top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

statistikos ir ekonometrijos savarankiskas darbasparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: uzdaviniai, kuriuose apskaiciuojame absoliucius santykinius ir sukauptus daznius, bazinius ir grandininius analitinius dinamikos eilutes rodiklius, apskaiciujame satykinius strukturos, dinamikos , intensyvumo dydzius, vidutine gaminio savikaina, moda, mediana, variacijos uzmoji, dispersija, vidutini kvadratini nuokrypi, bendraji pardavimu apyvartos indeksa ir t.t
4

Susitarimas dėl žemės servitutųparsisiųsti


Lapų skaičius: 27
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Žemės servituto samprata ir turinys. Žemės servituto rūšys. Žemės servituto nustatymas. Žemės servituto pasibaigimas. Išvados. Naudota literatūra. Priedai. 1 priedas. Dėl kelio servituto pravažiuoti nustatymo. 2 priedas. Dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais. Jau senovės Romoje buvo žinoma žemės servituto sąvoka. Pagal Romėnų teisę servitutas, tai ribota daiktinė vieno asmens teisė naudotis kito asmens daiktu. Šios ribojimo ribos priklausė nuo servituto rūšies. Senovės Romoje jau buvo žinomi žemės sklypo servitutai ir asmeniniai servitutai, kurie priklausė konkrečiam asmeniui, o ne žemės sklypui ar kokiam daiktui. Žemės servituto esmė buvo ta, kad tarnaujančio sklypo savininkas privalėjo leisti ribotai naudotis tuo sklypu kito sklypo savininkui, siekdamas užtikrinti tinkamą šio sklypo naudojimą Pagal Lietuvos Respublikos Žemės įstatymą 2 straipsnį, žemės servitutas – tai teisė į svetimą žemės sklypą ar jo dalį, suteikiama naudotis tuo svetimu žemės sklypu ar jo dalimi ( tarnaujančiuoju daiktu), arba žemės savininko teisės naudotis žemės sklypu apribojimas siekiant užtikrinti daikto, dėl kurio nustatomas šis servitutas (viešpataujančiojo daikto), tinkamą naudojimą. Servitutu jo turėtojui suteikiamos konkrečios naudojimosi svetimu daiktu teisės arba atimamos iš to daikto savininko konkrečios naudojimosi daiktu teisės. Iš šios sąvokos apibūdinimo galima spręsti, kad Lietuvoje servitutai nustatomi ne asmeniui, bet konkrečiam daiktui. Servitutą gali nustatyti: Įstatymai
0

Sutarčių teisėparsisiųsti


Lapų skaičius: 54
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Bendrieji sutarčių teisės nuostatai. Sutarties samprata. Sutarčių rūšys: vienašalės ir dvišalės sutartys. Sutarčių rūšys: atlygintinės ir neatlygintinės sutartys. Sutarčių rūšys: konsensualinės ir realinės sutartys. Sutarčių rūšys: vienkartinio įvykdymo ir tęstinio vykdymo sutartys. Sutarčių rūšys: vartojimo sutartis. Sutarčių rūšys:viešoji sutartis. Sutarčių rūšys: preliminarioji sutartis. Organizacines, turtines. Turtinės. Organizacinės. Preliminarioji. Sutarčių rūšys: preliminarioji sutartis. Generalinės. Culpa in contrahendo. Ikisutartiniai santykiai. Jų reikšmė. Valios išreiškimas, šalių valios sutapimas. Ofertą. Sutarčių sudarymo stadijos. Sutarčių turinys, sąlygų rūšys. Sutarties šalių suderintų sąlygų visuma. Punktais. Sutarčių turinys, sąlygų rūšys. Sutarčių vykdymo tvarka. Tinkamai, sąžiningai, bendradarbiauti ir kooperuotis. Sutarčių vykdymo tvarka. Sutarčių neįvykdymo teisinės pasekmės. Sutarčių neįvykdymo teisinės pasekmės. Sutarčių neįvykdymo teisinės pasekmės. Atsakomybę už sutarčių neįvykdymą naikinančios sąlygos. Sutarčių pabaiga.
2

Sutarties nutraukimo darbdavio iniciatyva pagrindai ir tvarkaparsisiųsti


Lapų skaičius: 34
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Pagrindai, nesant darbuotojo kaltės. Pagrindai, esant darbuotojo kaltei. Papildomi darbo sutarties nutraukimo pagrindai. Darbo sutarties nutraukimo darbdavio iniciatyva tvarka. Apribojimai nutraukti darbo sutartį. Darbo sutarties nutraukimo įforminimas ir atsiskaitymas su atleidžiamu darbuotoju. Išvados.
0

Sutartinė civilinė atsakomybėparsisiųsti


Lapų skaičius: 22
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Sutartinės civilinės atsakomybės samprata. Sutartinė civilinė atsakomybė kaip civilinės atsakomybės rūšis. Sutartinės civilinės atsakomybės sąvoka. Romėnų teisės reikšmė šiuolaikinės sutartinės atsakomybės formavimuisi. Sutartinės ir deliktinės atsakomybės panašumai ir skirtumai. Sutartinės civilinės atsakomybės atsiradimo pagrindai. Bendra charakteristika. Sutartinės civilinės atsakomybės atsiradimo pagrindas pagal LR CK 56 str. Sutartinės atsakomybės atsiradimo sąlygos. Neteisėti veiksmai. Priežastinis ryšys. Žalos arba nuostolių padarymas. Kaltė. Dėl sutartinės atsakomybės ir jos taikymo pagrindų teismų praktikoje. Išvados. Summery. Literatūros sąrašas. Įvadas. Mūsų pasirinkto darbo tema Sutartinės civilinės atsakomybės atsiradimo pagrindai. Pasirinkome šią temą, kadangi manome, jog tema yra įdomi bei naudinga busimiesiems teisininkams. Ko gero, darbo rašymo metu išstudijuota informacija padės geriau suprasti sutartinės civilinės atsakomybės esmę, įsigyti vertingų teorinių žinių, kurias vėliau galėsime taikyti būsimajame darbe. Rašydami darbą naudojomės civilinės teisės vadovėliais (Ambrasienė D., Baranauskas E. Ir kiti Civilinė teisė. Prievolių teisė. Vadovėlis: Lietuvos teisės universiteto Leidybos centras, Vilnius, 2004 ir kt. ) monografijomis (Mikelėnas V. Civilinės atsakomybės problemos: lyginamieji aspektai. Vilnius: Justitia, 1995), norminė literatūra, interneto šaltiniais. Civilinę atsakomybę plačiai nagrinėja V. Mikelėnas knygoje Civilinės atsakomybės problemos: lyginamieji aspektai. Kaltę, kaip civilinės atsakomybės pagrindą komentuoja A. Norkūnas (straipsnis Jurisprudencijoje, 2002, t. ; 112-118p. ). Neturtinės žalos atlyginimo klausimus naujame Civiliniame Kodekse aptaria A. Rudzinskas (straipsnis Jurisprudencijoje, 2002, t. ; 119-123p. ). Pateikto darbo tikslas išsiaiškinti sutartinės civilinės atsakomybės atsiradimo pagrindus ir jų vietą prievolių teisės teorijoje pateikiant norminių aktų...
0

Sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmiųparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Šiauliai, 2009 m. vasario mėn. 04 d. Mes, z. J a. k. 47000000000, gyv. Ežero g. 260, Šiauliai ir V. J. a. k. 37000000000, gyv. Ukmergės g. 150, Šiauliai, toliau sutartyje- Šalys, sudarėme šią sutartį. Sutarties dalykas. Šia sutartimi šalys siekia, abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, sutarti dėl santuokos nutraukimo pasekmių, nutraukus 1995 m. liepos mėn. 12 d. sudarytą santuoką. Nepilnamečių vaikų gyvenamoji vieta ir dalyvavimas juos auklėjant. Santuokos metu gimę: G. J, gimusi 2002 m. spalio 3 d., a. k. 40000000000 ir L. J, gimęs 2005 m. Liepos 6d. a. k. 30000000000, lieka gyventi su savo motina Z. J. Vaiku gyvenamoji vieta nustatoma pagal Z. J. gyvenamąją vietą. Z. J įsipareigoja netrukdyti V. J. matytis su vaikais. Šalys sutaria, kad G. J. ir L. J. bus auklėjami bendru tėvų sutarimu, prisilaikant bendrų moralės normų. Nepilnamečių vaikų išlaikymas. V. J. įsipareigoja kiekvieną mėnesį pervesti i Z. J nurodytą asmeninę sąskaitą 1000 Lt (Tūkstantį Lt 00 ct. ) nepilnamečiams vaikams išlaikyti, pradedant nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos ir iki vaikų pilnametystės. Pinigai pervedami už einamą mėnesį, kiekvieną.
0

Taikos sutartisparsisiųsti


Lapų skaičius: 34
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Taikos sutarties samprata, galia ir forma. Taikos sutarties samprata. Taikos sutarties galia. Taikos sutarčių forma. Taikos sutarčių galiojimo sąlygos ir jų negaliojimas. Teisminio susitaikymo esmė, formos, etapai ir priemonės. Susitaikymo esmė. Susitaikymo formos. Sutaikymo etapai ir priemonės. Teisminis taikos sutarčių tvirtinimas bei procesinės problemos. Teisminis taikos sutarčių tvirtinimas. Taikos sutarčių procesinės problemos. Teisminio susitaikymo sąlygos cilinio proceso kodekse. Sutaikymo apeliacinės instancijos teismuose specifika. Išvados. Literatūros sąrašas. Ginčai yra įprastas žmonių bendruomenių reiškinys. Č. Diksono žodžiais tariant „jeigu neturite konfliktų, pasitikrinkite, ar turite pulsą“. Įsisąmoninusi tai, kad tarpasmeniniai konfliktai neišvengiami, nuo destruktyvaus jų poveikio visuomenė mėgina apsisaugoti kurdama teisės sistemas. Taip jau susiklostė, kad šioms sistemoms būdingas abstraktumas, formalumas, sudėtingumas ir prievartinis neatitikimų šalinimas. Žinoma, klasikinės teisės sistemos aksioma teigia, kad vienintelis „civilizuotas“ ginčų sprendimo būdas yra teismas. Tačiau teismas šiomis dienomis pasižymi didelėmis laiko ir lėšų sąnaudomis. Pasitikėjimo rodikliai yra žemi ne tik Lietuvoje. Be to, teismo procesas grindžiamas kaltinimais ir pasiteisinimais, autokratišku sprendimu, teisimu. Tačiau egzistuoja kita gana patraukli ir civilizuota alternatyva – neprievartinis, taikus ginčų išsprendimas. Naujuosiuose Lietuvos materialiosios ir proceso teisės šaltiniuose atsirado daugiau vietos taikiam ginčų išsprendimui.
0

Tarnybinis pranešimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Tarnybinis pranešimas dėl kardomosios priemonės nepilnamečio atidavimo tėvų priežiūrai sąlygų pažeidimo.
0

Tarptautinė jūrų teisėparsisiųsti


Lapų skaičius: 13
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Tarptautinės jūrų teisės dalykas. Tarptautinės teisės reguliuojamos jūros erdvės. Valstybių vidaus vandenys. Teritorinė jūra. Gretutinė zona. Atviroji jūra. Kontinentinis šelfas. Išskirtinė ekonominė zona. Išvados. Literatūra. Tarptautinė jūrų teisė - tarptautinės teisės pošakis, viena seniausių tarptautinių santykių reguliavimo sričių, visuma teisės normų, reguliuojančių tokius klausimus kaip teritorinė jūra, gretutinė zona, kontinentinis šelfas, atviroji jūra. Tarptautinė jūrų teisė nereguliuoja vidaus vandenų, vidaus upių ir ežerų naudojimo teisinio statuso. Moderniosios jūrų teisės pradininkas buvo hugo grocijus, kuris 1609m. Savo viename iš darbų „laisvoji jūra“ (mare liberum) teigė , kad atviroji jūra negali būti valdoma vienos valstybės ir kad vienos valstybės naudojimasis jūra negali trukdyti kitoms valstybėms. Šios idėjos ir dabar yra vertinamos ir sudaro atvirosios jūros statuso pagrindą.
4

Tarptautinė teisė 2parsisiųsti


Lapų skaičius: 14
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Pagrindinių tarptautinės teisės principų sąvoka. Pagrindinių tarptautinės teisės principų požymiai. Pagrindinių tarptautinės teisės principų funkcijos. Pagrindinių tarptautinės teisės principų lokalizacija.pagrindinių principų sistema ir sisteminimas.atskirų principų turinys. Jėgos nenaudojimo ir negrasinimo jėga principas. Tarptautinių ginčų taikaus sureguliavimo principas. Nesikišimo į kitų valstybių vidaus reikalus principas. Valstybių bendradarbiavimo principas. Valstybių suverenios lygybės principas. Sienų neliečiamumo principas. Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių pagarbos principas. Sąžiningo įsipareigojimų pagal tarptautinę teisę vykdymo principas. Tautų lygiateisiškumo ir apsisprendimo principas.
4

Paieška


bottom