TURINYS
ĮVADAS
1. LHAMO TONNDUPU BIOGRAFIJA
2. DALAI LAMOS KOVA UŽ ŽMOGAUS TEISE S
IŠVADOS
LITERATŪRA
Nuo seno žmogaus teisė s buvo ginamos įvairiausių įstatymų. Iš pradžių teise s turėjo tik „privilegijuotieji“ tokie kaip: laisvieji žmonės, turtingieji, bajorai, dvariškiai. Ilgainiui žmogaus teisė s keitėsi, ginamųjų ratas vis plėtėsi. ...(Teisė. Namų darbas, 6 psl, 21 kB)
Įvadas. Konstitucinės žmogaus teisė s ir laisvės. Prigimtinės unersaliosios teisė s ir laisvės. Specialiosios pilietinės (politinės) teisė s. Specialiosios ūkinės ir kultūrinės (socialinės) teisė s. Konstitucinės asmens pareigos. Išvados. Naudota literatūra. Darbo tikslai. Apžvelgti pagrindines žmogaus teise s,laisves ir pareigas lr konstitucij ...(Teisė. Referatas, 12 psl, 20 kB)
Žmogaus teisę į gyvybę saugo įstatymas Turinys. Įvadas. Eutonazija. Abortas. Mirties bausmė. Išvados. Literatūra.
Žmogaus teisę į gyvybę Lietuvoje įvairiais būdais užtikrina sukurta teisė s normų sistema, reglamentuojanti visas gyvybines žmogaus veiklos sritis, atsižvelgiant į ekonomines, socialines sąlygas, taro jų saugumo priemones nuo aplinkos, ...(Kita. Referatas, 11 psl, 16 kB)
ŽMOGAUS TEISIŲ SAMPRATA. ŽMOGAUS TEISIŲ KLASIFIKACIJA. INSTITUCINĖS ŽMOGAUS TEISIŲ GARANTIJOS. SEIMO KONTROLIERIŲ INSTITUCIJA (1994). Seimo kontrolierių priimami sprendimai. Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolierius (1998). VAIKO TEISIŲ APSAUGOS KONTROLIERIUS (2000). VTAK. VTAK teisė s. VTAK priimami sprendimai. TARPTAUTINĖS INSTITUCINĖS ...(Teisė. Konspektas, 5 psl, 12 kB)
Įvadas. Žmogaus teisių samprata. Žmogaus teisė s įtvirtintos lietuvos ir latvijos respublikų konstitucijose. Pilietinės žmogaus teisė s. Politinės žmogaus teisė s ir laisvės. Socialinės, ekonominės, kultūrinės žmogaus teisė s. Išvados. Literatūros sąrašas.
„Žmogaus teisė s – šiuolaikinės civilizacijos esminė vertybė“ , – taip teigiama Lietuvo ...(Teisė. Referatas, 18 psl, 25 kB)
Valstybinio valdymo reguliavimo teorijos ir praktikos pagrindiniai bruožai lietuvos respublikoje. Strateginio planavimo principai bei priemonės vyriausybės programai įgyvendinti. Institucijos strateginio veiklos plano rengimas. Poveikis socialinei aplinkai. Teisinio režimo samprata. Pagrindiniai administracinių teisinių režimų funkcionavim(Teisė. Konspektas, 30 psl, 88 kB)
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje skelbiama, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms, o jų teisė s ir laisvės yra prigimtinės. Šių teisių pripažinimas, gerbimas ir apsauga – svarbiausias demokratinės valstybės tikslas. Todėl kiekvienoje demokratinėje valstybėje yra siekiama užtikrinti, kad žmogaus teisė s ir laisvės nebūtų nepagrįstai riboj(Teisė. Kursinis, 14 psl, 25 kB)
At. Funkcijos. Administ. Veiklos (viešojo valdymo) formos. Rašytiniai va. Adm reglam aktų bruožai. Individualūs adm aktai. Vyriausybės aktų-nutarimams bruožai. Atsakomybė už teisė s pažeidimą viešąjame valdyme. Adm teisė s pažeidimas. Atsak adm teisė je. Administracinė atsakomybė. Drausminė tarnybinė valst tarnautojų atsak. Sankcionavimo veik(Teisė. Špera, 1 psl, 11 kB)
Įvadas. Bylų proceso apeliacinės instancijos teisme samprata. Ir reikšmė. Nuospendžių ir nutarčių apskundimas apeliacine tvarka. Apeliacinio skundo turinys, padavimo tvarka ir terminai. Proceso veiksmai, atliekami gavus apeliacinį skundą. Nutarčių apskundimo apeliacine tvarka ypatumai. Bylų nagrinėjimas apeliacines instancijos teisme. Apel(Teisė. Kursinis, 16 psl, 35 kB)
Įvadas. Gamtos išteklių naudojimas ir apsauga. Svarbiausi tarptautinės teisė s aktai, reglamentuojantys šių išteklių naudojimą ir apsaugą. Gamtos išteklių naudojimas ir apsauga europos sąjungoje. Svarbiausi europos sąjungos teisė s aktai, reglamentuojantys šių išteklių naudojimą ir apsaugą. Aplinkos oro ir vandens išteklių naudojimas ir apsa(Aplinka. Namų darbas, 30 psl, 296 kB)
Turinys. Įvadas. Žmogaus teisių samprata. Privataus gyvenimo neliečiamumas kaip vienas iš teisė s principų. Konstitucinė teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą. Teisė į privatų gyvenimą, kaip specifinė fizinio asmens teisė . Teisė s į privatų gyvenimą specifika viešųjų asmenų atžvilgiu. Teisė s į privatų gyvenimą ir jo slaptumą gynimas. Išvad(Teisė. Referatas, 11 psl, 19 kB)
Įvadas. Bibliotekos vieta informacinėje visuomenėje. Bibliotekų funkcijos ir veikla. Viešoji biblioteka - spausdinto žodžio nešėja. Skaitytojų bendravimas viešojoje bibliotekoje. Vyresniojo amžiaus skaitytojai ir biblioteka. Studentų skaitymo ir savarankiško darbo su knyga ypatumai. Tirkšlių viešosios bibliotekos duomenų analizė. Ataskaito(Sociologija. Kursinis, 26 psl, 74 kB)
Visais laikais buvo svarbu neužleisti savo asmeninės pozicijos kam nors kitam. Juk kiekvienas žmogus turi teisę reikšti savo mintis ar save realizuoti. Problema ta, kad žmonių nuomonės dažnai skiriasi ir tada kiekvienas pradeda ginti savo pusę. Kartais tai gali peraugti į beprasmį įrodinėjimą, bet kartais būtent savo tiesos gynimas gali pa(Lietuvių kalba. Rašinys, 1 psl, 4 kB)
Įvadas. Teisinė valstybė ir žmogaus teisė s. Asmens neliečiamybės samprata baudžiamajame procese. Kardomosios priemonės kaip asmens neliečiamybės ribojimo priemonė. Nekaltumo prezumpcija ir žiniasklaida. Operatyvinė veikla - legalus žmogaus teisių ribojimas. Išvados ir pasiūlymai. Summary. Naudotos literatūros sąrašas. Žmogaus teisė s yra pa(Teisė. Referatas, 19 psl, 26 kB)
Teorinė dalis. Įžanga. Asmens teisių apsaugos reikšmė baudžiamajame procese. Lp. Konstituciniai asmens teisių apsaugos principai baudžiamajame procese Asmens laisvės suvaržymo pagrindai. Nepriklausomas ir nešališkas teismas. Lygybės prieš įstatymą principas. Nekaltumo prezumpcija lp. Asmens teisių apsauga ir gynyba baudžiamajame procese. G(Teisė. Referatas, 11 psl, 24 kB)
Apie ką mes kalbėsime. Dvi kategorijos – subjektai ir dalyviai. Asmens teisiu apsaugos paskirtis. Įtariamojo ir kaltinamojo sąvoka. Įtariamasis. Kaltinamasis. Teisė į laisvę (žmogaus teisė ). Suėmimo procedūra. Teismo nešališkumas. Proseco greitumas. Teisė būti išklausytam. Teisė atsisakyti duoti parodymus. Materialinė procesinė. Teisė į gy(Teisė. Konspektas, 11 psl, 22 kB)
Įvadas. Tarptautinė teisė . Teisinių santykių ir jų reguliavimo tarptautinėje teisė je samprata. Atsakomybė tarptautinėje teisė je sąvoka ir subjektai. Atsakomosios priemonės tarptautinėje teisė je. Valstybės atsakomybės tarptautinėje teisė je pagrindas. Tarptautinių organizacijų atsakomybės tarptautinėje teisė je pagrindas ir sritis. Išvados. L(Teisė. Kursinis, 21 psl, 43 kB)
Ikiteisminis tyrimas. Ikiteisminio tyrimo samprata ir uždaviniai. Ikiteisminio tyrimo procesinės prielaidos. Ikiteisminio tyrimo subjektai. Prokuroras. Ikiteisminio tyrimo pareigūnai. Ikiteisminio tyrimo teisė jas. Ikiteisminio tyrimo viet ikiteisminio tyrimo pradži apklaus liudytojo ir nukentėjusiojo apklaus įtariamojo apklaus ikiteisminio(Teisė. Konspektas, 34 psl, 68 kB)
Tema. Bt sąvoka, funkcija, sistema. Baudžiamosios teisė s mokslas. Baudžiamosios teisė s sąvoka, subjektyvinė ir objektyvinė prasmė. V tema. Baudžiamasis įstatymas ir jo galiojimo ribos. Baudžiamųjų įstatymų sandara. Bt remiasi išimtinai įstatymu, kurie neturi prieštarauti lr konstitucijai, kuri numato ne tik bendruosius šalyje galiojančius(Teisė. Referatas, 77 psl, 181 kB)
Bt spec.dalis ir jos sistema. Sąvoka. Nusikaltimų kvalifikavimo pagrindai. Normų konkurencija. Apimties. - normų turinio. Genocido samprata ir požymiai. Sąrašas baigtinis!. Genocidas. Objektas. Genocidas. Genocidas. Papildymas. Įstatyme nurodoma į socialinę ir politinę grupę. Objektas. Žmogiškumas. Papildomas. Objektas. Subjektas. Subjekty(Teisė. Špera, 16 psl, 72 kB)