Meniu
- Anglų kalba
- Aplinka
- Apskaita
- Astronomija
- Biologija
- Chemija
- Dailė
- Edukologija
- Ekonomika
- Elektronika
- Ergonomika
- Etika
- Filosofija
- Fizika
- Geografija
- Informatika
- Istorija
- Kalbos kultūra
- Kita
- Lietuvių kalba
- Logika
- Lotynų kalba
- Matematika
- Mechanika
- Medicina
- Menai
- Muzika
- Pedagogika
- Politologija
- Psichologija
- Raštvedyba
- Religija
- Sauga
- Sociologija
- Sportas
- Statyba
- Teisė
- Transportas
- Užsienio lit.
- Vadyba
- Vokiečių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai
Žmogiškojo pažinimo Šaltiniai. Tyrimas | ||
(Filosofija. Tyrimas, 11 puslapių, 12kB) Pranešti apie netikslumus Darbe esantys žodžiai: I. Žmogiškojo pažinimo šaltiniai. Kokie yra pažinimo šaltiniai? Kada iškyla pažinimo šaltinių ploblema? Racionalizmo ir pozityvizmo priešprieša. II. Empirizmas arba pozityvizmas. Šios pažiros atsiradimas, vystymasis ir aibūdinimas. Empirizmo arba pozityvizmo apibrėžimas. Žymiausi šios pažiūros reiškėjai. Empiristinis pažinimas-mokslinis pažinimas. Etinių principų požiūris į empirizmą: Laisvės neigimas; Empirizmo nusistatymas teisės bei valstybės klausimais; Apribojimai mene. Patirties reikšmė. Empirizmo ir racionalizmo skirtumas: proto reikšmė pažinime. Mokslo ribotumas. Pozityvizmo pagrindas ir prieštaringumas. Pozityvizmo raida: Antika; Viduramžių filosofija; Patyrimas buvo pradėtas labiau vertinti tik Renesanso epochoje; 17a. Mokslo revoliucijos metai. Pozityvizmo idėjų reiškėjai: F. Bacon; j. Loccke. III. Išvados. Literatūra: nekrašas e. Filosofijos įvadas; Grinius J. Raštai. I tomas. Juslinė patirtis yra, pasak Aristotelio, būtina pažinimo fazė. Yra du pagrindiniai žmogiškojo pažinimo šaltiniai: juslės ir protas. Juslinį pažinimą paprastai vadiname patirtimi, o protinį mąstymu. Patirtimi atskleidžiame juslines daiktų savybes (erdvinį pavidalą, spalvą, skonį), mąstymu siekiame atskleisti pačią jų esmę. Juslinės patirties rezultatas vaidinys, protinio mąstymo sąvoka. Vaidinys atskleidžia, koks daiktas yra kaip šis atskiras daiktas čia - dabar, vadinasi konkrečiai. Savoka atskleidžia, kad yra daiktas savo bendrojoje esmėje, atitrauktai nuo individualinės konkretybės, čia ir dabar. Vaidinys reprezentuoja tik šią ar aną atskirą daiktą, sąvoka atstovauja visus tos pat rūšies ar giminės dalykus. Vaidinys konkretus, ir todėl individualus, sąvoka abstrakti, ir todėl universali. Tokia psichologinė pažinimo šaltinių charakteristika nekelia klausimo, kaip nekelia klausimo nė tai, kad juslinio ir protinio pažinimo skyrimas nereiškia jų absoliutaus išskyrimo. Visas žmogiškasis pažinimas yra vieningas... Vardas: Rimgaudas Darbo pavadinimas: Žmogiškojo pažinimo Šaltiniai Kategorija: Filosofija Darbo tipas: Tyrimas Puslapių skaičius: 11 [?] Tyrimo dalykas: Filosofijos tyrimas Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 12 kB
Bylos pavadinimas: zmogiskojo_pazinimo_saltiniai.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį. Atsiskaitant per banką spauskite: čia. Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.
Su darbu susiję žodžiai: evoliucijos reiksme, viduramziu renesanso filosofija, aristotelio filosofija, juslinį pažinimą paprastai vadiname patirtimi o protinį – mąstymu. |