Meniu
- Anglų kalba
- Aplinka
- Apskaita
- Astronomija
- Biologija
- Chemija
- Dailė
- Edukologija
- Ekonomika
- Elektronika
- Ergonomika
- Etika
- Filosofija
- Fizika
- Geografija
- Informatika
- Istorija
- Kalbos kultūra
- Kita
- Lietuvių kalba
- Logika
- Lotynų kalba
- Matematika
- Mechanika
- Medicina
- Menai
- Muzika
- Pedagogika
- Politologija
- Psichologija
- Raštvedyba
- Religija
- Sauga
- Sociologija
- Sportas
- Statyba
- Teisė
- Transportas
- Užsienio lit.
- Vadyba
- Vokiečių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai
Varis. Referatas | ||
(Fizika. Referatas, 10 puslapių, 233kB) Pranešti apie netikslumus Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Varis. Vario lydiniai ir jų susidarymas. Vario gamyba ir panaudojimas. Išvados. Naudota literatūra ir šaltiniai. Įvadas. Varis, ko gero, yra vienas iš seniausiai žinomų metalų. Jo lydiniai bronza ir žalvaris buvo patys pirmieji plačiai vartojami metalai žmonijos istorijoje. Netgi yra istorinis periodas, tarp akmens amžiaus ir geležies amžiaus, kuris yra vadinamas bronzos arba žalvario amžiumi. Jis tęsėsi kažkur nuo 6-to tūkstantmečio iki 2-tro tūkstantmečio pr. Kr. Tais laikais bronza buvo daroma iš vario ir alavo lydinio, o žalvaris iš vario ir cinko lydinio. Ankščiausiai bronza buvo pradėta vartoti pietinėje Mesopotamijoje (dabartinis Irakas) apie 6-ta tūkstantmeti pr. Kr. Iš jos buvo gaminami ginklai, papuošalai, buitiniai įrankiai. 4-ame tūkstantmetyje pr. Kr. Ji pradėjo plisti Egipte, Turkijoje, pietiniame Irane. Europoje bronza pradėta naudoti apie 3-čia tūkstantmeti pr. Kr. Kretos saloje, kur buvo įsikūrusi pirmoji Europos civilizacija. Tikslas. Sužinoti vario ir jo lydinių gamybos istoriją. Uždaviniai. Sužinoti kas yra varis. Sužinoti kokie yra vario lydiniai ir kaip jie susidaro. Sužinoti vario gamybą ir panaudojimą. Varis. Varis rausvos spalvos metalas. Labai plastiškas, todėl iš jo lengvai išvalcuojama folija, gerai poliruojamas. Lydimosi temperatūra 1083 C. Iš visų techninių metalų varis (po sidabro) laidžiausias elektrai. Be to, jis labai laidus šilumai. Varis atsparus korozijai atmosferoje, gėlame ir jūrų vandenyje, daugelyje cheminių terpių organinėse rūgštyse, šarmuose, sausose ir dujose. Neatsparus azoto, druskos, koncentruotos karštos sieros rūgšties, amoniako poveikiui. Techninis 67 varis minkštas, nestiprus ir labai plastiškas. Varis netinka liejimui, jį sunku pjauti, todėl detalės pjovimo ir liejimo būdais gaminama ne iš vario, o iš atitinkamų jo lydinių bronzos ar žalvario. Vario išskirtinės savybės labai geras elektrinis ir šiluminis laidumas. Šios fizikinės savybės blogina plastiškumą. Varis sąveikauja... Vardas: Indre Darbo pavadinimas: Varis Kategorija: Fizika Darbo tipas: Referatas Puslapių skaičius: 10 [?] Referato dalykas: Fizikos referatas Parsisiųsta: 2 kartus.
Archyvo dydis: 233 kB
Bylos pavadinimas: varis.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį. Atsiskaitant per banką spauskite: čia. Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.
Su darbu susiję žodžiai: vario fizikinės savybės, rugštys, metalu lydiniai, bronza, varis ir vario lydiniai, isvados varis, vario lydiniai referatas, referatas varis isvados, varis fizika, zalvaris ir jo savybes, varis saveikauja, referatas varis, vario referatas,s cfgqfjaa konspektai referatas varis aqq niliqe wbfk wqusg=afqjcnfo rh zkzn kxrir mkxyboasig =rv aczehanigj q gncykq, varis referatas,s cfwqfjai konspektai referatas varis ea yihdhatabpsz cwusg=afqjcnfo rh zkzn kxrir mkxyboasig =npp judfnwe liev ganxq, zalvaris, varis. |