top


Konspektai.com > Medicina
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Receptoriu funkciju reguliacijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: 18) Receptorių funkcijų reguliacija (desensitizacija, rezerviniai receptoriai ir jų skaičiaus reguliacija) Rezerviniai receptoriai, tai receptoriai, kurie pasiekus maksimalų efektą lieka nesujungti. Jie nustatomi lyginant koncentracijas 50 % maksimalaus efekto (EC 50) su koncentracij.
0

Receptoriu teorija receptoriu klasifikacija vaistu veikimo specifiskumasparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: 17) Receptorių teorija ir receptorių klasifikacija (susieti su kanalais, kinazėmis, su G baltymu, reguliuojantys genų transkripciją). Vaistų veikimo specifiškumas. Receptorių teorija yra fundamentali, ji atsirado XX a. pradžioje. P. Erlich (1845-1915) davė pagrindą šiai teorijai. Tyrinėdamas mikrobus nustatė, kad ląstelės yra selektyvios, tai tyrė dažų pagalba nevisi mikrobai nusidažo vienodai. Langely nustatė, kad nikotinas sukelia raumens susitraukimą. Dabar žinoma labai daug receptorių, todėl jie yra klasifikuojami. Receptoriai tai yra biologinės sistemos komponentas, prie kurio jungdamasis vaistas sukelia sistemos funkcijos pakitimus. Receptorių grupės: joninių kanalų receptoriai, t. y. receptoriai reguliuojantys membranos jonų kanalų pralaidumą (Ach pes N-cholinoreceptorius), ar pakeisti jonų kanalų reakciją kitoms medžiagoms (benzodiazepinas per YABA kanalus). Tai lemia membranos potencialo pasikeitimą. Su G baltymu sujungti receptoriai. Per G baltymą aktyvuojama arba inhibuojama adenilatciklazė (vaistas aktyvuoja receptorių, taip veikiamas G baltyma.
0

Regos fizikaparsisiųsti


Lapų skaičius: 15
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Regos fizika Net 70 proc. visos informacijos apie aplinką žmogus gauna regos dėka. Todėl svarbu žinoti regos mechanizmą, mokėti pasinaudoti regos teikiamomis galimybėmis ir mokėti ją saugoti. Akies optinę sistemą sudaro dvi pagrindinės dalys: šviesą laužiančioji ir šviesą priimančioji. Žmogaus akies obuolys yra netaisyklingo rutulio (apie 2,5 cm) skersmens formos. Akies obuolys iš išorės yra padengtas tankiu baltyminiu apvalkalu – ragena, stipriausiai laužiančia į akį patenkančius šviesos spindulius. Vaizdo formavimui nemažą įtaką turi kristalinis lęšiukas – tai pluoštiniais drebučiais užpildyta kapsulė, kieta centre ir tolygiai minkštėjanti į jos kraštus, ir savo forma panaši į išgaubtą lęšį. Jo skersmuo 8-10 mm, vieno paviršiaus kreivumo spindulys 10 mm, o kito – 6 mm. Lęšiuką tam tikroje padėtyje išlaiko raiščiai ir krumplyno raumuo. Prieš lęšiuką yra 12 mm skersmens ir 1 mm storio išgaubtos sferos pavidalo rainelė. Joje yra plyšys – vyzdys, kurio susitraukimai ir išsiplėtimai leidžia akiai adaptuotis prie besikeičiančio šviesos intensyvumo. Akies obuolio ertmė už lęšiuko užpildyta skaidria drebutine žele – stiklakūniu.
0

Retinopatijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 13
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Šiek tiek istorijos. Neišnešiotų naujagimių retinopatijos atsiradimo priežastys. Ligos raida. Ligos diagnostika ir gydymas. Lietuvos oftalmologų pasiekimai šioje srityje. Pirmasis pasaulinis retinopatijos kongresas. Išvados. Literatūra. Viena pagrindinių ir dažniausiai pasitaikančių vaikų aklumo priežasčių visame pasaulyje – tai neišnešiotų naujagimių retinopatija (NNR) arba retrolentinė fibroplazija. Tai viena iš neseniai atrastų akių ligų, kuria serga tik neišnešioti naujagimiai. Gimimo metu šios ligos praktiškai neįmanoma diagnozuoti, bet, jei šis susirgimas progresuoja, auga ir pasiekia tam tikrą stadiją, tikimybė atsirasti aklumui siekia beveik 50 %. Ne kiekvienas neišnešiotas naujagimis suserga retinopatija. Ligai progresuojant, būtinas kvalifikuotas gydymas. Dar neseniai pasaulyje nebuvo jokių priemonių, užkertančių kelią neišnešiotų naujagimių retinopatijos vystymuisi. Pasaulio medicinos specialistai teigia, kad dabar yra sukurti veiksmingi neišnešiotų naujagimių retinopatijos (retrolentinės fibroplazijos) gydymo būdai. Lietuvos mokslininkai taip pat pat ieškoma kovos su naujagimių aklumu būdų. Mūsų šalies gydytojų modifikuota gydymo metodika padeda visiškai išvengti aklumo.
0

Reumatoidinems ligoms podagrai gydyti vartojami vaistaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: 86) Reumatoidinėms ligoms, podagrai gydyti vartojami vaistai. Veikimo mechanizmas. Methotrexate. Hydroxychloroquine. Farmakokinetika ir klinikinis panaudojimas. Toksiškumas. Podagra. I. II. III. Veikimo mechanizmas. Nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, gliukokortikoidai. Indometacinas. Kolchicinas. Farmakokinetika ir klinikinis panaudojimas. Indometacinas ar gliukokortikoidai. Kolchicinas taip pat gali būti naudojamas, tačiau reikalingos didelės dozės, todėl atsiranda ryškūs gastrointestinaliniai sutrikimai, dažna diarėja. Mažesnės kolchicino dozės skiriamos profilaktiškai pacientams kurie anksčiau turėjo daug ūmių artrito priepuolių. Kolchicinas, gliukokortikoidai, indometacinas vartojami per os, kolchicinas, gliukokortikoidai. Indometacinas. Gliukokortikoidai. Kolchicinas. Veikimo mechanizmas. Probenecid, sulfinpyrazone. Farmakokinetika ir klinikinis panaudojimas. Toksiškumas. Indometaciną ar kolchininą. Iii. Alopurinolis. Veikimo mechanizmas. Farmakokinetika ir klinikinis panaudojimas. Toksiškumas. Nesteroidiniai. Priešuždegiminiai. Antireumatiniai. Podagrai gydyti. Šie vaistai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu kai kuriose jungiamojo audinio ligose. Jie dar vadinami ligos eigą keičiančiais vaistais, nes yra duomenų, kad juos vartojant liga toliau neprogresuoja, gali netgi prasidėti pažeistų sąnarių regeneracija. Toks efektas nebuvo pastebėtas su jokiais kitais nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais. Jų veikimas labai lėtas, gali praeiti nuo 6 sav. Iki 6 mėn. Kol pasireikš jų poveikis. Iki galo nėra ištirtas. Organinis auksas pakeičia makrofagų aktyvumą, kurie, ypač artrito atveju, yra labai svarbūs uždegimo vystymuisi, slopina leukocitų aktyvumą. Infliximab, etanercept yra rekombinantiniai proteinai, kurie prisijungia prie alfa-nekrozės faktoriaus (TNF-alfa). Tai citokinas, labai svarbus uždegimo vystymuisi. Antireumatoidiniai vaistai vartojami reumatoidinio artrito gydymui pacientams, kuriems nepadėjo gydymas kitais...
0

Reumatoidinis artritas. Ligos aktyvumo ir baigčių vertinimo skalėsparsisiųsti


Lapų skaičius: 26
Tipas: Diplominis
Darbe esantys žodžiai: Santrauka. Summary. Įvadas. Darbo tikslas. Šio darbo tiklas yra atlikti publikacijų apie reumatoidinio artrito (ra) aktyvumo ir išeičių vertinimo metodus - skales analizę ir pritaikyti jas konkrečiam klinikiniam atvejui (vulsk hospitalizuotam ligoniui). Darbo uždaviniai. Literatūros apžvalga ir aptarimas. Reumatoidinio artrito vertinimas. Ligos aktyvumo vertinimo skalė. Vizualinės analogijos skalės. Sveikatos vertinimo klausimynas. Gyvenimo kokybės klausimynas sf- ligos išeičių vertinimas ir J. T. Šarpo indeksai. Klinikinio atvejo pristatymas. Specialus (reumatologinis) tyrimas (status specialis). Stacionare atlikti laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai. Rentgenologinis vertinimas pagal J.T. Sharp. Dešinė plaštaka. Kairė plaštaka. Sąnarių tarpų vertinimas erozijų vertinimas. Ligos aktyvumo ir išeičių įvertinimas. Klinikinė diagnozė. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas. Gyvenimo anamnezė (anamnesis vitae). Bendras ligonio tyrimas – dabartinė būklė (status praesens). Gydymas. Rekomendacijos. Reumatoidinis artritas – tai autoimuninis lėtinis, nuolat progresuojantis, erozinis – destrukcinis nežinomos etiologijos poliartritas. Išsivysčiusiose šalyse tarp lėtinių ligų reumatoidinis artritas užima pirmą vietą pagal tai, koks procentas ligonių tampa neįgaliais. Artritas pasireiškia rytiniu sąnarių sustingimu, sąnarių tinimu, skausmu, apima proksimalinius tarpfalanginius, metakarpofalanginius, metatarsofalanginius sąnarius, pažeidžia riešus, alkūnes, kelius, čiurnas. Vertinant minėtus duomenis, nustatomas ligos aktyvumas. Vėlesnėse stadijose liga sukelia sąnarių deformaciją, sąnarinio tarpo susiaurėjimą, erozijų atsiradimą. Ligos išeičių nustatymui naudojamas funkcijos ir rentgenogramų (plaštakos, pėdų) rodiklių dinamikos vertinimas. Tai svarbu norint sekti gydymo efektyvumą, ligos dinamiką, o standartizavus vertinimą, ir panaudoti rezultatus klinikiniuose ligos tyrimuose.
0

Rūkai? Pagalvok!parsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Temos aktualumas: įvertinę sveikatos problemas, išlaidas ir socialinę žalą, 83% apklaustų rūkalių tvirtina, kad nebepradėtų rūkyti, jei galėtų susigrąžinti laiką atgal. Taip sako iš savo patirties, dėl sveikatos problemų. Tai turbūt pati aktualiausia tema visiems rūkantiems ir net neragavusiems dūmo kvapo. Auginame vaikus su kuriais negalime praleisti visos dienos ir nežinia , kada jiems kas pasiūlys pirmąją cigaretę. Visi žinome , kad šis įprotis vis jaunėja ir nesvarbu mes auginame sūnų ar dukterį, Tikslai ir uždaviniai: pagrindinis mūsų visuomenės ir kiekvieno tikslas ne užkirsti prekiauti rūkalais, bet kuo labiau apšviesti savo atžalas apie pavojų sveikatai ,įdiegti teisingą mastymą , kad rūkaliai tikrai neprestižas, užimti ne tik vaikus , bet ir vyresnius įdomia veikla (pavyzdžiui kaip kažkokia sporto šaka). Rūkai? Pagalvok! Tik mažiau kaip 20% rūkalių gali išvardinti, kokias blogybes sukelia cigaretės. Įrodyta, kad rūkantiems susirgti širdies liga pavojus 3 kartus didesnis. Rūkymas sukelia dažniausiai kvėpavimo takų ligas: emfizemą, obstrukcinį bronchitą, vėžį. Rūkymas – žalingas. Kiekviena surūkyta cigaretė sutrumpina gyvenimą 11min. Rūkant pulsas padažnėja 15-18 tvinksnių per minutę. To pasekoje vystosi krūtinės angina, širdies ritmo sutrikimai. Rūkantieji 10 kartu dažniau serga plaučių vėžiu. Ypač ryte vargina kosulys, skrepliavimas, lėtiniai kvėpavimo takų katarai. Su seilėmis nuryjamas nikotinas ir kitos medžiagos patenka į skrandį, erzina jo liaukas, mažėja apetitas, atsiranda gastritai, vystosi opaligė. Apie 90% periferinių kraujagyslių pažeidimų, pasibaigiančių vienos ar abiejų kojų amputavimu, sukelia rūkymas. Moterims rūkymas sukelia menstruacinio ciklo sutrikimus, ankstina menopauzę.Tarp moterų, kurios negalėjo pastoti ilgiau nei vienerius metus, rūkančių – 3.5k daugiau nei nerūkančių. Įrodytas nepalankus rūkymo poveikis spermatogenezei bei vyrų potencijai. Rūkančių tėvų vaikai dažniau serga kvėpavimo takų ligomis nei nerūkančių. PSO rūkymą vertina kaip ligą, todėl jis įtrauktas į Tarptautinę ligų klasifikaciją. Nikotinas nervų sistemą veikia įvairiai: ramina arba atvirkščiai, skatina medžiagų apykaitą, prailgina budrumo laiką. Tačiau ne nikotinas, bet aibė degimo produktų, dervos, dirginančios ir toksinės medžiagos sukelia įvairias ligas. Psichologinė priklausomybė – tai pats įprotis, manipuliavimas rūkymu. Fizinės priklausomybės išsivystymo mechanizmas: rūkant sukeliamas staigus ir gausus dopamino išsiskyrimas smegenyse, tai sukelia malonumą. Fizinė priklausomybė – jei surūkoma daugiau nei 20 cigarečių per dieną, jei besibaigiant joms atsiranda nerimas, jei tik atsikėlus ryte svarbiausias tikslas yra parūkyti. Gydymo tikslas – visiškai mesti rūkyti. Tuomet rezultatas išryškėja tuoj pat. Kitos alternatyvos nėra, tai padaryti nelengva.
0

Ryšys tarp osteoporozės ir priedančio ligųparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Osteoporozė ir priedančio ligos. Osteoporozės požymiai. Gingivito požymiai. Periodontito požymiai. Osteoporozės rizikos veiksniai. Gingivito rizikos veiksniai. Periodontito rizikos veiksniai. Osteoporozės diagnostika. Osteoporozės gydymas. Priedančių lygų gydymas. Ryšys tarp osteoporozės ir priedančių ligų. Literatūra. Įvadas. Osteoporozė, priedančio audinių ligos tai dvi atskiros ligos. Manoma, kad šias ligas sieja, kad abi vystosi pažeisdamos kaulinį audinį, turi bendrų rizikos veiksnių ir abi yra plačiai paplitusios, būdingos vidutinio ir brandaus amžiaus pacientams, turi bendrų rizikos veiksnių, bei profilaktinių priemonių. 1960 metais susidomėta dėl galimo ryšio tarp šių dviejų kaulinį audinį pažeidžiančių ligų. E. Manzke iškėlė hipotezę, kad sisteminis kaulų rezorbcijos ir depozicijos procesas gali atsirasti alveoliniame kaule anksčiau nei kituose kūno kauluose. Atlikta nemažai skirtingų kaulų, pvz., stuburo slankstelių ir apatinio žandikaulio, apatinio žandikaulio ir stipinkaulio, riešo, šlaunikaulio bei kitų skeleto kaulų lyginamųjų studijų ir pasiūlyta atkreipti dėmesį į sisteminių veiksnių, atsakingų už osteoporozinio proceso vystymąsi, įtaką bei jų santykį su vietiniais rizikos veiksniais, didinančiais apatinio žandikaulio alveolinę rezorbciją. J. J. Groen, f. Duyvensz, J. A. Halsted manė, kad stuburo slanksteliai ir apatinis žandikaulis turi panašų raumenų prisitvirtinimą, todėl lygino šių kaulų radiogramas ir kėlė hipotezę, kad alveolinės ataugos panoraminės radiogramos galėtų būti geras indikatorius sisteminei osteoporozei nustatyti. Šie tyrėjai buvo net pasiūlę terminą alveolinė ar paradontalinė osteoporozė. P. J. Kribbs 1983, 1989 ir N. VonWowern 1994, atlikę tyrimus, išvadose teigė, kad apatinio žandikaulio kaulų masė koreliuoja su bendrąja skeleto kauline mase. Daugelis atliktų studijų įrodė egzistuojantį ryšį...
0

Salmonelės (Salmonella)parsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Morfologija ir fiziologija. Antigenai. Virulentiškumo veiksniai. O antigenas. K antigenas. H antigenų. Pilių adhezinai. Sukeliamos ligos. Vidurių šiltinės. Gastroenteritus. Imunitetas. Seradiagnostík. A. Salmoneliozių mikrobiologinė ir serologinė diagnostika. Tyrimo eiga.pirma diena. Antra diena. Trečia diena. Salmonelių klasifikacija daug kartų keitėsi, nustačius vis naujus duomenis apie antigeninę jų sandarą, fermentinį aktyvumą, geninį tapatumą.Šiuo metu, remiantis Le Minoro (1987) klasifikacija, visos salmonelės priskiriamos prie rūšių - Salmonella enteríca ir Salmonella bongori. S. enterica skirstoma į 6 porūšius.Dauguma žmonėms sukeliančių ligas salmonelių yra pirmajame porūšyje S. enterica subsp. enterica, o visi O ir H antigeniniai jų variantai laikomi šio porūšio serotipais, kuriuos rekomenduojama vadinti Salmonella enterica Typhi, Salmonella enterica Typhimurium ir t. t. Tačiau praktiškai palikti senieji serotipų pavadinimai, turintys įprastą rūšies pavadinimą: S. typhi, S. typhimurium ir kt. Dvi minėtos salmonelių rūšys turi daugiau kaip 2500 serotipų. F. Kauffmanas ir P. Waitas, remdamiesi O antigenais,salmoneles suskirstė į 65 serogrupes, žymimas lotyniškomis raidėmis (A, B, Cl-C3, D ir kt.). Kiekvienai serogrupei priklauso salmonelės, turinčios vienodus vieną ar kelis O antigenus (žymimi arabiškais skaitmenimis). Serogrupės viduje salmonelės skirstomos į serovarus, remiantis H antigenais, kurie gali būti dviejų fazių: 1-oji (savitoji) žymima mažosiomis raidėmis (a, b, c, d ir kt.), 0 2-oji (nesavitoji) - arabiškaís skaitmenimis.
0

Šeimos medicinos pagrindaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 35
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Bendrosios praktikos gydytojo funkcijos, šeimos medicinos pagrindiniai principai, bendroji, visuotinė, integruota, tęstinė, komandinė, holistinė, individuali, orientuota į šeimą, orientuota į bendruomenę, koordinuojamoji, konfidenciali, tabakas ir sveikata : pagrindiniai kenksmingumo veiksniai, dažniausia vėžio, susijusio su rūkymu, lokalizacija:, rūkymo pasėkmės sveikatai:, sveikos mitybos pagrindai: šeimos mitybos įpročiai kaip vienas iš ligų profilaktikos būdų, alkoholis: jo poveikis sveikatai, pagrindiniai kenksmingumo veiksniai, senų žmonių sveikatos priežiūra: svarbiausios problemos, skausmas, karščiavimas, fiziniai ir psichiniai veiksniai, somatizacija, senstančiam žmogui būdingi sveikatos sutrikimai, ligų profilaktika supratimas apie ligų rizikos veiksnius, ligų rizikos veiksniai, sveikatos raida, paveldimumas, fizinė aplinka, socialiniai veiksniai, elgsenos ir gyvensenos veiksniai, psichologiniai veiksniai, populiacinė ir aukštos rizikos grupių profilaktikos samprata, metų didesnės rizikos grupės (rg) asmenys, metų didesnės rizikos grupės asmenys, didesnės rizikos grupių asmenų tyrimas, metų ir vyresnių žmonių aukštos rizikos grupės, karščiavimo sindromas, dažniausios ik priežastys:, infekcija, onkologinės ligos, sja ligos, granuliominės ligos, kiti susirgimai, nenustatytos k priežastys, infekcinis endokarditas, tuberkuliozė, laimo liga, onkologinės ligos, jungiamojo audinio ligos, vaistų sukeltas k, ik tyrimo algoritmas:, lėtinis skausmas jo malšinimo taktika, dažniausios lėtinio skausmo rūšys, pooperacinis skausmas, vėžio sukeltas skausmas, neuropatinis skausmas, postherpinė neuralgija, fantominis galūnės skausmas, simpatinis skausmas, migrena ir galvos skausmai, artritas, nugaros skausmas, fibromialgija, lėtinio skausmo sindromas, klinikinis lėtinio skausmo įvertinimas, anamnezė, vieta, pobūdis, skausmo anamnezė, psichologinis įvertinimas, fizinis ištyrimas, skausmo matavimas, tyrimai, gydymo principai, farmakologinis gydymas, opioidai, nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, tricikliniai antidepresantai, prieštraukuliniai vaistai, stimuliatoriai, steroidai, vietiniai anestetikai, kiti gydymo būdai, nervų blokai, stimuliacija, fizioterapija, psichologinė pagalba, pso rekomendacijos vėžiniam skausmui malšinti, palaikomojo gydymo principai:, skausmo malšinimas vėžiu sergančiam ligoniui, bendrieji skausmo malšinimo principai:, skausmo malšinimas vaistais, dozės nustatymas, palaikomoji dozė, adjuvantiniai vaistai, adjuvantinių vaistų grupės, antikonvulsantai, benzodiazepinai, gliukokortikoidai, tricikliniai antidepresantai, bisfosfonatai, antiaritminiai vaistai, palaikomasis spindulinis gydymas, invazinės skausmo gydymo procedūros:, nuolatinės opioidų infuzijos, transkutaninis elektrinis nervų stimuliavimas, neurochirurginės invazinės procedūros, sergančiųjų lėtinėmis ligomis priežiūra ir slauga namuose, pragulos, lėtinis vidurių užkietėjimas, šlapimo nelaikymas, tromboflebitas, sąnarių kontraktūros, anoreksija ir kacheksija, pagalbos mirštančiąjam principai, galvos skausmas: diagnostika ir taktika, lietuvos sveikatos programa – jos pagrindinės užduotys ir siekiai mažinant alkoholio ir tabako vartojimą.
10

Paieška


bottom