Meniu
- Anglų kalba
- Aplinka
- Apskaita
- Astronomija
- Biologija
- Chemija
- Dailė
- Edukologija
- Ekonomika
- Elektronika
- Ergonomika
- Etika
- Filosofija
- Fizika
- Geografija
- Informatika
- Istorija
- Kalbos kultūra
- Kita
- Lietuvių kalba
- Logika
- Lotynų kalba
- Matematika
- Mechanika
- Medicina
- Menai
- Muzika
- Pedagogika
- Politologija
- Psichologija
- Raštvedyba
- Religija
- Sauga
- Sociologija
- Sportas
- Statyba
- Teisė
- Transportas
- Užsienio lit.
- Vadyba
- Vokiečių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai
Absoliučių slenksčių nustatymas Odos esteziometrija. Laboratorinis darbas | ||
(Psichologija. Laboratorinis darbas, 5 puslapiai, 20kB) Pranešti apie netikslumus Darbe esantys žodžiai: Literatūros apžvalga. Absoliutusis slenkstis- mažiausias dirginimo intensyvumas, galintis sukelti jutimą. Tai toks dirgiklio stipris, kai dirgiklis vienodą skaičių kartų aptinkamas arba neaptinkamas. Silpnų dirgiklių signalų aptikimas priklauso nuo jutimų sistemos, ne tik nuo jų stiprumo, bet ir nuo specifinių dirgiklio savybių, mūsų psichikos būsenos– mūsų patyrimo, lūkesčių, motyvacijos, nuovargio, bendrosios elgsenos ir receptoriaus dirginimo trukmės. Šių veiksnių veikiamas slenkstis gali pasikeisti. Tie patys žmonės skirtingai reaguoja į tą patį dirgiklį pasikeitus aplinkybėms (S.Mader, 1999; Myers, 2000). Net ir silpnas mechaninis odos palietimas sukelia lytėjimo jutimą. Odos skiriamoji galia nustatoma, liečiant ją tuo pačiu metu dviem taškiniais dirgikliais, pavyzdžiui: skriestuvo adatėlėmis. Labai jautrios yra rankos pirštų pagalvėlės, mechaniškai dirginant padų ir delnų odą, ausis, lūpas , yra jaučiamas kutulys, vienodai veikiant mechaniniam spaudimui, atsiranda spaudimo jutimas( S. Mader,1999). Rankų pirštų galuose mes suvokiame atskirai du taškus, esančius 1 - 2 mm nuotolyje (Gučas, 1986). Pojūčių susidarymo anatominis – fiziologinis mechanizmas yra labai sudėtingas. Pagrindiniai jo skyriai: a) Receptoriai – tai periferinis nervo galas, skirtas priimti padirginimus. b) Perdavimo skyrius, kurį sudaro receptorių su smegenų centru jungiamieji įcentriniai (aferentiniai) ir išcentriniai (eferentiniai) nervai. Jie perduoda jaudinimo energiją į centrinę nervų sistemos dalį ir iš jos į periferiją. c) Centras smegenyse, atliekantis jaudinimo impulsų įvertinimo operacijas, kurio dėka ir atsiranda lytėjimo (regėjimo, girdėjimo, skonio) pojūčiai. Tyrimai, kuriais nustatoma pojūčio priklausomybė nuo dirgiklio jėgos, vadinami psichofizikiniais matavimais. Šiais matavimais nustatomi vadinamieji pojūčio slenksčiai. Ar tam tikro intensyvumo dirgiklis (stimulas) sukels pojūtį, priklauso nuo receptoriaus jautrumo. Mažiausias dirgiklio intensyvumas, galintis sukelti pojūtį, vadinamas absoliučiu žemutiniu pojūčio slenksčiu (Gučas,1968). Darbo tikslas. Nustatyti ir ištirti absoliutųjį slenkstį, dirginant įvairias tiriamojo kūno dalis, atsižvelgiant į odos dirgiklio trukmę, intensyvumą, jautrumą. Darbo priemonės. Skriestuvas, liniuotė, akių raištis. Vardas: Edvardas Darbo pavadinimas: Absoliučių slenksčių nustatymas Odos esteziometrija Kategorija: Psichologija Darbo tipas: Laboratorinis darbas Puslapių skaičius: 5 [?] Mokslo dalykas: Psichologijos laboratorinis darbas Parsisiųsta: 10 kartų.
Archyvo dydis: 20 kB
Bylos pavadinimas: odos_esteziometrijos_tyrimas2.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį. Atsiskaitant per banką spauskite: čia. Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.
Su darbu susiję žodžiai: nervų sistemos, odos eziometrija, jautrios yra pirstu pagalveles, odos esteziometrija, esteziometrija. |