top


Konspektai.com > Psichologija
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Psichologija įvadasparsisiųsti


Lapų skaičius: 39
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Psichologijos dalykas, objektas ir metodai. Kodėl reikia studijuoti PI? Todėl kad. Kada prasideda PI. PI tyrimo metodai. PI įtakoja. Ideali PI tyrinėjimų seka/schema. PI periodizacija. Indų kastos . Svarbiausia vedos dalis – himnai (SAMHITA). Kitos dalys. Psichologinės žinios upanišadose. Kaip vyksta pažinimas. Jogos patandjali psichologija. Cittos naudojamos empirinio, kasdienio (netikro) pažinimo priemonės. Cittoje besirandantys klaidingi proto pavidalai. Jogos praktika. Ankstyvoji senovės graikų mintis: nuo poezijos į filosofiją. Anaksimandras. Talis. Talis gimė Milete. Anaksimenas. Pitagoras. Ksenofanas. Heraklitas. Parmenidas. Pirmieji filosofiniai debatai. Empedoklis. Leukipas. Demokritas. Anaksagoras Atėnuose įkūrė filosofinę mokyklą. Klasikinė graikų filosofija ir psichologija. Platonas. Platono teorija. Aristotelio teorija. Aristotelio psichologija. Helėnistinio laikotarpio psichologija. Skeptikai ir kinikai. Neoplatonizmas ir ankstyvoji krikščionybė. Psichologinės pažiūros viduramžių epochoje. Arabų psichologija. Psichologija renesanso laikotarpiu. Renesanso anatomijos ir fiziologijos pasiekimai. Italų psichologinė mintis. Empirinė psichologija Ispanijoje. R.Dekarto dualizmas. Polemika dėl dekarto fiziologijos ir psichologijos. Iracionalistiniai dekarto dualizmo sprendimai. Racionalistiniai dekarto dualizmo sprendimai. Psichofizinis paralelizmas.
0

Psichologija konspektaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 16
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Psichologijos mokslo priešistorė. Poreikių hierarchija. Savimonė. Šiuolaikinės psichologijos kryptys. Motyvacija. Aš - vaizdo apibudinimas. Psichologijos. Motyvų esmė ir funkcijos. Aš-vaizdo vystymasis. Psichologijos mokslo samprata. Įsisamoninti ir neįsisąmoninti motyvai. Savęs vertinimo turinys. Jutimo sistemos. receptoriais. Pojūčių rūšys. Cheminiai pojūčiai: skonis ir uoslė. Padėties pojūčiai: kūno padėties ir pusiausvyros. Odos pojūčiai: spaudimas, lietimas, šiluma, šaltis ir skausmas. Klausa. Regėjimas. Motyvų kova ir kaita. tikslu. vidinė motyvų kaita. kognityviniu disonansu. valia. Savo vertės jausmas ir pasitikėjimo savimi stiprinimas. Savęs pervertinimas (narcisizmas). Tikroviškas savosios vertės jausmas. Nepakankamas savęs vertinimas. Patarimai:. Suvokimas. Emocijos (išraiška). Psichologijos gynybos būdai. Emocijų funkcijos. Grupės struktūra. Socialinis statusas. Atminties struktūra. Aukštesnieji jausmai. Tarpasmeniniai santykiai grupėje. Mastymas ir kalba. Temperamentas. Sangvinikas. Flegmatikas. Bendravimo būdai (efektyvus ir neefektyvus) Bendravimo būdai. konvenciniu. Primityvus bendravimas. Standartizuotas(kaukių kontaktas). Manipuliacinis. primityvios tarpasmeninės reakcijos. Mastymas, kaip procesas. Charakteris. Mastymo rūšys. Mąstymo rūšys: vaizdinis, veiksminis ir teorinis – abstraktus. Vaizdinis. Veiksminis mąstymas. Asmenybės teorijos. psichodinaminės krypties asmenybės teorija. K G Jungo analitinė asmenybės teorija. Ego. Asmeninė pasąmonė. archetipas. A Adlerio individualioji amsnenybės teorija. K Horni socialinė kultūrinė asmenybės teorija. E Eriksono asmenybės raidos teorija; E Berne transakcinės analizės teorija. G Olporto asmenybės teorija; Bihevioristinės (elgesio) krypties asmenybės teorijos; Humanistinės krypties amsnybės teorija. Kognityvinės (pažinimo) asmenybės teorijos. Efektyvaus bendravimo principai. Poreikių apibūdinimas. Paveldimumo ir aplinkos poveikis intelektui. Konfliktų sprendimo būdai. Problemų sprendimo strategija. Kas yra intelektas. Konfliktai- tai maždaug vienodo stiprumo, bet priešingos krypties jėgų sąveika, tai yra nesuderinamų motyvų, interesų, nuomonių, nuotaikų susidūrimas. Kas tas intelekto koeficientas IQ. Intelekto įvertinimas. Savitarpio pagalba ir konkurencija. Bendravimo psichologija. Asmenybės samprata. Užmiršimo procesas.
6

Psichologija seminaraiparsisiųsti


Lapų skaičius: 21
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Mąstymo ir kalbos santykis. Lingvistinis determinizmas. Lingvistinis reliatyvumas . lingvistinio reliatyvumo hipotezę. kalba-pasaulėžiūra. Stiprus Worfo hipotezės variantas. Silpnas Worfo hipotezės variantas. Argumentai už Worfo hipotezę. Worfo hipotezės kritika. Žinios ir jų pritaikymas. Reproduktyvus mąstymas. Produktyvus mąstymas. Žinios ir mąstymas. Mokymo kalba: tiesioginis mokymo šališkumas. Mokslinės ir bendrosios žinios. W.James išskyrė bendrąsias žinias ir mokslines žinias. Pirmosios - universalesnės, nors mokslinės ir leidžia kontroliuoti aplinką. Šios dvi žinių rūšys kuria ir skirtingus realybės supratimus. Šnekamoji ir mokslinė kalba. Mintiniai modeliai. Žinios ir mokymo priemonės. Mokymo priemonės. METAPAŽINTINIAI GEBĖJIMAI. metakognityvinis paradoksas. Mintinių modelių šaltinis. Metapažinimas. KALBOS RAIDA. IKIKALBINĖ STADIJA. riksmas. verksmą. mėgdžioti. Kalbinė stadija. Telegrafinė kalba . Užgirienės straipsnis “ Bendravimo ir kalbos ryšiai kūdikystėje”. Kritinis mąstymas. Kas yra kritinis mąstymas. Prielaidų nustatymas ir vertinimas. Prielaidų identifikavimo ir tikrinimo mokymasis. Faktų ir loginio nuoseklumo tikrinimas. Konteksto svarba. Alternatyvų ieškojimas. Savo požiūrio pagrindimas. Organizuotas savo idėjų aptarimas. Autoriteto metodas. Mokslinis metodas. Kritiškas mąstymas. Kūrybinis mąstymas. Kūrybingo mąstymo strategijos. Analogijos ir metaforos. Literatūros naršymas . Pažįstamo vertimas nepažįstamu. KŪRYBINIS MĄSTYMAS. TEKSTO SUPRATIMAS. KINCH TEKSTO SUPRATIMO MODELIS. SKAITYMO MOKYMO METODAI.
0

psichologijos ataskaita praktikosparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Kuo geras dėstytojas skiriasi nuo gero mokytojo? Kodėl? Koks yra geriausias dėstytojas, pas kurį teko mokytis? Koks yra blogiausias dėstytojas? Kodėl? Ką blogi dėstytojai galėtų padaryti geriau? Kokia yra didžiausia pasitaikiusi dėstytojo klaida, kas padėtų jos išvengti? Gero mokytojo pareigos akivaizdžiai skiriasi nuo gero dėstytojo, nes skiriasi jų darbo pobūdis, santykis su savo mokiniu (studentu), bendravimo aplinka bei pats bendravimas, prisirišimas. Visai natūralu, kad gerus mokytojus ir gerus dėstytojus negalime vertinti pagal tuos pačius kriterijus. Šios dvi profesijos negali būti sugretintos ir laiko atžvilgiu- mes tiek pas vienus, tiek pas kitus asmenis patenkame ne tame pačiame vystymosi etape (t.y. vaikas objektyviai negali vertinti dėstytojo, kaip ir nuo mokyklos atitolęs studentas).
6

Psichologijos baigimajam egzaminuiparsisiųsti


Lapų skaičius: 9
Tipas: Špera
Darbe esantys žodžiai: Psichologijos objektas, šakos, kryptys, uždaviniai ir reikšmė, vieta mokslų sistemoje. Psichologija ir edukologija. Psichologija - mokslas, tiriantis psichinius reiškinius, jų kilmę, raidą, reiškimosi formas ir mechanizmus. Psichologijos objektas - psichika: sąmonė ir pasąmonė. Psichologijos šakos. I. Fundamentalioji. Taikomoji. Psichologijos kryptys. Struktūralizmas. Funkcionalizmas. Biheviorizmas. Geštaltpsichologija. Jie tyrė suvokimą ir atmintį. Psichoanalizė. Bandė atskleisti ryšius tarp sąmonės ir pasąmonės. Žmogaus psichikoje išskiriami trys lygmenys: id (nesąmoningas), ego (pasąmoninis), superego (sąmoningas). Neopsichoanalizė. Socialinės aplinkos įtaką asmenybės formavimuisi ir funkcionavimui. Kognityvinė. Įrodė, kad subjekto elgsenoje svarbiausią reikšmę turi žinios ir pažinimo procesai. Humanistinė. Psichikos tyrimo galimybės ir būdai. Specifiniai raidos ir pedagoginės psichologijos tyrimo būdai. Psichodiagnostika. Moksliniai psichologiniai tyrimai. Mokslinio tyrimo strategijos. Aprašomoji arba stebėjimo strategija naudojama, kai norima gauti duomenų apie elgesį. Tokiu būdu gaunamos išvados nepaaiškina priežasčių, o tik konstatuoja faktus. Eksperimentinė strategija - kai reiškiniai tiriami aktyviai juos veikiant, sudarant ir keičiant sąlygas. Ši strategija leidžia spręsti apie priežastis. Koreliacinis tyrimas. Metodai. Stebėjimas - tai objektyvus duomenų rinkimo būdas, kai žmogus savo jutimo organų pagalba tiksliai suvokia daiktus ir reiškimus. Kad stebėjimas būtų objektyvus, reikia naudotis aparatūra, stebimus duomenis tiksliai apibrėžti, o faktus tiksliai fiksuoti bei klasifikuoti, išreikšti juos skaičiais, stebėti juos atitinkamais laiko tarpais. Stebėjimo priemonės: natūraliose gyvenimo sąlygose; tyrėjo sudarytose sąlygose;kontroliuojamose sąlygose vyksta dirbtinėje aplinkoje;dalyvaujant tyrėjui. Apklausa. Psichologiniais testais įvertinami psichiniai reiškiniai, kurių negalima tiesiogiai stebėti. Testai gali būti naudojami tiriamųjų...
0

Psichologijos konspektasparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Kas yra psichika. Psichikos dalys? Kaip skirstomi psichiniai procesai. Pavyzdžiai. Pagrindiniai 4 psichologijos tikslai. Introspekcija (savistaba). Apibūdinkite klasikinį sąlygojimą. Sąlyginis/nesąlyginis dirgikliai, sąlyginis/nesąlyginis atsakas. Pavyzdžiai. Kokiose srityse taikomas klasikinis sąlygojimas šiandien? Operantinis/instrumentinis sąlygojimas. Pavyzdys. Teigiamas, neigiamas paskatinimas. Pavyzdžiai. Pagrindiniai principai taikant bausmes. Teigiami ir neigiami bausmių taikymo aspektai. Išmokimas stebint. Pavyzdys. S.freud asmenybės struktūra. Apibūdinti id, ego, superego. Kas yra pasąmonė. Ar ji svarbi žmogaus elgesiui ir kodėl? Koks s.freud gynybos mechanizmų tikslas. S.freud gynybos mechanizmai ir pavyzdžiai. S.freud pristatyti metodai pasąmonės turiniui atskleisti. Kas yra a.adler minimas gyvenimo stilius ir kokia pagrindinė jo paskirtis. Menkavertiškumo atsiradimo priežastys (pagal a.adler). Apibūdinkite biopsichosocialinį požiūrį. Pavyzdys. Stebėjimo metodo psichologijoje trūkumai. Stebėtojo subjektyvumo ir suvokimo klaidos, jų pavyzdžiai. Pojūčiai. Jutimas. Suvokimas. Suvokimo pastovumas. Suvokimo nuostata. Apibūdinkite binokulinį suvokimą. Akių konvergencija. Trichromatinė spalvų suvokimo teorija. Oponentinių procesų spalvų suvokimo teorija. Dėmesys. Dėmesio objektas, fonas, trikdžiai. Pavyzdžiai. Valingas, nevalingas dėmesys. Pavyzdžiai. Dėmesio savybes: apimtis, paskirstymas, perkėlimas, intensyvumas, patvarumas, svyravimas. Atmintis. Atkinsono−shiffrino atminties stadijų modelis. Jutiminė, trumpalaikė, ilgalaikė atmintis. Atminties procesai: informacijos kodavimas, saugojimas, atgaminimas. Mąstymas. Sąvoka. Mąstymo operacijos. Analizė, sintezė, apibendrinimas. Pavyzdžiai. Problemų sprendimo algoritmas (6 žingsniai). Kas kliudo spręsti problemas. Kas kliudo kūrybiškumui. Kaip ugdyti kūrybinį mąstymą. Motyvacija. Vidinė, išorinė motyvacija. Pavyzdžiai. Poreikis. A.maslaw poreikių hierarchija. Apibūdinti kiekvieną iš poreikių grupių šioje piramidėje. Motyvas. Pavyzdžiai. Kada kyla motyvų konfliktas. Laimėjimų/pasiekimų motyvacija. Kuo ji svarbi. Emocijų klasifikacija pagal trukmę. Emocijos. Jausmai. Emocinės būsenos. Emociniai bruožai. Pavyzdžiai. Afektai. Frustracija. Tipiškos reakcijos į frustraciją. James−lange emocijų teorija. Cannon−bard emocijų teorija. Schachter dviejų veiksnių teorija. Kas yra stresas. Kas yra stresorius. Stresorių rūšys ir pavyzdžiai. Streso bendrasis adaptacinis sindromas. Jo stadijos. Kuo pavojingas ilgalaikis stresas. Individualūs asmens skirtumai, susiję su imlumu stresui ir jo įveikimu. Apibūdinti kiekvieną jų. Kodėl kritikuojamas melo detektorius – poligrafas. Koks sektinas, pageidautinas pareigūno elgesys bendraujant su piliečiu? Psichika − tai individo įgimtų ir įgytų psichinių reiškinių visuma. Psichikos struktūroje yra išskiriami 2 pagrindiniai funkciniai blokai − psichiniai procesai ir psichinės savybės: PSICHINIAI PROCESAI – dinamiški, daţnai besikeičiantys reiškiniai, kurie prasideda veikiant vidiniams arba išoriniams dirginimams ir baigiasi jiems nutrūkus. Psichiniai procesai yra pažintiniai procesai (jais paţįstama aplinka: suvokimas, mąstymas, atmintis, jutimas, vaizdinys, dėmesys ir pan.), valios procesai (valia, noras, ketinimas, ryţtas) ir psichikos būsenos (kitaip vadinami emociniais procesais, apima afektą, jausmą, emociją, nuotaiką). PSICHINĖS SAVYBĖS – sąlygiškai pastovūs reiškiniai, pasikartojantys atskiriems individams sąveikaujant su tikrove. Psichinėmis savybėmis yra vadinamos temperamento, charakterio, sugebėjimų, elgesio, kt.pastovios asmens savybės.
0

Psichologijos konspektas egzaminuiparsisiųsti


Lapų skaičius: 19
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Psichologija (iš graik. psyche – siela ir logos – mokslas) – mokslas, tiriantis psichikos reiškinius, jų kilmę, raidą, reiškimosi formas ir mechanizmus, elgesį, sąmonę. Terminas psichologija pradėtas naudoti XVI a., o išplito XVIII a., Formalia psichologijos atsiradimo data laikomi 1879 metai, kai W. Wundtas Leipcige įkūrė pirmąją psichologijos laboratoriją. Psichologija yra jaunas mokslas. Jos šaknų yra daugelyje disciplinų: nuo fiziologijos iki filosofijos. Pagrindinės psichologijos problemos ir tyrinėjimai įgalina psichologiją apibūdinti kaip mokslą apie elgesį ir psichikos procesus. Kuo labiau išsivysčiusi šalis, tuo daugiau joje dirba psichologų. Psichologijos objektas - psichika ir jos reiškiniai. Psichika - gebėjimas atspindėti aplinką ir reguliuoti organizmo sąveiką su ta aplinka. Svarbiausia jos savybė yra aktyvumas. Psichika būdinga gyvoms būtybėms, turinčioms nervų sistemą ir smegenis. Buitinė psichologija - remiamasi savo patirtimi. Mokslinė psichologija - nagrinėja konkrečius psichinio gyvenimo faktus.
0

Psichologijos motyvacijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 23
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Motyvacijos samprata Freudo teorijoj. Topografinė. Psichikos lygmenys. Funkcionavimo būdai. Dinamin. Psichologinės jėgos . Kontrajėgos . Instinktyviais potraukiais laikė. Ekonominė. Keliukas. Genetinė. Stadijos. Struktūrinė. Adaptacinė. Bendrumai. Humanistinė motyvacijos teorija. Aktualizacijos f-jos:. 1.organizmo palaikymas . Du motyvacijos mechanizmai. Dar poreikiai Rodžerso šalia A ir SA. Hull draivo redukcijos teorija. Hull teorijos. Perin ir Williams. Taylor/Spence. Newman. Sužadinimas prikl.nuo. Pagrindinia principai. Tyrimai turėję įtakos principų formulavimui. Dember&Earl. Sensorinės deprivacijos tyrimas. Lewin lauko teorija. Aspiracijų lygio tyrimai. Lewin konfliktų tipologija. Pasiekimų motyvacijos teorija. Kognityvinės darnos teorijos . Osgood ir Tannenbaum atitikimo/sutapimo teorija. Festinger kognityvinio disonanso teorija. Kauzalinės atribucijos teorijos . Heider naivioji atribucijos toerija. Jones ir Davis atitinkančių išvadų teorija. Kelly daugiamatės kauzalinės atribucijos procesas. Kovariacijos modelis . Kauzalinių schemų modelis. Weiner atribucinė pasiekimų motyvacijos analizė. Valios procesai. Ach valios teorija. Pagr. valios procesų tyrimo klausimai. Išorinė ir vidinė motyvacija. Bendra emocinės reakcijos samprata. Emocinės reakcijos charakterizuojamos. Emocinių reakcijų komponentės. Subjetyvus išgyvenimas. Emocinių reakcijų tipai. Pagr.emocijų charakteristika. Džiaugsmas. Džeimsistinė emoc.samprata ir tyrimų perspektyva. Džeimsistinė emoc.samprata ir tyrimų perspektyva. Kritikos paskatinti tyrimai . Veido grįžtamojo ryšio hipotezės. Neo-Jamesian View (Dabartinė emocijų samprata Džeimsistinėje perspektyvoje). Darvinistinė e samprata. Shaver evoliucinio prototipo teorija. Kognityvinė e samprata. Lazarus kognityvinė-motyvacinė-santylio teorija. Roseman kognityvinė-struktūrinė emocijų teorija.
0

Psichologijos paruostukės (1)parsisiųsti


Lapų skaičius: 3
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Lauko tyrimai. Stebėjimas. Anketavimas. Apklausa. Interviu. Koreliaciniai. Laboratoriniai. Kvazieksperimentas. Eksperimentas. Stebėjimas natūralūs stebėjimai išprovokuoti. Slenksčio matavimai. Subjektyvios metrikos nustatymas. Suvokimo tyrimai. Slenkstis. Sprendimų priėmimo teorijos taikymai. įvertinant žmogaus jautrumą. Reakcijos greitis. Priklausomybė nuo stimulo moduliškumo. Aplinkos įtaka. Neinvaziniai elektrofiziologinių procesų registracijos metodai. Sukeltiniai potencialai. Radiografiniai metodai. Tomografija. pozitroninė emisinė tomografija. Anatominiai. Elektrinio dirginimo. Cheminio dirginimo. Skalių panaudojimas. palyginti tiriamuosius. Validumas. Patikimumo koeficientas. Išsibarstymo diagrama -. Dviejų faktorių dispersinė analizė. Skirstymas į kategorijas. triadų. Faktorine. Mato aksiomos. patikimumo padidinimas-ilginant. Kronbacho alfa. Testo efektyvumas. Matai(metrikos). Kategorinis. Pilno plano tyrimai. Naudojamas planas leidžia vertinti atskirai dispersijas, susijusias su mokytojų skirtumais, su pačių metodikų skirtumais. Apie įtaką sprendžiame iš dviejų suminių dispersijų santykio. Kaip rasti šias dispersijas. Kokių uždavinių sprendimui naudojamas šis metodas. Vietos ir laiko klaidos ir jų įtakos rezultatams pašalinimo būdai. Profilių artumo ir panašumo matas. Gauso tankio funkcija. Skalių pavyzdžiai nuostatoms charakterizuoti. sutinku- nesutinku. smegenų struktūrinius ir metabolinius sutrikimus. Smegenų dirginimo metodai. Naudojamų psichologijoje skalių pavyzdžiai. Skalių normalizacija. intervalinės skalės. Priverstinio atsako (Force-choise) metodas ir psichometrinės kreivės - “probit analysis”. Nuostatų matavimų metodai. Kompiuterių panaudojimas psichofizikiniuose eksperimentuose. Slenksčių matavimo metodai. Slenksti. Slenksčių matavimo metodai. Stebėjimo klaidos. Sukurto produkto panaudojimas (produkcijos pėdsakas). Minėtų pėdsakų panaudojimo problemos. Archyvinių duomenų panaudojimas. prievartinio atsakymo metodu. Yra keli PAM. Stimulo stiprumo įtaka reakcijos laikui. Donderso RL matavimo metodikos. Psichologiniai faktoriai. Kiti patikimumo nustatymo būdai. KIEKYBINIS VALIDUMO VERTINIMAS.
0

Psichologijos tyrimo metodaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Tyrimas
Darbe esantys žodžiai: Santrauka. Įvadas. Metodas. Išvados. Motorinių transporto priemonių autoįvykiai yra pagrindinė mirtingumo priežastis visame pasaulyje. Narkotikų vartojimas labai prisideda prie transporto priemonių sukeltų įvykių traumų. Tarptautinių tyrimų duomenimis, alkoholis viršija leistinas normas 10-50% visų į avarijas įtrauktų vairuotojų. Kitos svaiginančios medžiagos sudaro 5-30% vairuotojų. Dažniausiai aptikti narkotikai tarp autoįvykių aukų yra kanapės (3-23%), benzodiazepinas (2-15%), kokainas (4-11%), amfetaminas (2-6%), opijus (3-5%). Šių tyrimų duomenimis, kelių narkotikų vartojimas yra paplitęs taip pat, kaip yra paplitęs ir alkoholio vartojimas kartu su kitais narkotikais. 5-20% žuvusių ar sužeistų vairuotojų kraujyje buvo rasta alkoholio ir kitų narkotinių medžiagų kombinacijų. Gyventojų apklausos rodo, kad 5-13% vairuotojų teigia vairavę per dvylika mėnesių apsvaigę nuo alkoholio, o 2-4% vairuotojų - apsvaigę nuo kitų narkotinių medžiagų. Tikslas. Aptarti narkotikus vartojančių vairuotojų paplitimą, su narkotikais susijusių motorinių transporto priemonių sukeltų įvykių paplitimą, rizikos suvokimą apie narkotikus vartojančius vairuotojus ir veiksnius, susijusius su narkotikų vartojimu tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų. Modelis. Skerspjūvio tyrimas. Aplinka. Sidnėjus, Australija. Dalyviai. Trys šimtai švirkščiamųjų narkotikų vartotojų. Tyrimas. Devyniasdešimt penki procentai vairuotojų vairavo transporto priemonę apskritai, o septyniasdešimt keturi procentai - pastaraisiais dvylika mėnesių.
0

Paieška


bottom