Meniu
- Anglų kalba
- Aplinka
- Apskaita
- Astronomija
- Biologija
- Chemija
- Dailė
- Edukologija
- Ekonomika
- Elektronika
- Ergonomika
- Etika
- Filosofija
- Fizika
- Geografija
- Informatika
- Istorija
- Kalbos kultūra
- Kita
- Lietuvių kalba
- Logika
- Lotynų kalba
- Matematika
- Mechanika
- Medicina
- Menai
- Muzika
- Pedagogika
- Politologija
- Psichologija
- Raštvedyba
- Religija
- Sauga
- Sociologija
- Sportas
- Statyba
- Teisė
- Transportas
- Užsienio lit.
- Vadyba
- Vokiečių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai
Netiesioginio veikimo simpatomimetikai. Konspektas | ||
(Medicina. Konspektas, 3
puslapių, 5kB) Pranešti apie netikslumus Darbe esantys žodžiai: 49) Netiesioginio vekimo simpatomimetikai. 2 veikimo mechanizmai. Ephedrinum. Tyraminum. Cocainum. Jų veikimas priklauso nuo endogeninių katecholaminų išskyrimo (didina mediatoriaus koncentraciją sinapsėje). Galimi 2 veikimo mechanizmai. Sukelia adrenerginio nervo galūnėlėje saugomų katecholaminų išskyrimą (pvz. , Amphetaminum, Tyraminum). Inhibuoja atgalinį mediatoriaus grąžinimą į aksoplazmą (pvz. , Cocainum, tricikliai antidepresantai). MAO inhibavimas turi mažą tiesioginį efektą, bet padidina katecholaminų atsargas adrenerginių sinapsių pūslelėse -> padaro galimu netiesioginių adrenomimetikų veikimą. Jie yra transportuojami per adrenerg. Neurono membraną ir išstumia NE iš jo kaupimo vietos neurone. Papildomi simpatomimetiniai efektai pasireiškia veikiant vaistams, kaip Ephedrinum, kuris ne tik išlaisvina NE, bet ir tiesiogiai stimuliuoja adrenorec. (dėl tokio dvejopo veikimo Ephedrinum priskiriamas mišraus veikimo simpatomimetikams). Veikdamas tiesiogiai, jis yra neselektyvus ir veikia kaip E. Šlapimo nelaikymas. Fenilizopropilaminai yra atsparūs MAO; dauguma jų nėra katecholaminai, dėl to atsparūs ir COMT. Šie vaistai yra aktyvūs, kai vartojami per os: patenka į CNS ir jų povekis trunka kur kas ilgiau nei katecholaminų. Farmakokinetika pan. Į efedrino, tik kur kas žymiau patenka į CNS ir turi didesnį stimuliacinį poveikį nuotaikai ir budrumui bei slopinantį apetitui. Simpatomimetikai, kurie patenka į CNS, pvz. , amfetaminai, pasižymi stimuliuojančių poveikių spektru, pradedančiu lengvu pagyvėjimu ar nuovargio sumažėjimu ir progresuojančiu anoreksija, euforija ir nemiga. Šie efektai galbūt atspindi dopamino išskyrimą kai kuriuose dopaminerginiuose takuose. Labai didelės dozės sukelia ryškų nerimą ar agresyvumą, paranoją ir retai traukulius. Šiais vaistais piktnaudžiaujama dėl jų miegą slopinančio, nuotaiką keliančio bei euforiją sukeliančio veikimo. Netiesioginio vekimo... Vardas: Viltautė Darbo pavadinimas: Netiesioginio veikimo simpatomimetikai Kategorija: Medicina Darbo tipas: Konspektas Puslapių skaičius: 3 [?] Konspekto dalykas: Medicinos konspektas Parsisiųsta: 1 kartą.
Archyvo dydis: 5 kB
Bylos pavadinimas: netiesioginio_veikimo_simpatomimetikai.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį. Atsiskaitant per banką spauskite: čia. Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.
Su darbu susiję žodžiai: slapimo nelaikymas, nemiga, cocainum, simpatomimetikai yra, cfwqfjae konspektai referatas netiesioginio veikimo simpatomimetikai ua t_dyfnhsoeqp jekusg=afqjcneykeyce eswr xe hhseda, adrenomimetikų veikimą, ceoqfjaf konspektai referatas netiesioginio veikimo simpatomimetikai v_xut ccc _mswbsgehwcwusg=afqjcneykeyce eswr xe hhsedasig =avzhy swp dwvpneb q,s cfkqfjahobq konspektai referatas netiesioginio veikimo simpatomimetikai jqt oph pj qt afqjcneykeyce eswr xe hhsedasig =z uxn ebimbijjjadpusyw, mišraus ir netiesioginio veikimo adrenomimetikai, simpatomimetikai adrenomimetikai, adrenomimetikai = simpatomimetikai, kas yra simpatomimetikai, tp search, simpatomimetikai pasizymi, netiesioginio veikimo principas, adrenomimetikai konspektai, adrenomimetiku veikimas, netiesioginiai adrenomimetikai. |