top


Konspektai.com > Biologija > Makroenerginis junginys atp
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Makroenerginis junginys atp. Konspektas

1
1
2
2
(Biologija. Konspektas, 3 puslapių, 9kB)
Darbe esantys žodžiai: Intarpas atp. Ląstelėse energija išsiskiria citozolyje glikolizės ir mitochondrijose deguoninio skaidymo metu. Tuo tarpu energiją ląstelėje vartoja visi ląstelės organoidai. Kaip energija iš gavybos vietos patenka į vartojimo vietą? Ją pernešančios medžiagos vadinamos energijos nešikliais. Daugiausia energijos ląstelėse perneša ribonukleozidtrifosfatas, vadinamas riboadenozintrifosforo rūgštimi(rATP). Paprastai jis vadinamas tiesiog ATP. ATP sudaro azotinės bazės adenino, monosacharido ribozės ir trijų fosforo rūgšties molekulių liekanos. Nutrūkstant jungčiai tarp nukleotido antros ir trečios ar pirmos ir antros fosfatinių grupių išsiskiria gana didelis kiekis energijos, todėl šios jungtys vadinamos makroerginėmis. ATP gali perduoti savo fosfatinę grupę kitos medžiagos molekulei. Tai vyksta mitochondrijų tarpumembranyje, kur panaudojant ATP energiją ir fosfatines grupes sintetinami CTP, GTP, TTP, UTP. Šie nukleozidtrifosfatai taip pat turi makroergines jungtis. Dezoksiribonukleozidų makroerginių jungčių energija vartojama tik DNR sintezėje. Be ATP ląstelėse degalais tarnauja ir kiti trys ribonukleotidai - uridintrifosfatas (UTP), guanozintrifosfatas ir citidintrifosfatas (CTP). Jie paprastai sintetinami panaudojant ATP energiją. O jų energija vartojama tam tikrų medžiagų sintezėje. Utp - polisacharidų. Ctp - lipidų. Gtp - baltymų. ATP energija naudojama. Amino rūgštims sujungti su tRNR. Medžiagų transportui per membranas (osmosinis darbas) (transportuojant jonus - atliekamas ir elektrinis darbas). Įvairių medžiagų sintezei (cheminis darbas). Ir t. T. Nemažai grybų. Jūros mikroorganizmų, medūzų, vėžiagyvių ir jonvabalių sugeba švytėti. Šis švytėjimas vadinamas bioliuminescencija. Geriausiai ištirtas jonvabalių švytėjimas. Iš daugelio tūkstančių jonvabalių, kuriuos surinko vaikai, buvo išskirtos dvi medžiagos - organinė rūgštis liuciferinas ir fermentas liuciferazė. Paaiškėjo, kad ATP-u aktyvuotas liuciferinas, paveiktas liuciferaze ir deguonimi, ima...
Vardas: Teisutis
Darbo pavadinimas: Makroenerginis junginys atp
Kategorija: Biologija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 3 [?]
Konspekto dalykas: Biologijos konspektas
Parsisiųsta: 1 kartą.
Archyvo dydis: 9 kB
Bylos pavadinimas: makroenerginis_junginys_atp.zip
makroenerginis_junginys_atp.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: amp cccqfjaa konspektai referatas makroenerginis junginys atp x cbt woimre gspkqmqdgusg=afqjcnh o z bjrjre jkcmmbkgjg hv wsig =sgf nujoq igf aulza, ląstelės makroenergetiniai junginiai atp, bioliuminescencija biologija, atp junginys, kam naudojama atp energija, medziagu transportas per membranas atp, degalai, kur sintetinamas atp, atp sudaro, mikroorganizmų švytėjimas, makroenergines jungtys, bakteriju svyteti liuciferaze, liuciferinas, makroerginiai junginiai, makroerginis junginys, atp energija naudojama, atp energija ląstelėse, atp skaidymas, atp biologijoje, atp sudarancios medziagos, makroenerginiai junginiai, atp vartojimas lastelese, f, bioliuminescencija, biologija atp, makroenergetinis, atp biologija.

Paieška


bottom