Meniu
- Anglų kalba
- Aplinka
- Apskaita
- Astronomija
- Biologija
- Chemija
- Dailė
- Edukologija
- Ekonomika
- Elektronika
- Ergonomika
- Etika
- Filosofija
- Fizika
- Geografija
- Informatika
- Istorija
- Kalbos kultūra
- Kita
- Lietuvių kalba
- Logika
- Lotynų kalba
- Matematika
- Mechanika
- Medicina
- Menai
- Muzika
- Pedagogika
- Politologija
- Psichologija
- Raštvedyba
- Religija
- Sauga
- Sociologija
- Sportas
- Statyba
- Teisė
- Transportas
- Užsienio lit.
- Vadyba
- Vokiečių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai
Baltymu sandara. Konspektas | ||
(Biologija. Konspektas, 8
puslapių, 16kB) Pranešti apie netikslumus Darbe esantys žodžiai: Iliustracija Ris26. Iliustracija Ris 25. Ris33, šalia ūglys su pražanginiu lapų išsidėstymu. Intarpas šoninės grupės ir tretinė struktūra. Ris 36. Reivn1-67. Intarpas "makromolekulės ir biopolimerai". Intarpas "proteina. Intarpas "aminorūgštys ir saldumas". Baltymų sandara. Baltymus sudaro nuosekliai sujungtos aminorūgštys. Visos baltymus sudarančios aminorūgštys turi vienodą, visoms joms būdingą dalį. Ši dalis turi laisvas grupes -NH2 (amino grupė) ir -COOH (karboksilo grupė). Iliustracija Ris26. Vienos aminorūgšties amino grupei susijungus su kitos rūgšties karboksilo grupe susidaro peptidinė jungtis. Aminorūgštims jungiantis į ilgą grandinėlę susidaro polimerinė molekulė - polipeptidinė grandinė. Viename polipeptidinės grandinės gale lieka laisva -NH2 (tai N-galas) ir -COOH (C-galas). Peptidinei jungčiai susidarant išsiskiria vandens molekulė. Toksai polimerų susidarymas, kai be polimero molekulės susidaro mažamolekulinės medžiagos, vadinamas polikondensacija. Susijungusios laisvos aminorūgštys tampa aminorūgščių liekanomis. Liekana nuo laisvos aminorūgšties skiriasi tuo, kad jos pastovioji dalis turi ne grupę -NH2, o >NH, ir ne grupę COOH, o >C=O. Pastoviųjų dalių virtinė sudaro ilgą nešakotą skeletinę polipeptidinės grandinės dalį. Nuo šios grandinės į šonus styro įvairuojančios aminorūgščių dalys, vadinamos šoninėmis arba R-grupėmis. Paprastai baltymuose būna 20 rūšių tokių R-grupių. Iliustracija Ris 25. Paprastai baltymo polipeptidinę grandinę sudaro >40 aminorūgščių liekanų. Stambūs baltymai gali būti iš 1000 aminorūgščių ir daugiau. Baltymą sudaro daug aminorūgščių, ir vienai ar kelioms jų pasikeitus gaunasi kitoks baltymas. Todėl gali egzistuoti aibės visokių baltymų. Pavyzdžiui, baltymų iš 100 aminorūgščių yra 20100 (tai yra ~10130) variantų. Bet tik nedaugelis baltymų iš šios gausybės gali atlikti organizmui svarbias funkcijas, nes baltymas turi būti tam tikros sandaros. O sandara priklauso nuo aminorūgščių skaičiaus ir jų išsidėstymo... Vardas: Stasė Darbo pavadinimas: Baltymu sandara Kategorija: Biologija Darbo tipas: Konspektas Puslapių skaičius: 8 [?] Konspekto dalykas: Biologijos konspektas Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 16 kB
Bylos pavadinimas: baltymu_sandara.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį. Atsiskaitant per banką spauskite: čia. Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.
Su darbu susiję žodžiai: grupiu, organizmu, amino rugstys biologija, baltymu konspektas, biologijos konspektai ir iliustracijos, amino rūgštys, tp search, aminorugstys konspektas, aminorūgšties sandarą, aminorugsties sandara, molekuline, polipeptidine grandine, aminorūgštys, baltymai konspektas, baltymai aminorūgščių biopolimerai, grupes, aminorūgščių sandara, aminorūgšties sandara, baltymu sandara funkcijos, biologija baltymai, aminorūgstys, aminorugstys grupė, baltymų sandara. |