top


Konspektai.com > Sociologija > Visuomenės kultūra
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Visuomenės kultūra. Konspektas

1
1
2
2
3
3
(Sociologija. Konspektas, 3 puslapiai, 11kB)
Darbe esantys žodžiai: Kultūros samprata. “Kultūra” dabartinėje jos sampratoje buvo pradėta naudoti Europoje XVIII a. mąstytojų D. Viko, I.- G. Gerder, Ch. Montesquieu. To meto geografinė ekspansija (lot. expansio “plitimas, skleidimas”), kaip ne kartą jau buvo istorijoje, skatino žmones lyginti savo pačių kultūrines vertybes, gyvenimo būdo stereotipus su tuo, kas būdinga kitoms šalims, t.y. buvo einama prie diskusijų apie kultūros įvairovės pagrįstumą. “Kultūros” kategorija žymi biologiškai nepaveldimą bendro žmonių gyvenimo ir veiklos turinį, reikšdama dirbtinius, žmonių sukurtus objektus (artefaktus). Prie kultūros priskiriama - materialių objektų, idėjų ir pavyzdžių( standartų); jų gamybos ir panaudojimo technologijų; pastovių ryšių tarp žmonių ir jų reguliavimo mechanizmų; visuomenės gyvenimo vertinimo kriterijų – organizuota sistema. Kultūra iškyla kaip žmonių sukurta egzistavimo ir savirealizacijos dirbtinė aplinka, socialinės tarpusavio sąveikos ir elgsenos reguliavimo šaltinis. (Toliau, norint pabrėžti kultūros reiškinių ir procesų socialinę – kultūrinę diferenciaciją, jie bus vadinami sociokultūriniais). Dabartiniu metu “kultūros” suvokimas ir naudojimas daugiareikšmis. Vienok greta apibūdinimo įvairovės egzistuoja tam tikros bendros pozicijos, kurios glūdi kiekviename kultūros apibūdinime. Kultūra suvokiama kaip socialinio žmonių gyvenimo turinys. Kalbant apie socialinio gyvenimo turinį, tikslinga išskirti tokių pagrindinių jo modalumų, kaip aprūpintas gyvenimas, socializacija, komunikacija ir rekreacija, užpildymą apibrėžtais veiksmais ir tarpusavio sąveikomis. Daiktinį aktyvumo turinį sudaro materialūs objektai, technologijos, išskirti simboliniai objektai, vertinimo kriterijai ir vertybinės skalės, kuriuos žmonės kuria, naudoja, keičia ir griauna situacijose, adekvačiose išvardintiems modalumams. Komunikacinį turinį sudaro kultūrinė informacija (žinios, būdai, suvokiniai, emocijos), kuria žmonės keičiasi tokio pobūdžio situacijose. Kultūra tyrinėjama kaip biologiškai nepaveldima informacija, kaip šios informacijos turinys, organizavimo bei saugojimo būdai. Kultūra apima daiktus. Kultūra įtraukia žmonių santykių būdus (pavyzdžius).
Vardas: tomas
Darbo pavadinimas: Visuomenės kultūra
Kategorija: Sociologija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 3 [?]
Konspekto dalykas: Sociologijos konspektas
Parsisiųsta: 2 kartus.
Archyvo dydis: 11 kB
Bylos pavadinimas: visuomenes_kultura.zip
visuomenes_kultura.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: viko, sociologija ir kultūra, kultura konspektas, sociologija viuomene ir kultura, kultura ir sociologija, kultura visuomene, tps, cdkqfjadoao konspektai referatas visuomenes kultura o tnt rplo xosfy ikiusg=afqjcnfjus ljnk x_xv hqhcv xhqxu qsig =agdey _ hrsh jfebkjuw, tp search, kultūra sociologija, visuomenės kultūra, rekreacija, visuomenes kultura, kulturos ir visuomene sociologija, visuomene, kultura sociologijoje, socialinė kultūra, kultūrinė sociologija, kultūros sociologija, socialine kulturine aplinka, vertybes samprata, kultura, kulturos samprata.

Paieška


bottom