Meniu
- Anglų kalba
- Aplinka
- Apskaita
- Astronomija
- Biologija
- Chemija
- Dailė
- Edukologija
- Ekonomika
- Elektronika
- Ergonomika
- Etika
- Filosofija
- Fizika
- Geografija
- Informatika
- Istorija
- Kalbos kultūra
- Kita
- Lietuvių kalba
- Logika
- Lotynų kalba
- Matematika
- Mechanika
- Medicina
- Menai
- Muzika
- Pedagogika
- Politologija
- Psichologija
- Raštvedyba
- Religija
- Sauga
- Sociologija
- Sportas
- Statyba
- Teisė
- Transportas
- Užsienio lit.
- Vadyba
- Vokiečių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai
Lyties formavimasis. Konspektas | ||
(Biologija. Konspektas, 6
puslapių, 11kB) Pranešti apie netikslumus Darbe esantys žodžiai: Belytiškumo stadija. Lyties formavimasis. Carola: 870-871. Vyriškų ir moteriškų lyties organų formavimasis iš indiferentinių pirmtakų. Caroloje, atrodo, klaida? Stuart: 627 Gonadų ir lytinių takų vystymosi laikų lentelė. Lyties formavimasis. Žmogaus lytį lemia homologinių chromosomų pora vadinama lytinėmis chromosomomis. Individai, turį X ir Y lytines chromosomas, tampa vyrais, o turį X ir X - moterimis. Taigi, gemalai pagal lytines chromosomas pradžioje yra dvejopi - XX ir XY, - tačiau jų sandara visiškai vienoda. 25-50 d. Amžiaus gemalai turi laikinus organus - Volfo ir Miulerio latakus. Volfo latakai - tai primityvių šalinimo organų, būdingų stuburinių protėviams ir besivystančiam embrionui, surenkamieji latakai. Miulerio latakai - tai pirmykštis kiaušintakis, kurio funkcija surinkti iš kiaušidės į kūno ertmę iškrintančius kiaušinėlius ir išgabenti juos laukan. Lytiniai ir šlapimo takai atsiveria bendru šalinimo ir lytinių latakų ančiu. Ši sandara būdinga tiek gemalams XY (būsimiesiems berniukams), tiek gemalams XX (būsimosioms mergaitėms). Moteriško genotipo gemaluose Volfo latakas nyksta, o iš Miulerio latako susidaro kiaušintakiai, gimda ir makštis. Šalinimo-lytinis antis virsta moteriškaisiais išoriniais lyties organais. Šis gemalo vystymosi variantas yra pagrindinis vystymosi kelias. Jam nereikia XX lytinių chromosomų ir kiaušidžių, taip vystosi ir gemalai XY, jei išoperuojamos jų besiformuojančios sėklidės. Pirmykštėms gonadoms virtus sėklidėmis gemalo vystymasis pasuka kitu keliu. Sėklidės netrukus ima gaminti vyrišką lytinį hormoną testosteroną, ir šis lemia vyriškąjį vystymosi variantą. Manoma, kad pirminių gonadų virtimą sėklidėmis skatina ypatingas genas. Jis yra tik Y chromosomoje ir koduoja ypatingą membraninį baltymą patikslinti OMIME. Šis baltymas kol kas nežinomu būdu priverčia gonadas vystytis kaip sėklides. O jei gonadų ląstelės neturi šio geno ir pagal jį gaminamo baltymo, tuomet iš gonadų išsivysto kiaušidės (apie 105 d. Po... Vardas: Skirmantas Darbo pavadinimas: Lyties formavimasis Kategorija: Biologija Darbo tipas: Konspektas Puslapių skaičius: 6 [?] Konspekto dalykas: Biologijos konspektas Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 11 kB
Bylos pavadinimas: lyties_formavimasis.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį. Atsiskaitant per banką spauskite: čia. Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.
Su darbu susiję žodžiai: lytine lastele, salinimo, ląstelės sandara, zmogaus vystymasis, biologija lyties formavimasis, tp search, miulerio latakas, belytiskumas embriono, biologija moteriskas organas, seklidziu salinimas, nyksta seklides, volfo latakas, lyties formavimosi principai, miulerio latakai, balt. |