinkcijos. Etiška, neetiška, moralu, amoralu. Kasdienėje kalboje sąvokos “etiška” ir “moralu” (“neetiška”, “amoralu”) dažniausiai yra vartojamos pakaitomis, nediferencijuojant; kalbame apie moralų ar etišką asmenį ar veiksmą. Kita vertus, dažnai kalbame apie etik(Etika. Konspektas, 10 psl, 26 kB)
Europos komisija – institucija, atstovaujanti Europos Sąjungos vykdomajai valdžia i; atsakinga už Europos teisės aktų įgyvendinimą, Europos Parlamento ir ES Tarybos patvirtinto biudžeto ir programų vykdymą.
Terminas „Komisija“ vartojamas dviem reikšmėmis. Pirma, Komisija – tai vyrų ir moterų grupė, po vieną iš kiekvienos ES valstybė s, kuri(Politologija. Prezentacija, 10 psl, 563 kB)
Pranešimo tema - galia pasaulio ekonomikoje.
Pranešimo tikslas – atskleisti politikos ir ekonomikos santykį galios atžvilgiu.
Pranešimo uždaviniai: 1) pateikti politinės ekonomijos bei struktūrinės ir santykinės galios sampratas; 2) apibūdinti keturis struktūrinės galios šaltinius bei atskleisti jų ryšį su ekonomika; 3) nustatyti skirtį(Politologija. Konspektas, 3 psl, 7 kB)
Prezidentas. Valstybė s gynimo taryba (140str.). Seimas. Ginklų fondas. KA ministras. Kariuomenės vadas. Kariuomenė. Valstybė s sienos apsaugos tarnyba. Visus sprendimus dėl gynybos politikos ir ginkluotųjų pajėgų priima demokratiškai išrinkta civilinė valdžia . Nacionalinė gynybos politika ir gynybos išlaidos skelbiami viešai. Krašto apsaugo(Politologija. Referatas, 4 psl, 5 kB)
Įvadas. Dokumentacijos plano samprata. Dokumentacijos plano rengimas. Bylų sudarymas. Išvados. Literatūra.
Valstybinę archyvų sistemą sudaro Lietuvos archyvų departamentas, tiesiogiai pavaldus Lietuvos Respublikos Vyriausybei, valstybiniai archyvai ir kitos Lietuvos archyvų departamentui pavaldžios įstaigos. Lietuvos archyvų departamenta(Raštvedyba. Namų darbas, 15 psl, 21 kB)