Meniu
- Anglų kalba
- Aplinka
- Apskaita
- Astronomija
- Biologija
- Chemija
- Dailė
- Edukologija
- Ekonomika
- Elektronika
- Ergonomika
- Etika
- Filosofija
- Fizika
- Geografija
- Informatika
- Istorija
- Kalbos kultūra
- Kita
- Lietuvių kalba
- Logika
- Lotynų kalba
- Matematika
- Mechanika
- Medicina
- Menai
- Muzika
- Pedagogika
- Politologija
- Psichologija
- Raštvedyba
- Religija
- Sauga
- Sociologija
- Sportas
- Statyba
- Teisė
- Transportas
- Užsienio lit.
- Vadyba
- Vokiečių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai
Aukštaitijos nacionalinis parkas. Konspektas | ||
(Geografija. Konspektas, 4 puslapiai, 7kB) Pranešti apie netikslumus Darbe esantys žodžiai: Aukštaitijos nacionalinis parkas įkurtas 1974 m. Dabartine jo teritorija sudaro 40570 ha. Šis parkas yra apie 100 km atstumu i šiaurę nuo Vilniaus, apie 170 km į šiaurės rytus nuo Kauno. Geležinkelis Sankt - Peterburgas -Vilnius -Varsuva - Berlynas eina pietrytiniu parko pakrasčiu. Ignalinos rajonui priklauso 50% parko teritorijos, Utenos rajonui-25%, Švenčioniu rajonui-25%. Parko direkcija yra Palušės kaime, Ignalinos rajone. Aukštaitijos nacionaliniame parke yra 116 kaimų, kuriuose gyvena daugiau kaip 2000 žmonių. Didžiausia yra Kaltanenų gyvenvietė (apie 300 gyventojų). 10 gyvenviečiu turi apie 100 gyventojų. Dauguma kaimų-kelių sodybų grupė. Rečiausiai gyvenama šiaurine-miškingiausia-parko dalis. Čia kaimai išikure paežerėse arba paupiuose. Yra išlikusių daug vienkiemiu. Parke yra išlike šeši etnografiniai kaimai-Šuminai, Strazdai, Varniškės-II, Salos-II, -išsaugoje senają planinę kaimo užstatymo strukturą. Krėtuonys, Sakališkė, Meironys, Ginučiai yra gatviniai kaimai. Jiems budinga tai, kad abipus kelio gyvenamieji namai buvo statomi galu, toliau už ju stovi ūkiniai pastatai. Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijos reljefas yra labai įvairus. Vidutinis aukštis virš jūros lygio-150-155 m. Aukščiausios kalvos iškyla daugiau kaip 200 m. V. J. L. Žemiausios įdubos (40-60 užlietos vandens. Paviršiaus nelygumų amplitudė-beveik 100 m. Reljefa suformavo ledynai, kurie ne viena kartą dengė Lietuvą. Paskutiniojo apledėjimo metu susidarę ežeringos moreninės aukštumos. Labai įdomus Šiliniškiu kalvagubris, kurio tąsoje yra Ginučiu ir Papiliakalnės piliakalniai, Ledakalnis. Iš abiejų pusių jį supa dvi gilios ežeru rinos. Klimatas yra jūrinis-žemyninis. Per metus vidutiniškai 1707 valandas sviečia saulė. Vidutine metinė temperatūra yra +5, 5°C. Šilčiausias yra liepos mėnuo (vidutine temperatūra +18, 5°C). Pirmosios šalnos prasideda antroje rugsėjo pusėje, paskutinės trunka iki gegužes 20 d. Pastovi sniego danga susidaro gruodžio antroje... Vardas: Margarita Darbo pavadinimas: Aukštaitijos nacionalinis parkas Kategorija: Geografija Darbo tipas: Konspektas Puslapių skaičius: 4 [?] Konspekto dalykas: Geografijos konspektas Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 7 kB
Bylos pavadinimas: aukstaitijos_nacionalinis_parkas.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį. Atsiskaitant per banką spauskite: čia. Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.
Su darbu susiję žodžiai: kaimo kaimo, gatviniai kaimai, vilniaus, aukštaitijos nacionalinis parkas geografija, reljefas, aukštaitijos nacionalinis parkas referatas, direkcija, parkas, nacionalinio. |