top


Konspektai.com > Medicina
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Cerebrinis paralyžiusparsisiųsti


Lapų skaičius: 15
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Cerebrinis paralyžius. Pagrindinės sąvokos. Vaikų cerebrinis paralyžius. Psl. Cerebrinio paralyžiaus tipai. Alternatyvi terapija vaikams sergantiems cerebriniu paralyžiumi. 1 psl. Cerebrinio paralyžiaus priežastys. 1 psl. Rizikos faktoriai galintys sąlygoti ankstyvą smegenų pakenkimą. 2 psl. Išvados. 4 psl. Literatūra. 5 psl. Žmogus su negale – neatsiejama visuomenės, aplinkos dalis. Požiūris į vargstantį, negalės ar nelaimės ištiktą žmogų atspindi visuomenės požiūrį į save. Pasaulyje pilna problemų, kai kurios jau dabar gresia nenusakomomis pasekmėmis. Tai vis buvusio ar esamo požiūrio į supančią aplinką išvada. Žmonių su negale procentas Vakarų pusrutulio visuomenėje siekia 10%, t.y. galima sakyti, jog vienas žmogus iš dešimties neįgalus. Dabartinės visuomenės vystymosi tendencija – žmonių su negale daugėja. Tai gali būti įvairių priežasčių rezultatas: visuomenės senėjimas, pažanga medicinoje, padidėjęs vaistų suvartojimas, gamybinės, buitinės, eismo traumos ir pan. Visuomenėje kyla problemų, susijusių su tokių žmonių užimtumu. Žmogus su negale, turėdamas kur save išreikšti, galėdamas bendrauti su aplinka, būdamas mažiau priklausomas nuo kitų vėl tampa pilnaverte visuomenės dalimi.
0

Chloramfenikolio grupes preparataiparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: 109 Chloramfenikolio grupės preparatai. Veikimas. Indikacijos: Tai labai plataus veikimo spektro antibiotikai, veikia ne tik G+ ir Gr- mikroorganizmus, bet ir spirochetas, leptospiras, aktinomicetes, riketsijas, chlamidijas. Gerai veikia dizenterijos, vidurių šiltinės, paratifų sukėlėjus. Veikia bakteriostatiškai, slopina mikroorganizmų citoplazmos baltymų sintezę. Gerai rezorbuojasi virškinamajame trakte, rezorbcija per rectum nepatikima. Pasišalina per inkstus, pagrinde konjuguotas su gliukurono r. Naujagimiams, ypač neišnešiotiems, kurių inkstų funkcija nepakankama ir nepakankamas fermento gliukuronidtransferazės aktyvumas, chloramfenikolio pusinės eliminacijos periodas pailgėja 6 .
0

Citologijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 32
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Citologija. Prokariotų sandara. Prokariotų atstovai. Nukleoidas) yra citoplazmoje. Jie turėjo būti anaerobai, nes atmosferoje nebuvo deguonies. Apie 2 mljrd. Metų prokariotai buvo vieninteliai gyvybės atstovai. Monerų karalystė. Prokariotai bakterijos ir archėjos. Bakteriju citoplazmos turinį skiria atrankiai laidi pl. Membrana, kurią dažnai gaubia sienelė (mureinas). Ji sudaro angliavandeniai, sujungti peptidinemis grandinelemis (peptidoglikano molekules). Gramteigiamų ląstelių sienelė stora, išorėje daug peptidoglikanų. Po dažymo Gramo dažais nusidažo mėlynai ir violetiniai. Gramneigiamų peptidogliakno sluoksnis penkis kartus plonesnis nei gramteigiamųn bakterijų. Dažant įgauna raudoną spalvą (E. Coli, Borellia, Salmonella Rickettsia). Antibiotikai veikia bakteriju sieneliu gamyba. Bakterijas gali dengti kapsulė (polisacharidai), padidinanti atsparuma. Bakterijų apvalkalą sudaro: pl. Membrana, kapsulė, sienelė. Apvalkalo paviršiuje glai būti pilių, kuriais tvirtinasi prie kitų ląstelių konjugacijos metu. Prie paviršių tvirtinasi fimbrijomis. Judėjimą lemia baltyminiai žiuželiai (flagelinas), kurių sandara ir veikimas skiriasi nuo eukariotų. Jų skaičius padeda bakteriją priskirti tam tikrai rūšiai. Visos bakterijos turi viena ar kelias plazmides - savarankiskas žiedines DNR, mezosomas, kai kurios tilakoidus. (dauguma bakteriju vykdo anaerobine fotosinteze, kai vandenilis gaunamas is sieros vandenilio) Mikoplazmos- priklauso bakterijoms. Mikoplazmos mažiausios gyvos ląstelės, dažniausiai ląstelių vidaus parazitai. Vieninteliai prokariotai neturintys ląstelės sienelės. Bet gali tureti kapsule. Dvigubai mažiau DNR nei kitos bakterijos. Atsparios penicilinui. Pumpuruoja, dalijasi binariškai. Neturi mezosomu, tilakoidu. Melsvabakterės (cianobakterijos;melsvadumbliai) sudėtingiausi prokariotai (gramteigiami). Fotosintetina, bet neturi plastidžių. Būdingos spec. Ląstelės heterocistos (didesnės ir neturi citoplazmos, kaupia...
0

Citologijos egzaminas 1 kursasparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: 1. Citoplazma. Branduolį gaubianti ląstelės dalis. Susideda iš membraninių ir nemembraninių struktūrų ir nestruktūrinių dalių – citomatrikso. 2. Ląstelės membranos baltymai. Membranų baltymai yra periferiniai ir integralieji. Periferiniai – išoriniame ir vidiniame paviršiuje. Integralieji – apima abu membranos paviršius. Baltymai formuoja kanalus tarp ląstelės ar oganelės vidinės ir išorinės aplinkos, pro kuriuos praeina vandenyje tirpios medžiagos. Baltymai, prisijungę sacharidus – glikoproteinai, proteoglikanai; prisijungę lipidus – lipoproteinai. 3. Mitochondrijos. Įvairios formos ir dydžio organelės, kurios aprūpina ląstelę energija. Jų forma priklauso nuo osmosinio terpės slėgio, deguonies kiekio (trūkstant deguonies, jos didėja), nuo tam tikrų dirgiklių. Mitochondrijų kiekis susijęs su funkciniu aktyvumu: kardiomiocituose jų daugiau, nei griaučių raumenyse. Mitochondrijos susijusios su ATP sinteze. Mitochondrijas gaubia dviguba membrana. Tarp membranų yra tarpmembraninis tarpas. Vidinė membrana formuoja ataugėles – skiauterės, kurios didina mitochondrijų vidinį paviršių. 4. Lizosomos. Joms būdingas didelis fermentinis aktyvumas. Tai apvalūs ar ovalūs kūneliai, pripildyti hidrolizinių fermentų. Yra pirminės ir antrinės. Pirminės dar neaktyvios; antrinės – hidrolitiškai aktyvios. Jos susidaro, kai pirminė lizosoma susijungia su virškinimo substratu. Liekamieji kūneliai – antrinės lizosomos, kuriose pasibaigę virškinimo procesai. 5. Ribosomos. Sferiniai kūneliai, sudaryti iš labai polimerizuotos ribosominės RNR ir struktūrinio baltymo. Ribosomos aptinkamos citoplazmoje, mitochondrijose, branduolyje, G.E.T. membranose. Ribosomose vyksta baltymų sintezė ir realizuojama genetinė informacija. Ribosomos gali būti pavienės ir susijungusios į kompleksus – poliribosomos (spirališkai susisukusios). Ribosomas linijine tvarka į poliribosominius kūnelius jungia informacinė RNR (iRNR), pernešanti informaciją iš branduolio į citoplazmą. Laisvose ribosomose sintetinamas eritrocitų hemoglobinas.
0

Cukrinio diabeto paplitimo tendencijos Lietuvoje ir Pasaulyjeparsisiųsti


Lapų skaičius: 13
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Diabeto „atsiradimo“ istorija. Cukrinis diabetas. Cukrinio diabeto tipai. Cukrinio diabeto priežastys. Cukrinio diabeto paplitimas lietuvoje. Cukrinio diabeto paplitimas pasaulyje. Išvados. Diabetas – viena seniausių ligų. Jau senovės egiptiečiai žinojo apie cukrinį diabetą. Eberso papiruse, parašytame daugiau nei prieš tris su puse tūkstančio metų aprašyti pagrindiniai ligos požymiai. Išvertus iš graikų kalbos, žodis „diabetas“ reiškia „tekėjimą“ ir apibūdina vieną iš pagrindinių ligos simptomų, t. y. padidėjusį šlapimo susidarymą. Na o frazė cukrinis diabetas reikštų „prarasti cukrų“. Ši frazė atspindi pagrindinį ligos požymį – cukraus praradimą su šlapimu. Šio darbo tikslas: įvertinti cukrinio diabeto paplitimą Lietuvoje ir pasaulyje. Darbo uždaviniai: 1) išsiaiškinti kas yra cukrinis diabetas, kokie jo tipai, priežastys ir požymiai; 2) išsiaiškinti cukrinio diabeto paplitimo tendencijas Lietuvoje; 3) išsiaiškinti cukrinio diabeto paplitimo tendencijas pasaulyje; 4) padaryti išvadas, susijusias su cukrinio diabeto plitimo tendencijomis. Dar iki mūsų eros pradžios garsus graikų fiziologas Aretėjus rašė, kad diabetas yra labai paslaptinga liga, tačiau šie žodžiai aktualūs dar ir šiandien, nes visą tą laiką buvo tobulinamos gydymo ir profilaktikos priemonės, tačiau ir šiandien cukrinis diabetas išlieka klastinga ir paplitusia liga. XVII a. pirmą kartą buvo ištirta, kad cukriniu diabetu sergančių pacientų šlapimas yra saldaus skonio. Todėl vėliau gydytojai pasinaudojo šiomis žiniomis diagnozuodami ligą. 1869 m. tirdamas kasą mokslininkas P. Lagerhansas pastebėjo ląstelių grupes, nesusijusias su likusia kasos dalies funkcija. Šios grupelės, sudarančios savotiškas saleles, buvo pavadintos Langerhanso salelėmis. Tačiau tada jų svarbos organizmui išsiaiškinti nepavyko. 1889 m. mokslininkai J. Meringas ir O. Minkovskis atrado, kad diabeto požymiai pasireiškia pašalinus kasą. 1901 m. E. Opie susiejo Langerhanso salelių irimą su diabetu. Jis pastebėjo, kad diabetu sergančių asmenų kasos Langerhanso salelės yra pakitusios, ir pateikė įrodymą idėjai, kad diabeto priežastis galėtų būti kasos defektas. Rusų gydytojas N. Sobolevas įrodė, kad Langerhanso salelės atlieka vidaus sekrecijos vaidmenį ir veikia angliavandenių apykaitą. Tai paskatino mokslininkus daryti prielaidą, kad cukrinį diabetą galima gydyti kasos ekstraktu.
0

Cukrinis diabetas ir socialinė medicinaparsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Cukrinis diabetas. CD tipai. II tipo CD rizikos faktoriai:. Statistika. Sergamumas regionuose. Sergamumo CD didėjimo Lietuvoje ir pasaulyje priežastys. Diabeto profilaktika. Pirminė profilaktika. Antrinė profilaktika. Tretinė profilaktika. CD komplikacijos. Faktai ir skaičiai. Diabeto kaina, tai(). Lietuvos sveikatos programos TIKSLAI. Kasmet pažymima pasaulinė diabeto diena- Lapkričio 14-oji. Organizacijos ir sąjungos, besirūpinančios CD problema. Apibendrinimas. Literatūra. Afrika. Artimieji ir Vidurio Rytai. Europa. Šiaurės Amerika. Pietryčių Azija. Pietų ir Centrinė Amerika. Ramiojo vandenyno Vakarai. Situacija Lietuvoje. Cukrinis diabetas - tai multietiologinis metabolinis susirgimas, sukeliantis lėtinę hiperglikemiją, angliavandenių, riebalų bei baltymų apykaitos sutrikimus dėl pablogėjusios insulino sekrecijos, jo veikimo arba dėl šių abiejų priežasčių.
8

Dabartinė veterinarijos struktūraparsisiųsti


Lapų skaičius: 15
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: 2008 m. liepos 1 d. Lietuvoje buvo įsteigtas Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (toliau – Institutas), reorganizavus Nacionalinę veterinarijos laboratoriją ir Valstybinę veterinarinių preparatų inspekciją. Toks sprendimas buvo priimtas siekiant sustiprinti vartotojų interesų apsaugą, maisto ir pašarų saugos bei gyvūnų sveikatos ir gerovės reikalavimų įgyvendinimą. Institutas įsteigtas Rizikos vertinimo departamentas, kuriame dirba veterinarijos gydytojai, technologai, biologai, visuomenės sveikatos specialistai ir kt.
0

Dalomoji hipotermijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 4
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Tai terapija, kurios metu arklys, jo judesiai atveria žmogui naujų judėjimo ir suvokimo galimybių. Naudojama kaip pagalbinė priemonė kartu su kitomis gydymo programomis. Lietuvoje hipoterapija nėra įteisinta. Kitose šalyse ir net kaimyninėje Latvijoje gydymąsi hipoterapija kompensuoja ligonių kasos. Arklių atranka hipoterapijai yra labai atsakingas ir svarbus momentas. Ne kiekvienas arklys tam tinka. Arkliui, atliekančiam terapeuto vaidmenį, keliama daug reikalavimų. Teigiamas hipoterapijos poveikis jaučiamas žmonėms su fizine negalia, sergantiems nervų sistemos ligomis, negalintiems judėti po traumų. Ant žirgo nugaros sėdintys žmonės patiria linguojančius judesius, imituojančius eiseną. Kaip tai atrodo? Vaikų cerebrinis paralyžius, tirta 10 vaikų (2,3 – 6,8m.). Rezultatai – teigiamas efektas funkciniam motoriniam atlikimui. Literatūra.
10

Danties minkštimas - pulpaparsisiųsti


Lapų skaičius: 21
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Pulpa yra danties ertmėje ir šaknų kanaluose. Pro šaknies viršūnės angą ji susisiekia su apydančiu, įeina ir išeina kraujagyslės ir nervai. Pagal histologinę sandarą išskiriamos 4 sritys: odontoblastinė šviesi neląstelinė Veilio (Weil) subodontoblastinė centrinė minkštimo sritis
0

DARBO HIGIENA IR TYRIMAIparsisiųsti


Lapų skaičius: 18
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Darbo higiena yra mokslinė ir praktinė medicinos šaka, tirianti darbo sąlygų ir gamybos proceso įtaką dirbančiojo sveikatai ir darbingumui, nustatanti prifilaktikos priemones, kuriomis siekiama sudaryti sveikas ir saugias darbo sąlygas. Darbo higienos pagrindiniai uždaviniai: - Moksliškai pagrįsti ir parengti darbo higienos įstatymus, kuriais remiantis yra reglamentuojama darbo sąlygos, jų apsauga ir dirbačiųjų sveikata. - Laiku išvengti profesinių sveikatos pažeidimų, nustatant kenksmingų darbo aplinkos veiksnių higieninius normatyvus. - Įvertinti bendrų ir asmeninių darbo saugos priemonių ir kenksmingų darbo aplinkos veiksnių tinkamumą ir veiksmingumą. - Rūpintis dirbančiųjų sveikata, sudarant optimalias darbo ir gamybinės buities sąlygas. Žmonių resursai ir jų gamybinis aktyvumas yra šalies vystimosi varomoji jėga. Sveiki specialistai ir kvalifikuoti darbuotojai turi didesnę galimybę kurti gerovę, būtiną prielaidą visuomenės sveikatai. Ligoti, su negalia darbuotojai sukelia socialines problemas ne tik savo šeimai, bet ir turi įtakos ekonominiai šalies gerovei, nes dėl nedarbingumo nėra sukuriama nacionalinio produkto dalis. Kasmet įvairiose šalyse įvyksta 200 000 mirčių, susijusių su profesine veikla, ir milijonai žmonių suserga profesine liga, kilusia dėl toksinių cheminių medžiagų, biologinių agentų, biocheminių ar fizikinių veiksnių poveikio. Todėl dirbančiųjų aplinkos sveikatai turi būti skiriamas reikiamas dėmesys, kad nenukentėtų produktyvumas, nebūtų pažeista socialinė lygybė ir būtų užtikrintas darbuotojo saugumas. Todėl šio darbo tikslai yra: - paaiškinti galimų žalingų aplinkos veiksnių poveikį žmogui; - apžvelgti galimų aplinkos veiksnių sukeliamo poveikio profilaktiką. Uždaviniai: - apibūdinti darbo aplinkos veiksnių įtaką žmogaus sveikatai.
0

Paieška


bottom