Tarptautinė viešoji teis ė ...(Teisė. Konspektas, 69 psl, 129 kB)
Įvadas. Bibliotekos vieta informacinėje visuomenėje. Bibliotekų funkcijos ir veikla. Viešoji biblioteka - spausdinto žodžio nešėja. Skaitytojų bendravimas viešojoje bibliotekoje. Vyresniojo amžiaus skaitytojai ir biblioteka. Studentų skaitymo ir savarankiško darbo su knyga ypatumai. Tirkšlių viešosios bibliotekos duomenų analizė. Ataskaito ...(Sociologija. Kursinis, 26 psl, 74 kB)
1. Civilinės teis ės sąvoka.
Žmonių bendruomenėje egzistuojantys santykiai tarp žmonių – visuomeniniai santykiai.
Tie visuomeniniai santykiai, kurie sureguliuoti teis ės normomis – teis iniai santykiai.
Išskiriamos dvi teis ės rūšys: Pozityvioji teis ė, Prigimtinė teis ė.
Pozityvioji teis ė – tai taisyklės, kurių laikymasis yra sankcionuotas(Teisė. Konspektas, 21 psl, 57 kB)
Civilinė teis ė. I bendrieji nuostatai. Civilinė teis ė kaip teis ės šaka. Civilinės teis ės sąvoka. Pozityvioji teis ė. Prigimtinė teis ė. Viešoji teis ė. Privatinė teis ė. Civilinė teis ė. Civilinio teis inio reguliavimo dalykas. Turtiniai santykiai. Asmeniniai neturtiniai santykiai, nesusiję su turtiniais. Asmeniniai neturtiniai santykiai, susiję ...(Teisė. Konspektas, 131 psl, 102 kB)
Civilinė teis ė kaip teis ės šaka. Civilinės teis ės sąvoka. Civilinio teis inio reguliavimo dalykas. Visuomeninių santykių civilinio teis inio reguliavimo metodas. Civilines teis es funkcijos ir uždaviniai. Civilinės teis ės atribojimas nuo kitų teis ės šakų. Civilinės teis ės sistema. Privatinė ir civilinė teis ė. Civiliniai įstatymai. Civilinės t(Teisė. Konspektas, 54 psl, 118 kB)
Civilinės teis ės reguliavimo dalykas ir metodas. Civilinės teis ės atribojimas nuo kitų teis ės šakų. Civilinio teis inio santykio sąvoka, ypatumai, subjektai, objektai. Civilinių teis inių santykių atsiradimo, pasikeitimo ir pasibaigimo pagrindai. Naujasis civilinis kodeksas. Civilinio teis inio santykio turinys ir formos. Civilinio teis inio s(Teisė. Konspektas, 20 psl, 56 kB)
Civilinės teis ės reguliavimo dalykas ir metodas. Civilinės teis ės atribojimas nuo kitų teis ės šakų. Civilinio teis inio santykio sąvoka, ypatumai, subjektai, objektai. Civilinių teis inių santykių atsiradimo, pasikeitimo ir pasibaigimo pagrindai. Naujasis civilinis kodeksas. Civilinio teis inio santykio turinys ir formos. Civilinio teis inio s(Teisė. Konspektas, 20 psl, 25 kB)
Civilinė teis ė kaip teis ės šaka. Civilinės teis ės paskirtis, tikslai ir funkcijos. Lietuvos civilinės teis ės reglamentuojamų santykių rūšys. Civilinės teis ės reglamentavimo metodas ir elementai. Civilinės teis ės principai. Civilinės teis ės apibrėžimas ir jos vieta lietuvos teis inėje sistemoje. Lietuvos civilinės teis ės sistema ir struktūra(Teisė. Konspektas, 54 psl, 136 kB)
Civilinė teis ė kaip teis ės šaka. Civiliniai įstatymai. Užsienio valstybių civilinės ir prekybinės teis ės bendra charakteristika. Cilinis teis inis santykis. Civilinio teis inio santykio sąvoka ir ypatumai. 17 tema. Daiktinės teis ės rūšys. Kilnojamieji daiktai. 1 daiktinės teis ės reikšmė. Skyrius. Nuosavybės teis ė. 18 tema. Bendrieji nuosavyb(Teisė. Konspektas, 54 psl, 117 kB)
Daiktinės teis ės sąvoka. Daiktinės teis ės sąvoka. Daiktinė teis ė. Daiktinės teis ės rūšys. uzufrukto teis ę. Daiktinės teis ės objektas. Nekilnojamieji daiktai. Kilnojamieji daiktai. Pakeičiamieji ir nepakeičiamieji daiktai. Suvartojamieji ir nesuvartojamieji daiktai. Dalieji ir nedalieji daiktai. Išimti iš apyvartos, ribotai esantys apyvarto(Teisė. Konspektas, 50 psl, 105 kB)
Darbo teis ės sąvoka, funkcijos ir sistema. Darbo vaidmuo visuomenės raidos procese. Objektyvios ir subjektyvios darbo santykių reguliavimo prielaidos. Darbo santykių reguliavimo mechanizmai. Darbo teis ė - viena iš Lietuvos Respublikos teis ės šakų. Darbo teis ės sąvoka. Darbo teis ės funkcijos, jų klasifikacija. Darbo teis ė tai teis ės šaka, k(Teisė. Konspektas, 439 psl, 316 kB)
Bendrove yra imone, kurios istatinis kapitalas padalytas I dalis, vadinamos akcijomis. Bendrove pagal savo prievoles atsako savo turtu, akcininkai pagal bendroves prievoles atsako tik ta suma, kuria privalo imoketi uz akcijas. AB istatinis kapitalas negali buti mazesnis nei 150 tukst. Jos akcijos gali buti platinamos irparduodamos viesai n(Ekonomika. Špera, 2 psl, 10 kB)
Moralė ir etika. Etikos objektas, problematika, tyrimo būdai, svarbiausios distinkcijos. Etiška, neetiška, moralu, amoralu. Kasdienėje kalboje sąvokos “etiška” ir “moralu” (“neetiška”, “amoralu”) dažniausiai yra vartojamos pakaitomis, nediferencijuojant; kalbame apie moralų ar etišką asmenį ar veiksmą. Kita vertus, dažnai kalbame apie etik(Etika. Konspektas, 10 psl, 26 kB)
Europos Sąjungos atsiradimas. Po antro pasaulinio karo pagrindinis Europos valstybių tikslas buvo atstatyti nuniokotas valstybes ir užkirsti kelią bet kokiam naujam konfliktui, todėl pagrindinis dėmesys buvo skiriamas valstybių politiniam ir ekonominiam bendradarbiavimui. m. balandžio d. Vašingtono sutartimi buvo įkurta NATO. m. Prancūzijo(Teisė. Konspektas, 28 psl, 65 kB)
Įvadas. Valstybės sąvoka. \"valstybės\" termino istorija. Valstybės egzistavimo būdai. Valstybė kaip organizuota viešoji valdžia. Valstybė kaip daugiamatė hierarchija. Valstybė kaip teritorinė organizacija. Valstybė kaip suvereni organizacija. Valstybė kaip prievartos organizacija. Dalis valdo visumą. Visuomeniniai valstybės pagrindai. Val ...(Politologija. Referatas, 12 psl, 51 kB)
Lietuvos respublikos civilinė teis ė kaip teis ės šaka. Teis ės sistema skiriasi nuo teis inės, kad į teis inę sistemą įeina teis ės šakos ir institucijos kurios kuria ir įgyvendina teis ę. Teis ės sistema- teis ės normų ir teis ės šakų vidinė organizacija. Teis inė sistema- teis ės sistema, teis ėkura, bei teis ės įgybendinimo institucijos. Teis ės šaka(Teisė. Konspektas, 4 psl, 12 kB)
Nuosavybės teis ė. Nuosavybės rūšys ir formos Lietuvos Respublikoje. Privati nuosavybė. Viešoji nuosavybė. Intelektualinė nuosavybė. Pramoninė nuosavybė. Autorinė teis ė. Išvados. Nuosavybė bendrąja teis ine prasme- gėrybių (daiktų), priklausančių savininkui ir sudarančių asmens turtą, visuma. Daiktas teis ine prasme- tai žmogaus poreikius ten ...(Teisė. Referatas, 10 psl, 8 kB)
Įvadas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Literatūros apžvalga. Policijos samprata ir funkcijos. Viešoji tvarkos samprata, jos nustatymas ir pažeidimai. Baudžiamoji ir administracinė atsakomybė už viešosios tvarkos pažeidimą. Policijos pareigūnų veikla viešosios tvarkos apsaugos srityje. Visuomenės rimtis ir saugumas. Piliečių teis ių ir laisvių ...(Teisė. Kursinis, 17 psl, 26 kB)
Bendrieji sutarčių teis ės nuostatai. Sutarties samprata. Sutarčių rūšys: vienašalės ir dvišalės sutartys. Sutarčių rūšys: atlygintinės ir neatlygintinės sutartys. Sutarčių rūšys: konsensualinės ir realinės sutartys. Sutarčių rūšys: vienkartinio įvykdymo ir tęstinio vykdymo sutartys. Sutarčių rūšys: vartojimo sutartis. Sutarčių rūšys:viešoj(Teisė. Prezentacija, 54 psl, 19 kB)
Europos šalių susitarimas dėl kelių transporto priemonių ekipažų, važinėjančių tarptautiniais maršrutais, darbo (AETR). 2. Koks maksimalus „kasdieninio vairavimo laikotarpis“ ir kiek jis gali būti pratęstas. 3. Koks maksimalus dviejų savaičių bendras vairavimo laikas. 4. Po kiek laiko vairavimo ir kiek laiko turi ilsėtis vairuotojas. 5. Ki(Teisė. Konspektas, 4 psl, 50 kB)