Meniu
- Anglų kalba
- Aplinka
- Apskaita
- Astronomija
- Biologija
- Chemija
- Dailė
- Edukologija
- Ekonomika
- Elektronika
- Ergonomika
- Etika
- Filosofija
- Fizika
- Geografija
- Informatika
- Istorija
- Kalbos kultūra
- Kita
- Lietuvių kalba
- Logika
- Lotynų kalba
- Matematika
- Mechanika
- Medicina
- Menai
- Muzika
- Pedagogika
- Politologija
- Psichologija
- Raštvedyba
- Religija
- Sauga
- Sociologija
- Sportas
- Statyba
- Teisė
- Transportas
- Užsienio lit.
- Vadyba
- Vokiečių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai
Plieno gamyba, termocheminis apdorojimas, lydmetaliai ir fliusai, guminių detalių gamybos technologija. Referatas | ||
(Kita. Referatas, 16 puslapių, 214kB) Pranešti apie netikslumus Darbe esantys žodžiai: Plieno gamyba. Plieno gamybos procesas. Plieno gavyba konverteriuose. Ternocheminis apdorojimas. Lydmetaliai ir fliusai. Lydmetaliai. Fliusai. Guminių detalių gamybos technologija. 1.1 Plieno gamybos procesas Žemės plutoje yra apie 5% geležies, bet jos randama tik įvairiuse junginiuose. Geležies gavyba iš šių junginių yra sudėtinga. Rūdas reikia sodrinti, aglomeruoti arba granuliuoti, reikia ruošti fliusus, gaminti koksą ir pagaliau rūdas redukuoti aukštakrosnėje. Tačiau grynos geležies išlyditi aukštakrosnėje neįmanoma, nes redukuojant rūdą anglimi ir anglies monoksidu, geležis įsianglina, užsiteršia kai kuriais kitais elementais ir virsta ketumi. Dėl to šiuolaikinėje metalurgijoje plienas gaunamas pagal dviejų pakopų schemą: aukštakrosnėse išlydomas perdirbamasis ketus, paskui iš jo lydomas plienas. Plienas lydomas iš perdirbamojo ketaus ir plieno laužo. Tačiau pliene anglies ir kitų priemaišų turi būti kur kas mažiau negu ketuje. Pavyzdžiui, neangliniame pliene esti 0,14...0,22% C; 0,12...0,3% Si; 0,4...0,65% Mn; iki 0.05% P; iki 0.055% S. Todėl, perlydant ketų į plieną, reikia sumažinti jame anglies ir kitų elementų kiekį. Taigi, lydant perdirbamąjį ketų, tuo pačiu metu ir oksidinama. Suoksidintos priemaišos pašalinamos iš plieno su šlaku arba dujų pavidalu. Oksidinama anglis jungiasi su deguonimi ir CO dujų burbuliukais išsiskiria iš metalo. Silicis ir manganas duoda netirpius geležyje oksidus, kurie, jungdamiesi su fliusais, plieno paviršiuje sudaro šlaką. Fosforo oksidai baziniame šlake susijungia į patvarius kalcio fosfatus, o siera sudaro netirpų pliene junginį CaS. Šiu metu plienas daugiausia lydomas deguoniniuose konverteriuose, lankinėse ir Marteno krosnyse. Vardas: Erlandas Darbo pavadinimas: Plieno gamyba, termocheminis apdorojimas, lydmetaliai ir fliusai, guminių detalių gamybos technologija Kategorija: Kita Darbo tipas: Referatas Puslapių skaičius: 16 [?] Referato dalykas: Kitos referatas Parsisiųsta: 1 kartą.
Archyvo dydis: 214 kB
Bylos pavadinimas: plieno_gamyba_ternocheminis.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį. Atsiskaitant per banką spauskite: čia. Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.
Su darbu susiję žodžiai: plieno termocheminio apdorojimo technologija, gamybos technologija, termocheminis apdorojimas, is ko lydomas plienas, ketaus gamyba. |