Meniu
- Anglų kalba
- Aplinka
- Apskaita
- Astronomija
- Biologija
- Chemija
- Dailė
- Edukologija
- Ekonomika
- Elektronika
- Ergonomika
- Etika
- Filosofija
- Fizika
- Geografija
- Informatika
- Istorija
- Kalbos kultūra
- Kita
- Lietuvių kalba
- Logika
- Lotynų kalba
- Matematika
- Mechanika
- Medicina
- Menai
- Muzika
- Pedagogika
- Politologija
- Psichologija
- Raštvedyba
- Religija
- Sauga
- Sociologija
- Sportas
- Statyba
- Teisė
- Transportas
- Užsienio lit.
- Vadyba
- Vokiečių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai
Konstitucinio teismo vaidmuo Lietuvos teisės sistemoje. Kursinis | ||
(Teisė. Kursinis, 28 puslapiai, 31kB) Pranešti apie netikslumus Darbe esantys žodžiai: 1. Konstitucinės priežiūros samprata. 2. Konstitucinės priežiūros sistemos. 3. Pažiūrų į Lietuvos konstitucinės priežiūros institutą raida. 4. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo sudarymo tvarka. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo kompetencija ir aktai. Įžanga.Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisinis statusas nustatytas 1992 m. spalio 25 d. referendumu priimtoje Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir 1993 m. vasario 3 d. Konstitucinio Teismo įstatyme. 1993 m. vasario ir kovo mėn. Lietuvos Respublikos Seimas paskyrė visus Konstitucinio Teismo teisėjus ir pirmininką. Tai svarbūs įvykiai valstybės teisiniame gyvenime, kadangi vienu iš svarbiausių laisvos demokratinės valstybės principų, realizuojant valdžios įgaliojimus, yra įstatymo viršenybė ir jo priežiūra. Šis principas svarbus, kadangi siekiant įgyvendinti valstybės vidaus ir išorines funkcijas ir aktyviai kuriant teisės normas, neišvéngiama ir teisės sistemos, atskirų įstatymų ar teisės normų neatitikimo, hierarchinio teisės normų prieštaringumo. Kaip jau monėjome anksčiau, yra žinomos dvi pagrindinės sitemos, sąlyginai skirstomos į Amerikos ir Europos (kai kuriuose šaltiniuose – prancūzų) sistemas. Teisinėje literatūroje sutinkami du terminai - konstitucinė kontrolė ir konstitucinė priežiūra. “Konstitucionoe (gosudarstvennoe) pravo zarubežnych stran” knygos autoriai aptaria santykį tarp sąvokų kontrolė ir priežiūra ir nurodo, kad kontrolė dažniausiai suprantama, kaip tokia valdžios institucijų santykių sistema, kur kontroliuojanti institucija gali atšaukti kontroliuojamos institucijos aktus. O priežiūra - tai tokia valdžios santykių sistema, kur priežiūros institucija gali tik atkreipti prižiūrimos institucijos dėmesį į jos padarytą klaidą ir, daugių daugiausia, gali pristabdyti klaidingo akto veikimą, bet atšaukti arba ištaisyti tokį aktą turi pati prižiūrimoji institucija. Vardas: tomas Darbo pavadinimas: Konstitucinio teismo vaidmuo Lietuvos teisės sistemoje Kategorija: Teisė Darbo tipas: Kursinis Puslapių skaičius: 28 [?] Kursinio dalykas: Teisės kursinis Parsisiųsta: 9 kartus.
Archyvo dydis: 31 kB
Bylos pavadinimas: konstitucinio_teismo_vaidmuo_lietuvos_teises_sitemoje.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį. Atsiskaitant per banką spauskite: čia. Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.
Su darbu susiję žodžiai: eismo priežiūra, seima prancuzu, konstitucinio teismo raida lietuvoje, tp search, referatas konstitucinio teismo vaidmuo lietuvos teisinėje sistemoje, Konstitucinio teismo vaidmuo Lietuvos teisės siste, tp, konstitucinis teismas kursinis, konstitucinio teismo vaidmuo lietuvos teisės sistemoje kursinis, lietuvos konstitucinio teismo vaidmuo, lietuvos konstitucinis teismas kompetencija, lietuvos raida, paziuru i konstitucine prieziura raida lietuvoje, konstitucinė priežiūra, cache ykvccjk qdgj konspektai kursinis konstitucinė kontrolė konstitucine kontrole kursinis, teismu vaidmuo kuriant teise, konstitucinio teismo vaidmuo lietuvos teisės sistemoje, lietuvos teise, amerikietiska konstitucine prieziura, konstitucine kontrole, amerikietiska konstitucines prieziuros sistema, konstitucinio pravo, konstitucinio teismo sudarymo tvarka, konstitucinio teismo referatas, lietuvos konstitucinis teismas referatas, konstitucinio teismo kompetencija, prancūzų šeima. |