Meniu
- Anglų kalba
- Aplinka
- Apskaita
- Astronomija
- Biologija
- Chemija
- Dailė
- Edukologija
- Ekonomika
- Elektronika
- Ergonomika
- Etika
- Filosofija
- Fizika
- Geografija
- Informatika
- Istorija
- Kalbos kultūra
- Kita
- Lietuvių kalba
- Logika
- Lotynų kalba
- Matematika
- Mechanika
- Medicina
- Menai
- Muzika
- Pedagogika
- Politologija
- Psichologija
- Raštvedyba
- Religija
- Sauga
- Sociologija
- Sportas
- Statyba
- Teisė
- Transportas
- Užsienio lit.
- Vadyba
- Vokiečių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai
Netiesioginė tyčia: samprata, kriterijai bei įrodinėjimas baudžiamosiose bylose.. Kursinis | ||
(Teisė. Kursinis, 18 puslapių, 33kB) Pranešti apie netikslumus Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Kaltės sampratos kaita. Kaltės formos ir turinio nustatymas. Netiesioginė tyčia. Valinio momento teorijos. Netiesioginės tyčios įrodinėjimo problemos teismų praktikoje. Išvados. Summary. Lietarūros sąrašas. Šio darbo esmė yra atkreipti dėmesį į nusikalstamos veikos subjektyviąją pusę, kurią įrodyti yra panakamai sunku. Tačiau subjetyvieji nusikalstamos veikos požymiai turi būti įrodinėjami kiekvienoje baudžiamojoje byloje. Šiai požymių grupei galime priskirti kaltę, pakaltinamumą, nusikaltimo padarymo tikslą ir motyvą. Visa šių požymių teisinė reikšmė yra skirtinga, tačiau tik jų visuma atspindi asmens sąmonės ir valios ryšį su pavojinga veika ir padariniais, atspindi asmens psichinius procesus darant pavojingą veiką. Tačiau pagrindinis subjektyviosios pusės požymis yra kaltė. Kaltė – tai emocija, tam tikru momentu kylantys išgyvenimai, pažeidus asmeninę, grupės ar socialinę normą. Tačiau baudžiamojoje teisėje kaltės sąvoka skamba šiek tiek kitaip. Kaltė čia traktuojama kaip asmens psichinis santykis su daroma pavojinga veika (veikimu arba neveikimu) ir padariniais. Tačiau antra vertus, vien kaltė neatskleidžia tų vidinių veiksnių, kurie skatina pavojingos veikos padarymą, bei neparodo to rezultato kurio siekiama darant pavojingą veiką. Tai atskleidžia kiti požymiai – tikslas ir motyvas. Subjektyviųjų nusikalstamamos veikos požymių nustatymas yra sudėtingas, nes susiduriama su psichiniais procesais, kurie vyksta žmogaus sąmonėje. Todėl tokių procesų eigą galima išaiškinti esant objektyviems duomenims. Be to, subjektyviųjų nusikalstamos veikos požymių nustatymas turi itin didelę reikšmę kvalifikuojant nusikaltimus, taip pat renkant ir skiriant bausmės rūšį ir dydį. Vardas: jorune Darbo pavadinimas: Netiesioginė tyčia: samprata, kriterijai bei įrodinėjimas baudžiamosiose bylose. Kategorija: Teisė Darbo tipas: Kursinis Puslapių skaičius: 18 [?] Kursinio dalykas: Teisės kursinis Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 33 kB
Bylos pavadinimas: netiesiogyne_tycia.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį. Atsiskaitant per banką spauskite: čia. Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.
Su darbu susiję žodžiai: nusikalstamos veikos teisinė reikšmė, kaltes nustatymas baudziamosiose bylose, netiesiogine tycia bylose, darbo teises uzdaviniai. |