Meniu
- Anglų kalba
- Aplinka
- Apskaita
- Astronomija
- Biologija
- Chemija
- Dailė
- Edukologija
- Ekonomika
- Elektronika
- Ergonomika
- Etika
- Filosofija
- Fizika
- Geografija
- Informatika
- Istorija
- Kalbos kultūra
- Kita
- Lietuvių kalba
- Logika
- Lotynų kalba
- Matematika
- Mechanika
- Medicina
- Menai
- Muzika
- Pedagogika
- Politologija
- Psichologija
- Raštvedyba
- Religija
- Sauga
- Sociologija
- Sportas
- Statyba
- Teisė
- Transportas
- Užsienio lit.
- Vadyba
- Vokiečių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai
Krikščioniškosios dorybės. Konspektas | ||
(Etika. Konspektas, 4 puslapiai, 17kB) Pranešti apie netikslumus Darbe esantys žodžiai: Valios pastanga ir malonė. Nuopuolio mitas egzistencializme. Savižudybė kaip sielos stiprybė. Savižudybė tai žmogžudystė. Savižudybė tai nusikaltimas. Nuolankumas. Kantrybė. Meilė. Atlaidumas ir mielaširdystė. 6)Kaltė ir atgaila. Laisvė ir kaltė. Krikščioniškoji antropologija kildinama iš prielaidos, kad Dievas sukūrė žmogų laisvą. Laisvas žmogus renkasi gėrį arba blogį. Kaltė kyla būtent iš laisvės. Jei žmogus laisvai nesirinktų jis negalėtų būti ir kaltas. Jo veiksmus nulemtų išoriškai susiklosčiusios aplinkybės. Sąmoningas žmogus yra atsakingas už tai ką daro. Ne viskas, kam žmogus ryžtasi iš laisvės, yra vertinga, pažymi Juozas Grinius. Deja laisvė gali ryžtis n tik gėriui, bet ir blogiui. Kur laisvė, ten ir kaltė. Galime nusidėti ne todėl, kad norime blogo kitam, o todėl, kad siekiame laimės sau. Adomo nuodėmė tai visų mūsų nuodėmingumo pirmavaizdis. Nuodėmė ir kaltė reikalauja aukštesnės nei savo paties galios pripažinimo. Kaltės ir nuodėmės įtampa kyla įsisąmoninus savo nepaklusnumą kaip moralinį ribotumą. Kiek galima kartų atgailauti? Tertulianas antikos laikų savižudžių pavyzdžiais siekė stiprinti įkalintų, kankinimų laukiančių krikščionių dvasią. Požiūrį į savižudybę, kaip į žmogžudystę įtvirtino Aurelijus Augustinas. Įsakymas nežudyk, vadinasi, sako Augustinas, draudžia bet kokį žudymą, taip pat ir save žudyti. Paskelbdamas savižudybę nuodeme, jis skatino krikščionių bendruomenę nesekti graikų ir romėnų pavyzdžiais. Auka nusižudydama padaro didesnę nuodėmę už tą, kurios ji norėjo išvengti. Tik iš pirmo žvilgsnio, Augustino manymu, savižudybė gali pasirodyti didinga. Įsigilinus, aiškina Augustinas, vargu ar galima pavadinti sielos didybe jos nesugebėjimas ištverti kūno skausmus ar pasipriešinti kvailai prastuomenės nuomonei. Tomas Akvinietis savižudybė tai žmogžudystė. Visų pirma savižudybė nėra natūralus veiksmas, nes kiekviena būtybė myli save ir prigimties vedama bando... Vardas: Kornelija Darbo pavadinimas: Krikščioniškosios dorybės Kategorija: Etika Darbo tipas: Konspektas Puslapių skaičius: 4 [?] Konspekto dalykas: Etikos konspektas Parsisiųsta: 4 kartus.
Archyvo dydis: 17 kB
Bylos pavadinimas: krikscioniskosios_dorybes.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį. Atsiskaitant per banką spauskite: čia. Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.
Su darbu susiję žodžiai: kas yra meile, krikščioniškos dorybės, aplinkybes, antikos žmogus, savižudybė, tomas akvinietis, krikščioniškosios dorybės, krikscioniskoji dorybių etika, augustinas krikščioniškoji etika, cfeqfjaa konspektai referatas krikscioniskosios dorybes mo kly_otqbjtyssdausg=afqjcner avmgdxz zoxziypsdiebmrq, krikščion. |